I k 12 ZEELAND BIERFESTIVAL 25STE EDITIE Bierliefhebbers kunnen zondag voor de 25ste keer terecht op het Delta Bier Festival in Goes. ,,We hebben in al die jaren nog nooit gedonder gehad'', zegt Jaap Nijsse. Goes De eerste vijftien edi ties van het festival vonden plaats in het Ambachtscentrum in de Hollandse Hoeve. Daar kwam in 2009 abrupt een einde aan toen het organiserende amateur-bierbrouwersgilde De Deltabrouwers kort voor het festi val te horen kreeg dat het niet meer welkom was in het gebouw. De posters waren nota bene al op gehangen. ,,We lieten in die tijd al tijd een band optreden en daar stoorden sommige mensen uit de naburige wijk zich aan'', herinnert Jaap Nijsse (thans voorzitter van de festivalcommissie) zich. In Po dium 't Beest wist de vereniging nog snel een alternatief onderko men te vinden. Het jaar erna vond het Delta Bier Festival plaats in de Goederenloods op het terrein van de Stoomtrein Goes-Borsele. ,,Een uitstekende locatie, waar we ons festival nog steeds houden'', zegt Nijsse. Het recept voor het festival is al jaren hetzelfde: een aantal bier brouwerijen komt naar Goes om de bezoekers (meestal zo'n vier- tot vijfhonderd) te laten proeven van verschillende bieren. Dit jaar zijn dat Slot Oostende en Emelisse uit Goes, Bad Hair Brewing uit Ka- pelle, De Muifelbrouwerij uit Oss, Boelens uit Belsele (België), Fron taal uit Breda en Lux uit Eindho ven. Brouwerijen vinden voor het festival is doorgaans geen enkel probleem. ,,Soms vragen ze zelf of ze mogen komen'', zegt Nijsse. Het festival trekt veel echte lief hebbers. Mensen die het leuk vin den om veel verschillende soorten bier te proeven. Het gerstenat wordt geserveerd in glaasjes van vijftien centiliter, dus de gemid delde bezoeker kan best een paar biertjes proeven zonder zat te worden. ,,Het komt eigenlijk nooit voor dat mensen dronken zijn'', zegt Nijsse. „Natuurlijk zal het Je hebt mensen die echt ontzettend goed blind kunnen proeven best eens gebeuren, want je ziet het niet altijd. Maar gedonder heb ben we in alle jaren dat we het fes tival nu houden nog nooit gehad.'' Wie naar de Goederenloods komt om zich eens lekker te bezatten, heeft volgens de bierliefhebber uit Heinkenszand de aard van het fes tival ook niet begrepen. Het gaat om het proeven, om het met elkaar praten over de verschillende bie ren. ,,Want bier verbroedert'', weet Nijsse. ,,Het zorgt voor ge spreksstof.'' Behalve de bieren van de ge noemde brouwerijen is er ook dit jaar weer een festivalbier van de Deltabrouwers, een honing-tripel van 8,5 procent. Speciaal voor de 25ste editie is er bovendien een ju bileumbier op fles met de naam 'Goesting', een speciaal winterbier van eveneens 8,5 procent. Daar naast kunnen ook verschillende bieren worden geproefd die door de leden van het Zeeuwse gilde zijn gebrouwen. Bezoekers kunnen zich verder vermaken met onder meer een tombola en hun kennis testen bij de blindproefkast. ,,Je hebt men sen die echt ontzettend goed blind kunnen proeven'', weet Nijsse. ,,In onze vereniging zit een vrouw die je zes verschillende soorten bok- bier kunt voorzetten, waarna ze bij allemaal de juiste naam noemt.'' BRIEVEN U kunt uw brief (maximaal 150 woorden) richten aan: lezersredacteur@pzc.nl of per post aan Lezersredacteur PZC Postbus 5046 4380 KA Vlissingen 08801-30210 Internet De naam zegt het al: TOP/Ge meentebelangen. TOP zorgt voor de rijken en die andere voor de belangen van de gemeente. Wet houder Stoker zet zich letterlijk in voor het gemeentebelang. Niet voor de burgers en nog minder voor de 'buitenburgers'. En al helemaal niet voor de be jaarden. Het argument dat er meer via in ternet (6 maart) gedaan wordt, getuigt van domheid en ontbre ken van respect voor de bejaarde medemens. Het lukt niet iedere bejaarde om digitaal bij te blij ven. Niettemin beperken over heden hun diensten steeds meer tot internetgerommel. Daarnaast hoor je dat overheidsgebouwen beter bereikbaar moeten worden voor gehandicapten. Het is hypo criet beleid. Voor het klimaat moeten we minder autorijden, voor de gemeente juist meer. En om te mogen rijden als 75plus- sers kost het al 500 euro voor een nieuw rijbewijs. Geld beter be steden is geweldig. Als we wet houders meer betalen, komt er misschien ook eens een slimme bij. H. Gericke Singel 65, Westdorpe Belastinggeld Een 'volksvertegenwoordiger' presteert het om een extra salaris te eisen. Als de opkomst bij ver kiezingen 70 procent is, waarom krijgen gekozenen dan geen 'loon' van 70 procent? Informa teur Tjeenk Willink en voorzit ter van de Algemene Rekenka mer A. Visser stelden dat de de mocratie in gevaar is, omdat po litici vaag blijven hoe belasting geld wordt uitgegeven. Wim van Rheenen moet naar de recht bank, om te weten hoe de pro vincie 117 miljoen euro besteedt aan schoonmaakkosten Them- phos. Stemmers doen mee aan bedrog. Alleen niet-stemmers hebben recht van spreken. H. Geeraert Prins Bernhardlaan 10, Breskens dinsdag 12 maart 2019 VL Bier maakt op festival de tongen los Rob Paardekam v'Sv :V -': Jaap Nijsse toont een fles van het jubileumbier Goesting. foto marcelle davidse -Jaap Nijsse Het 25ste Delta Bier Festival vindt op zondag 17 maart plaats in de Goederenloods in Goes. Het duurt van 13.30 tot 20.00 uur. De toegang is gratis. KAPELLE De Biezelingse 'weerfotograaf' Paul Bouwens slaat zijn vleugels uit. In mei exposeert hij in een cultuurcentrum in Brede- voort. Daarnaast werkt hij mee als sidekick van NOS-weerman Marco Verhoef aan een lezing in dezelfde plaats in de Achterhoek. Bouwens is bekend geworden door zijn vele verschijningen bij, vooral, het NOS-weerbericht op televisie. Dat wil zeggen: zijn foto's dan. De lezing is tot stand gekomen dankzij de contacten van Bou- wens met de voormalige burgemeester van Kapelle, Anton Stapel kamp. Die is nu eerste burger van de gemeente Aalten, waar Brede- voort onder valt. PAUL BOUWENS EXPOSEERT -

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 55