Doodschopper grensrechter weer verdacht 1 2 Van der Sar en Overmars gestalkt en bedreigd 4 BREXIT DE TUSSENSTAND Een ultieme poging van premier May om een doorbraak te forceren rond de brexit, gisteravond. Ze vloog last minute naar Straatsburg voor een gesprek met Juncker. De wanhoop lijkt toe te slaan in Londen en Brussel nu de deadline van 29 maart nadert. Yassine is een van de mannen die wordt verdacht van betrokkenheid bij een steekpartij op een advoca tenkantoor in Zoetermeer. Op 26 september 2017 werd een echt scheidingsadvocate op kantoor met een mes in haar gezicht gestoken, op klaarlichte dag. Zij liep daardoor een slagaderlijke bloeding op en hield er blijvende littekens aan over. De vrouw kon zo lang niet meer werken dat haar praktijk fail liet ging. Naar de precieze reden van de aanslag op de advocate is het nog altijd gissen. De aanval lijkt een geplande actie te zijn geweest. Yas- sine D. wordt ervan verdacht be trokken te zijn geweest bij de steek partij, al is hij waarschijnlijk niet degene geweest die heeft gestoken. Hij moet donderdag voor de rechter in Den Haag verschijnen. Voetbalvader Richard Nieuwen- huizen werd in december 2012 doodgeschopt bij een jeugdwed strijd tussen Buitenboys B3 en Nieuw Sloten B1. De tieners van Nieuw Sloten raakten na de wed strijd slaags met Nieuwenhuizen (wiens zoon bij Buitenboys speelde) en schopten hem neer. Hij overleed een dag later. De zaak leidde tot nationale en internatio nale verontwaardiging. Zes spelers en één volwassene werden veroor deeld. Yassine was de jongste van het stel. Omdat hij tijdens de schoppartij pas 15 jaar oud was, kon hij maximaal worden veroordeeld tot één jaar jeugddetentie. Vader De volwassene die werd veroor deeld tot zes jaar cel, is zijn vader El Hassan D. Laatstgenoemde zit nog steeds in grote financiële proble men omdat hij opdraait voor de schadevergoeding aan de familie Nieuwenhuizen. Met Yassine ging het na zijn veroordeling niet de goede kant op. Hij werd enkele ke ren veroordeeld wegens diefstal en inbraak. Zijn exacte rol bij de steek partij op de advocaat is nog ondui delijk. Zijn advocaat ontkent dat hij er iets mee te maken heeft. Yassine D. is niet de enige van de veroordeelden van destij ds met wie het niet zo goed ging. Medeveroor- deelde Ibrahim C. (nu ook 22) kwam na zijn straf voor het dood schoppen van Nieuwenhuizen ook enkele keren met justitie in aanra king en moet nu zelfs Nederland verlaten, omdat hij alleen een Ma rokkaans paspoort heeft. Ibrahim is sindsdien ondergedoken. Het Britse parlement stemt over de brexitdeal die May heeft gesloten met de EU. Komt dat u bekend voor? Klopt, in januari gebeurde dit ook al eens. Toen werd de deal massaal weg gestemd: met een meerderheid van 230 stemmen veegden ze het akkoord van tafel. Een historisch en vernederend verlies voor May, en weer een kink in de kabel voor de onderhandelingen. Er moest dus wat gebeuren: de afge lopen weken heeft May in Brussel ge probeerd om de deal zo aan te passen, dat Britse parlementariërs bij een tweede poging wel voor zouden stem men. Lang leek dat kansloos: de ge sprekken tussen de EU en de Britten zaten muurvast op het onderwerp dat al de hele brexitonderhandelingen lang het struikelblok is geweest: de Noord-Ierse grens. De concessies die de Britten wilden, waren volgens de EU onmogelijk. Maar gisteravond waagde May een laatste po ging bij commissievoorzitter Juncker, en kwam er op het laat ste moment een doorbraak. May en de EU kwamen met aanvullingen op de deal die het parlement moeten over tuigen. Een aantal documenten die wor den toegevoegd aan het schei