Voor SSV'65 is de glans er wel vanaf Akindayini voelt zich iedere week beter ZEELAND 11 Nieuwe ploeg Toch stond zijn besluit aan het einde van het jaar vast. ,,Ik heb weliswaar veel bijgeleerd, maar nu wordt het tijd om mezelf te tonen. Polartec-Kometa wilde op de zelfde manier doorgaan als vorig jaar. Dat betekende dus opnieuw veel wedstrijden in Spanje, maar ik wil meer internationale erva ring op doen en mezelf in de kijker rijden." Hij kwam in contact met de Luxemburgse continentale forma tie Team Differdange-GeBa en dat leidde snel tot een akkoord. ,,Ik kan bij deze ploeg een mooi pro gramma rijden en dat is voor mij het belangrijkste. Daarnaast is deze ploeg op continentaal niveau actief, dus in die zin is het een stap vooruit. Bovendien is het fijn dat ik minder hoef te reizen voor wed strijden." Mol heeft zich de voorbije win ter minutieus op het nieuwe sei zoen voorbereid in het Spaanse Calpe, samen met zijn ploegge noot Wout van Elzakker. ,,We hebben daar zo'n anderhalve maand een appartement gehuurd. De resterende tijd heb ik gewoon in Nederland getraind en dat was goed te doen met het weer." Hij zou voor zijn nieuwe ploeg debuteren in de GP Samyn van vo lk pendelde voor elke wedstrijd in Spanje heen en weer rige week, maar vanwege kniepro blemen is hij uit voorzorg niet ge start. ,,Ik was dus extra gemoti veerd voor de Dorpenomloop Rucphen en het ging goed. Maar de wind werd zo heftig na 50 kilo meter, dat ze de wedstrijd wel moesten staken." Toch heeft hij dat snel naast zich neer kunnen leggen .,,Er volgen nog genoeg mooie koersen. Ik heb van de belofte-editie van Luik Bastenaken-Luik een doel ge maakt, maar ik rijd ook nog andere mooie eendagswedstrijden zoals Paris-Troyes, en de Volta Limburg Classic." De kans bestaat zelfs dat hij later dit jaar de ZLM Tour rijdt tussen de profs. ,,Het zou helemaal gaaf zijn als ik tijdens zo'n koers in ei gen provincie voorop kan rijden. Desondanks blijft het doel vooral om korte uitslagen te rijden dit jaar." Het duel in de achtste finale van de districtsbeker, dat twee weken terug in 1-1 eindigde, kreeg een zure nasmaak voor de thuisploeg. SSV'65 won na 32 strafschoppen, maar halverwege veranderde arbi ter Mol de volgorde. Tijdens de se rie tekende niemand protest aan, na de nederlaag ging RBC in be roep. ,,Heel erg onsportief'', vindt De Jonge. ,,Als je verliest, vind ik dat je een grote jongen moet zijn. Wij kunnen achteraf natuurlijk makkelijk praten, maar wij waren niet in beroep gegaan. Dat kan ik je op het hart drukken.'' SSV'65 was tevens in het nadeel, vindt De Jonge. ,,Wij waren negen keer in de achtervolgende rol en liepen dus achter de feiten aan'', aldus de oefenmeester. ,,Als je er inhoudelijk naar kijkt, heeft RBC voordeel gehad van de misser van de scheids.'' Toch moeten de cup- fighters vanavond op herkansing. „Wij trainen voor dien", zegt De Jonge. „Ik wil m'n trainingsavond niet verloren la ten gaan door twee strafschop pen, want dan kan het al ge beurd zijn, hè. Wij gaan om kwart over acht even naar binnen en trekken een blauw shirt aan.'' Niet iedereen hoeft zich om te kleden. ,,We heb ben een heel lange mail gehad van de KNVB'', begint De Jonge uit te leggen. ,,Ik heb het idee dat zij ook een beetje moesten zoeken hoe en wat. Dit is uniek. In de mail staat dat wij moeten beginnen. De elf spelers die op het veld stonden bij de serie, mogen er één nemen.'' De Jonge heeft er weinig zin in. ,,Het is jammer dat het op deze manier moet'', baalt de trainer. ,,Mijn gevoel van rechtvaardig heid zegt: jongens, schei ermee uit en blijf lekker in Roosendaal. Wij gaan niet bewust die penalty's Mijn gevoel van rechtvaardigheid zegt: jongens, schei ermee uit en blijf lekker in Roosendaal -Carlos de Jonge naast schieten hoor, maar er werd al gegrapt: moeten we niet een paar pupillen