II balderman.nl Voor fantastische vakanties! Actrice op straat voor 'vuilejodin' uitgemaakt NIEUWS 15 Minister Slob: diepgaand onderzoek naar omstreden school woensdag 13 maart 2019 Tom Tates Volgens Van Reeden - bij het grote pu bliek bekend van series als Westenwind, GTST en On derweg Naar Morgen - gaat het om een zeer kwetsende vorm van antisemi tisme. Ze gaat aangifte doen. Op Facebook doet ze uitge breid verslag van de gebeurtenis. Op een zebrapad werd haar door een wildvreemde man onder meer gezegd: Loop door, vieze jodin." Nadat de man haar had uitgescholden, vroeg Van Ree den om opheldering. De man herhaalde 'grof en gedecideerd' zijn woorden. ,,Ik heb toen hardop geroepen: deze man scheldt mij antisemitisch uit. Hij wilde dat ik doorliep, dat ik weg ging omdat ik een jood was.'' Van Reeden sprong, zo schrijft ze, uit haar vel van woede. ,,Ik ben namelijk niet bang. Voor niemand! Ik dacht alleen maar, ik ga niet weg voor jou.'' Nadat de actrice de man had aange sproken op zijn gedrag, re ageerde hij met de opmerking dat ze racistisch was. Volgens Van Reeden was ze uit het veld geslagen. ,,En dat voor het Joods Historisch Mu seum, in de buurt waar zoveel joden zijn weggevoerd. De sym boliek. Zoveel haat.'' De actrice gaat aangifte doen van het inci dent en er melding van maken bij het Centrum Informatie en Documentatie Israel (CIDI). Van Reeden krijgt veel reacties. ,,Ik krijg veel steun, maar er zijn ook weer lieden die mij een on ruststoker en verspreider van nepnieuws vinden.'' Minister Slob kondigde het onder zoek gisteren aan de in de Tweede Kamer. Een verdere toelichting gaf de ChristenUnie-bewindsman niet, ook niet of hij gesjoemel met onderwijsgeld vermoedt of dubi euze geldstromen. Wanneer het onderzoek is afgerond, is niet be kend. ,,Uiteraard zo snel mogelijk.'' Het Cornelius Haga, een islami tische school voor mavo, havo en vwo, kwam vorige week onder vuur te liggen nadat de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV) schreef dat er ernstige signalen zijn over perso nen binnen de school die contacten zouden hebben gehad met een ter roristische organisatie, het Kauka- sus Emiraat. De vrees bestaat dat leerlingen antidemocratisch on derwijs zouden krijgen. Vorige week werd de onderwijs inspectie het werk op de school on mogelijk gemaakt en een gods dienstles werd geschrapt toen de inspectie die wilde bezoeken. Slob stelde daarop dat hij de financiering zou intrekken als de school de in spectie nogmaals zou belemmeren. Het bestuur heeft, aldus Slob, nu gezegd 'alle medewerking' te verle nen aan het inspectieonderzoek. Ondertussen wordt duidelijk dat de zorgen van de Nederlandse in lichtingendiensten zich vooral richten op een bestuurder van de school, Söner Atasoy, en op zijn broer Son Tekin, die ook actiefis op de school. Zij zijn geboren in Alba nië en groeiden op in Den Haag. Daar verdienden zij hun geld met het uitbaten van snackbars. Ook in België zouden zij een snackbar heb ben gehad. Volgens een bron heb ben zij hun zaken verkocht om de school op te kunnen richten en de 42 rechtszaken te bekostigen die zij inmiddels hebben gevoerd om de school draaiende te houden. Het verlies van 'tonnen' eigen geld zou voor hen ook een belangrijke reden zijn om te weigeren op te stappen als bestuurder. Uitdagend Bronnen rond de Turks-islamiti sche organisatie Milli Görüs beves tigen dat de broers Atasoy in hun jonge jaren in Den Haag koranles- sen volgden bij Milli Görüs, maar daar buiten de deur zijn gezet we gens hun al te strikte opvattingen en hun uitdagende gedrag. Een derde broer, Luan Atasoy, stond in 2014 bij de gemeenteraads verkiezingen in Amsterdam op plek drie voor de Partij van de Eenheid, op verzoek van de bekeerde PVV'er Arnoud van Doorn, ook een groot pleitbezorger van het Cornelius Als er maar één procent waar zou zijn, zou ik vanuit de gevangenis praten Haga Lyceum. In Den Haag voerde Abderazak Khoulani de partij aan, de man die in 2014 als secretaris van de Stichting Islamitisch Onderwijs Amsterdam en Omstreken moest vertrekken nadat hij 'leve ISIS!' had getwitterd. Volgens bestuurder Atasoy moet de gemeente hem maar laten arreste ren als er iets mis is. ,,Minder bewijs dan dat je Atasoy verkleed als Rambo in Syrië ziet vechten, accep teren wij niet. Als er maar één pro cent waar zou zijn van wat wordt gezegd, zou ik vanuit de gevangenis in Vught met jullie praten." Grote steden Minister Slob maakte gisteren be kend dat de school aanvragen heeft lopen in zeven steden om daar scholen te beginnen. Volgens Slob zullen die aanvragen worden afge wezen, omdat zij ook onder de hui dige wet niet aan de norm voor het stichten van een school voldoen. Burgemeesters van de vier grote steden willen meer te zeggen heb ben over de komst van nieuwe scholen in hun stad. Zo willen ze een bindend advies kunnen geven aan het ministerie van Onderwijs. 12 dagen Rondreis Dalmatische kust 12 dagen Costa Dorada all-inclusive 12 dagen Hoogtepunten van Sicilië 12 dagen Ierland, the Wild Atlantic Way 12 dagen Corsica en Sardinië 12 dagen Engeland, Ierland en Schotland Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! lm mm ml mm mmmrm mm mm 1 Brochure en (0318) 58 09 58 OOiaerman ff/ boekingen: www.bolderman.nl Actrice Miryanna van Reeden (51) is maandag op een zebra pad voor het Joods Historisch Museum in Amsterdam uitge scholden voor 'vieze jodin'. Haga-lyceum gaat verder onder de loep Er komt een 'diepgaand onder zoek' naar de administratie van het Cornelius Haga Lyceum in Amsterdam. Volgens minister Arie Slob van Onderwijs is daar 'alle aanleiding toe'. De school ligt onder vuur omdat bestuurs leden contacten zouden hebben met terroristische organisaties. Marcel Wiegman Hanneke Keultjes Amsterdam Amsterdam Leerlingen op het plein van het islamitische lyceum. foto hollandse hoogte/patrick post - Söner Atasoy, bestuurder lillfll Vertrekdata: 8,22 apr/6,20 mei 7 17 jun/l jul/26 aug/9,23 sep etc. 1 Vertrekdata: 20 apr711.25 mei 8 jun 714,28 sep 712 okt Vertrekdata: 8,29 apr720 mei 710 jun/l jul719 aug/9,30 sep 7 21 okt Vertrekdata: 15 apr 8jui 5 aug/2,30 sep. Vertrekdata: 15,29 apr/17,24 jun/ 26 aug/2, 9.16,23.30 sep etc. Vertrekdata: 15.29 apr/6,13,27 mei 710,24 jun 78,22/19 aug etc. drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. SGR A!pi'° Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 15