dingsakkoord. Brexiteers eisten juri disch bindende toezeggingen op het gebied van de backstop, de noodoplos sing voor de Noord-Ierse grens. Vol gens May heeft ze die geleverd. Maar veel hangt af van het advies van de Britse advocaat-generaal Geoffrey Cox. Hij bestudeerde de nieuwe documen ten vannacht, en zal zo snel mogelijk bekendmaken of hij vindt dat deze aanpassingen inderdaad juridisch bin dend zijn. Zijn mening weegt zwaar voor de Noord-Ierse gedoogpartner DUP en de hardline brexiteers in de Conserva tieve Partij, de twee groepen die cruci- Het Openbaar Ministerie verdenkt zaakwaarnemer Stefano van D. (30) ervan directieleden, onder wie Ed win van der Sar, Marc Overmars en Jeroen Slop, dreigende mails, brie ven en apps te hebben gestuurd. 'Mark my words, na 12 maanden ver nederen ga ik jou live live live laten zien wie jullie denken kapot te ma ken', schreef hij onder meer. De doorgedraaide zaakwaarnemer zocht de directieleden in hun woonplaats op en stopte zijn visite kaartje onder de ruitenwisser van hun auto. 'Jammer dat het zo moet gaan', schreef hij. 'Zoals ze mij in de jeugdgevangenis hebben geleerd: wie niet horen wilt, die moet maar voelen!' Ook schreef hij: 'Ik kom je vroeg of laat tegen op straat, de su permarkt of de hockeyclub. Hoe jij en M. mijn stiefzoon kapot hebben gemaakt ga ik het zelfde doen bij jullie kinderen'. Van D. is volgens het Openbaar Ministerie van 26 ok tober 2017 tot en met 25 september 2018 doorgegaan met dreigen. Hij zou dringende verzoeken hebben genegeerd om te stoppen en zich niet meer te vertonen op trainings complex De Toekomst en in de kan toren van de Arena. Over het motief van Stefano van D. wil Ajax niets kwijt. Van D. was tijdens de bedreigingen zaakwaar nemer van Mees de Wit, een aan valler uit Jong Ajax die vorige zo mer vertrok naar Sporting Portugal. Op 27 oktober 2017 werd bekend dat jeugdtrainer Michael Reiziger om 'een bizarre reden' De Wit tijdelijk buiten de selectie had gezet. Of deze actie te maken heeft met de bedreigingen, die precies toen be gonnen, wil Ajax niet bevestigen. Stefano van D. kwam in 2012 ook al in het nieuws omdat hij een dreigmail zou hebben verstuurd aan de toenmalige stadsdeelvoor zitter van Amsterdam Zuidoost Marcel La Rose. Die deed aangifte, maar Van D. werd vanwege onvol doende bewijs niet veroordeeld. Die kwestie draaide om het in trekken van subsidie aan Van D.'s project Masterboys, waarin hij kansarme jongeren begeleidde. In augustus 2017 kwam Van D. in het nieuws toen hij was aangevallen door supporters van Helmond Sport. Volgens hem hadden de sup porters het op hem gemunt van wege zijn huidskleur. Van D. en zijn advocaat Gerald Roethof zijn vooralsnog niet bereikbaar voor commentaar. De dreigzaak wordt morgen pro forma behandeld in de Amsterdamse rechtbank. dinsdag 12 maart 2019 GO De man die in 2013 werd veroor deeld voor het doodschoppen van grensrechter Richard Nieu- wenhuizen, is nu verdachte in een zaak waarbij een advocaat in haar nek werd gestoken. Het gaat om Yassine D., toen 15 jaar, inmiddels 22. Victor Schildkamp Carla van der Wal Zoetermeer Eerbetoon aan grensrechter Richard Nieuwenhuizen. foto anp 'Gééf me iets, dan komt die deal erdoor' Suse van Kleef Londen Wat gebeurt er vandaag? Waar kwam May mee? Ajax-directeuren Edwin van der Sar en Marc Overmars zijn maandenlang belaagd door een gefrustreerde zaakwaarnemer. Ze kregen dreigberichten als: 'Ik heb al eens vier jaar opgesloten gezeten en als het moet, doe ik het zo weer.' Koen Voskuil Amsterdam Edwin van der Sar (l) en Marc Overmars. foto pim ras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 4