1 11 2 O 0 O Maliepaard derde man met zes treffers fé m 10 ZEELAND Boot maakt fout in tweede heat goed Padmos met goud naar halve finale 'De Putter stond bij 0-1 niet buitenspel' .ymnastiel WIELRENNEN ZEEUWS TALENT De twintigjarige wielrenner uit Kapelle maakte zondag in Rucphen zijn debuut voor zijn Luxemburgse ploeg. De koers werd alleen na 50 kilometer afgebroken. dinsdag 12 maart 2019 Motorcrosser Mark Boot uit Kamperland heeft in het Belgische Stekene een wedstrijd ge wonnen bij de inters. In de eerste manche werd hij derde, nadat hij in de laatste ronde een fout had gemaakt. In de tweede manche legde hij beslag op de eerste plaats. Hij ein digde daardoor bovenaan in het dagklasse ment. De Noord-Bevelander had evenveel punten als de Belg Mattis Meersschout, maar zijn betere resultaat in de tweede heat gaf de doorslag. Gian Scheele uit Zaamslag werd vijfde in het dagklassement. De Nooijer Delta Sport-turnster Marika Padmos heeft in Hardenberg de kwartfinale van het NK meer kamp gewonnen. De 23-jarige gymnaste uit Brouwershaven behaalde in de tweede divisie 46,650 punten over de vier onderdelen. Naast haar plaatsten nog drie turnsters van de Zie- rikzeese club zich voor de halve finale van het NK: Anna Jendrusch (tweede divisie senio ren), Fleur Just (tweede divisie junioren) en Talycha Krakeel (pupil 2 N2). In Amsterdam werd Stan de Looze, eveneens actief voor Delta Sport, tweede bij de eerste kwalificatiewedstrijd voor het NK meerkamp. Hij pakte in de tweede divisie voor junioren 66,150 punten op de zes onderdelen. Maakte Krabbendijke-spits Rico de Putter za terdag zijn doelpunt tegen Oostkapelle nou vanuit buitenspelpositie of niet? Rudy Boo- gert, chef sport van de PZC, legt in de nieuwe PZC Voetbal Vodcast uit waarom het volgens hem een geldig doelpunt was, terwijl dat door velen betwijfeld wordt. ,,Het was zonder meer een krankzinnige mi nuut waarin van alles gebeurde", zegt hij. Want Boogert zag dat Oostkapelle, de koplo per in de tweede klasse, luttele seconden voor de 0-1 zelf ook dicht bij een treffer was. Van Dijke VLISSINGEN Joran Maliepaard kwam dit weekeinde met zeven mijlslaarzen dichter bij Martijn Si- monse in het PZC-tospcorersklas- sement. De aanvaller van Duive- land scoorde zes keer tegen Brou wershaven en bracht zijn seizoenstotaal daarmee op 38 (doel)punten. Daarmee staat hij nog één punt achter de koploper, die zaterdag in de gewonnen top per met Walcheren (0-3) geen goals kon toevoegen aan zijn totaal van 26. Maliepaard is de derde speler die dit seizoen zes keer scoort in één wedstrijd. Zijn ploeggenoot Ro nald Zwager ging hem in decem ber voor tegen Vosmeer (12-0) en Patrick Joossens maakte er in ok tober zes namens MZVC tegen Apollo'69. Zaterdag maakte Joos- sens tegen dezelfde ploeg weer een hattrick, waarmee hij de top tien in kwam met zijn totaal van 23 treffers. pect, maar bij de junioren rijd je vaak voor je eigen kansen, maar bij de beloften is dat toch wat anders. Zeker in Spanje waren wij met Team Polartec-Kometa de ploeg waarnaar iedereen keek. Dat was lastig en daarom had ik vaak een dienende rol. Ik reed goede wed strijden, wat ik achteraf ook door de ploegleiding bevestigd zag wor den, maar op die manier was het natuurlijk ontzettend moeilijk om mezelf te onderscheiden." Ook het vele reizen begon na verloop van tijd op te breken. ,,Ik ben erin