opstellen?'' Trekt SSV'65 op sportpark Het Schenge wederom aan het langste eind, dan speelt het in de kwartfi nale tegen streekgenoot Kloe- tinge. De eersteklasser was in de poulefase ook al gekoppeld aan SSV'65. De eindstand was toen 0-0. SSV'65 is bezig aan een ijzer sterk bekertoernooi. Onder meer hoofdklasser IFC (2-1) en eersteklasser VVGZ (1-3) wer den in eerdere rondes verslagen. ,Een geweldige be kercampagne", oordeelt De Jonge. „Daarom voelt dit gewoon niet goed." ,,Ik wachtte tot die bal iets lager was en toen ik met rechts uithaalde, dacht ik echt dat-ie erin ging'', zegt Akindayini. ,,Maar die verdediger kwam uit het niets en gooide zich nog voor de bal.'' Het zou wat zijn geweest, na 79 minuten invallen, zien dat je op een 2-0-achterstand komt en dan uit het niets nog twee keer scoren. Het bleef echter bij één treffer voor de Engelse spits, die in januari 2018 naar Hoek kwam en in zijn eerste zes duels scoorde. Mede daardoor bereikte Hoek de nacompetitie om promotie, maar het toetje van het seizoen kreeg voor hem een zure smaak. In het eerste duel, thuis tegen Spijkenisse, scheurde hij op 29 mei zijn achilles pees af. Na een operatie en lange re validatie trainde hij vanaf januari weer mee met de selectie van de - inmiddels - derdedivisionist. ,,Het heeft iets langer geduurd dan iedereen misschien dacht'', weet Akindayini. ,,Maar sinds de operatie heb ik geen terugslag ge had. Ik heb zelf gerevalideerd, eerst in Engeland en later hier. Ik had schema's meegekregen van fysio therapeuten uit Londen. Ik wilde goed en sterk terugkomen. Vanaf september was ik weer in Neder land, ook omdat mijn vriendin vanaf dat moment moest werken hier.'' De partner van Akindayini, die zelf lang in hotel De Elderschans in Aardenburg verbleef, werkt bij Dow. Sinds een tijdje wonen ze sa men in Hulst. Tegen DVS'33 viel Akindayini za terdag gedreven in. Hij scoorde en dat voelde goed. ,,Toch baal ik, want we hadden graag gewonnen, of in ieder geval een punt gepakt. Vanaf nu hoop ik meer minuten te kun nen maken, zodat ik steeds fitter word. Ik voel me goed en word ie dere training beter. Ik moet nog wat meer vertrouwen krijgen, maar het gaat de goede kant op.'' Akindayini is de eerste vervanger van topscorer Kyle Doesburg. De twee zouden ook samen voorin kunnen spelen. Het is iets dat trai ner Hugo Vandenheede de ko mende maanden, ook met het oog op de nacompetitie, zou kunnen uitproberen. Akindayini: ,,Ik heb in het verleden vaker in een systeem met twee spitsen gespeeld. Ik denk dat Kyle en ik goed samen voorin zouden kunnen spelen. Ik zou het in ieder geval niet erg vinden, haha!'' dinsdag 12 maart 2019 GO op de kaart zetten lessen aanwezig. Ik wilde echter onder geen enkel beding studie vertraging oplopen en dat is me gelukt." - Wesley Mol Zaterdag-tweedeklasser SSV'65 en zondag-derdeklas ser RBC moeten hun straf- schoppenserie vanavond deels opnieuw nemen. De reeks wordt vanaf strafschop num mer vijftien hervat. Carlos de Jonge, trainer van de Goese ploeg, is duidelijk. ,,De glans is er vanaf.'' Stefan Maas Goes A Carlos de Jonge, trainer van SSV'65. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN Zijn tweede invalbeurt van het seizoen duurde zaterdagmiddag een klein kwartier, maar Daniel Akindayini hield er een goed ge voel aan over. De spits van Hoek, die door een achillespees blessure ruim een half jaar aan de kant stond, zorgde met zijn 1-2 nog even voor spanning in het duel met DVS'33. En hij had daarna, in de slotfase, ook nog de 2-2 op zijn voet. Barry van der Hooft Hoek Daniel Akindayini zoekt naar een opening in het duel met DVS'33. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE A Donkere wolken pak ten zich samen boven de Dorpenomloop. Uit eindelijk werd de koers gestaakt. foto cor vos

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 43