geslaagd om mijn oplei ding marketing en communicatie succesvol af te ronden aan het Jo- han Cruyff College in Roosendaal, maar vraag niet hoe. Ik pendelde voor elke wedstrijd in Spanje heen en weer en ondertussen moest ik alle schoolexamens in enkele da gen tijd afwerken. Ik was immers maar een kwart van de tijd bij de Het zou zondag zijn eerste UCI- wedstrijd bij de (semi)profs wor den, maar de extreme weersom standigheden gooiden roet in het eten. Geen eerste echte krachtme ting dus voor Wesley Mol (20) tij dens de Dorpenomloop Rucphen. Maar niet getreurd, de eerste ken nismaking zal niet lang meer op zich laten wachten. ,,Ik ben klaar om mezelf op de kaart zetten", klinkt het alvast ambitieus. Het woord 'spijt' komt niet voor in het woordenboek van de talent volle wielrenner. „Het is een geweldig jaar geweest", om schrijft Mol het kortston dige Spaanse avontuur bij Team Polartec-Kometa. Bij de ploeg onder leiding van gerenommeerde oud-profs als Ivan Basso en Alberto Contador heeft hij naar eigen zeggen veel geleerd. „De bege leiding was fantastisch. Ik heb mooie wedstrijden gereden en veel plekken gezien." Kortom, niets dan goeds over zijn voormalige ploeg. Toch moes ten de fana- tieke wielerliefhebbers het voor bije seizoen goed zoeken naar uit slagen van Mol. ,,De resultaten wa ren inderdaad niet om over naar huis te schrijven", bekent hij. „In over eenstemming met de ploeg heb ik boven dien voornamelijk wedstrijden in Spanje gereden. Dat zijn korte, maar zware races met veel hoogtemeters." Tel daarbij op dat hij als eer stejaars belofte in een ander wielermilieu belandde dan hij gewend was. „Met alle res- Topscorer v f 1T 31' nüUHÜH L GO MOTORCROSS 1-2 Voetballer Bradley de Nooijer uit Vlis- singen is maan dagavond sterk begonnen aan de play-offs in Roemenië. De Vlissingse ver dediger won met Viitorul Constanta bij Steaua Boeka rest: 1-2. Hij speelde de vol ledige wed strijd mee. In Roemenië is het reguliere seizoen voorbij en spelen de zes bovenste clubs om het kampioen schap. Viitorul Constanta staat nu op de vierde plaats. Mol wil zichzelf nu TURNEN VOETBAL Kijk of beluister de PZC Voetbal Vodcast op www.pzc.nl Mountainbiker Mick van Dijke uit Colijnsplaat heeft zaterdag in Apeldoorn een marathon van 72 kilome ter gewonnen. In een span nende wed strijd plaatste hij kort voor het einde een be slissende de marrage. Zijn tweelingbroer Tim slaagde erin om de tweede plaats veilig te stellen. a (O Busln iciub Beach Teach KAMCMOE Beheer De Meet Marika Padmos (midden) wint in Harden berg. foto delta sport Rudy Boogert en Juriën Dam, S JEANNOT F°y« SIMON géronce - imn»^w 1 kockelmam Job de Feijter Rucphen Martijn Sirnonse Luctor Heinkenszand 3Azat 26 1,5 39 1 38 Joran Maliepaard Duiveland ■HNHBUaBtniU '.r it.' - V'MMMMMMM.CBMIMUUtuj Kyle Doesburg Hoek 4Bzat 38 3edivzat. 18 4Bzat 31 l 2 't 36 Ronald Zwager Duiveland Joost de Witte Noad'67 3Bzat 17 1,5 25,5 SinanCoban HVV'24 3Azon 16 1,5 24 Riklmpens Hoek 3e div zat 12 2 24 Patrick Joossens MZvc 4Azat 23 1 23 Ramon Janson Kloetinge 1Bzat 11 2 22 Erwin Franse Goes 3e div zoi 11 2 22 Gijs van Duijvenbode De Westhoek 4Bzal 22 1 22 Sjoerd Verhulst Yordi Nijland Jens Pyfferoen Arjen Versluijs l 1 t 1 1 Oostkapelle RCS Sluis Oostburg 2Ezat 3Azat 5Azon 4Azon 14 14 21 20 1,5 1,5 21 21 21 20

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 42