£3 e? De zee is nooit zonder gevaar Geen verwisseling van persoon, man moet cel in Overhemdendag Jong en oud samen aan de pannenkoeken De storm van zondag heeft een spoor aan rotzooi achtergelaten. Het waterschap en de brandweer zijn druk aan het werk. 2 STORM SCHADE dinsdag 12 maart 2019 Commentaar iedereen wil graag voluit kunnen genieten van de natuur, in Zeeland vooral van het water. Dat is nooit zonder gevaar. Met enige regelmaat verkijken duikers zich op de risico's. Zwemmers moeten ook zeer goed opletten. Berucht is het ef fect van de mui die je naar zee trekt. Zelfs schelpdierrapers lopen gevaar. Vorig jaar verdronk een Duits meisje door opko mend water op de slikken langs de Grevelingendam. En vorige week ging het helemaal mis bij een strandwandeling. Op de verraderlijke Verklikkerplaat bij Renesse verdronk een Belgi sche vrouw die zich met anderen liet verrassen door de zee. Daarna ging het op dezelfde zandplaat bijna nog een keer fout. Is er te weinig aandacht voor de veiligheid? Burgemeester Gerard Rabelink van Schouwen-Duiveland komt samen met politie, redders en strandtenthouders tot de conclusie dat vrijwel alles al wordt gedaan om strandgangers te waarschuwen. De burgemeester wijst op de eigen verant woordelijkheid van de wandelaars. De boodschap van Rabelink is volstrekt helder. Hij had ook kunnen zeggen: in Zwitserland zijn de bergen mooi maar gevaarlijk, in Zeeland het water. Het noodlottige ongeluk op de Verklikkerplaat is een aan sporing om voortdurend te blijven kijken of het veiliger kan. Ra belink beweert iets anders, maar als we het strand elk jaar kun nen opspuiten, kunnen we ook wel een gevaarlijk zandbankje bedwingen. Maar we geven voorrang aan zo veel mogelijk na tuurlijke dynamiek. Soms tegen een hoge prijs. Rabelink kan na verdrinking weinig anders dan wijzen op eigen verantwoordelijkheid De man werd in 2017 veroordeeld tot tot zes jaar cel voor pinpas fraude en het terugbetalen van ne gen ton aan criminele winsten. De veroordeelde had in 2017 zijn rechtszaak niet bijgewoond, om dat hij twee jaar eerder als crimi nele vreemdeling het land was uit gezet. In het voorjaar van 2017 werd F. aangehouden in Groningen op verdenking van oplichting. Uit vingerafdrukonderzoek van het Nederlands Forensisch Insti tuut (NFI) blijkt volgens de recht- ALMANAK bank onomstotelijk dat er geen sprake is van persoonsverwisse ling. Volgens het rapport van het NFI is 'de kans dat de vingerafdrukken die van de aangehoudene zijn afge nomen afkomstig zijn van de zelfde persoon als van wie de an dere onderzochte vingerafdrukken (tijdens het onderzoek naar de Verdachte gaf onterecht zijn tweelingbroer de schuld van misdrijf fraude, red.) zijn afgenomen, meer dan één miljoen keer groter is dan de kans dat de vingerafdrukken van een willekeurige andere per soon of de eeneiige tweelingbroer van de aangehoudene zijn'. Een eigenzinnig type is die jongen uit Bru. Hij weet precies welk kapsel hij wil. En welk merk oortjes. Elke dag kient hij uitvoerig de juiste match tus sen kleding en schoenen uit. Tot-ie laatst een appje kreeg en twee minuten voor hij naar school moest, nog snel van out- fit wisselde. Dat gaf zijn moe der de tijd even op zijn mobiel te gluren naar de oorzaak van die plotselinge verandering. Niet dat ze het begreep na het lezen van de volgende kreet in zijn vriendengroepapp. 'Joe- hoe. Het is random overhem dendag!' Man betaalt twee keer met vals geld Chinees restaurant trekt de kerk erbij Vier jaar geleden was de Protestantse Kerk Vlis- singen (PKV) nog bang dat de komst van Chi nees-Indisch restaurant De Lange Muur naar het voormalige wijkcentrum Open Hof in Vlissingen de verkoop van de naast gelegen kerk zou hinde ren. Nu heeft restaurant eigenaresse Xavi Huang (r) de kerk zelf gekocht. Het restaurant gaat uit breiden in de voormalige kerkruimte aan de Alexander Gogelweg. Hoe het er uit gaat zien, wordt vanavond getoond bij een inloopbijeenkomst in het restaurant van 19.00 tot 20.30 uur. HEINKENSZAND Borsele krijgt rekenkamer De storm pikte zondag zonder ge nade de zwakke broeders er tussen uit. De grote voorjaarssnoeier sloeg met windvlagen van boven de 100 kilometer per uur meedogenloos toe. Bomen liggen plat of dreigen om te vallen. Het grote opruimen is begonnen. Hans van der Baan van water schap Scheldestromen is het weg getje van Terlucht bij 's-Heer Arendskerke ingeslagen. Hij is op inspectietocht langs de water schapswegen om de schade aan de bomen op te nemen. Het kleine buurtschap Terlucht heeft een pit toresk laantje met populieren dat rond een weeltje loopt. Eén boom heeft de storm van zondagmiddag niet overleefd. In zijn val heeft de populier een flinke hap uit het as falt genomen. Grote scheur Anja van Brakel woont een paar bo men verderop. De grote populier bij haar oprit heeft het ook flink te ver duren gehad in de paar uur die de storm duurde. Een grote scheur in de grond verraadt dat de wind deze boom flink door elkaar heeft ge schud. Bij elke boom in het laantje zijn dergelijke sporen te vinden. Van der Baan vreest dat de oude po pulieren er allemaal aan moeten ge loven om problemen te voorko men. Behalve aan het wegdek heeft de gevallen populier verder weinig schade veroorzaakt. De brandweer hoefde hier dan ook niet in actie te komen zondag. Bij de Veiligheidsregio Zeeland kwamen zevenhonderd meldin- gen binnen. Vierhonderd keer rukte de brandweer uit om te hel pen. ,,We gaan op pad als gevaar dreigt", zegt woordvoerster Susan Janssen. Met zijn grote materieel als een hoogwerker is de brand weer vaak de enige instantie die hulp k^n bieden. ,,Nee, we sturen na afloop geen rekeningen. Men sen betalen via de belasting al voor de brandweer." De brandweerlieden helpen met hoogwerkers en kettingzagen, maar gaat niet zover dat ze de tak ken en stammen ook meenemen. Bij de gemeente Goes hadden zon dag ook de twee medewerkers van de 'bomenploeg' er druk mee. Al het hout wordt op de ene of andere manier hergebruikt, aldus de ge meente. De grote stukken gaan naar Het Gors dat er openhaard- Scholieren van 91 Zeeuwse scholen bakken volgende week pannenkoe ken voor ouderen om hen tijdens de Nationale Pannenkoekdag extra onder de aandacht te brengen. Op de dertiende editie van dit pannen- koekenfeest worden jong en oud samengebracht om op 22 maart sa men te genieten van pannenkoe ken. De Nationale Pannenkoekdag is een traditie waar opa's, oma's en ouderen uit de buurt die zelfstan dig of in een verzorgingstehuis wo nen samen met scholieren pannen koeken eten. Deze dag is bedoeld om ouderen kennis kennis te laten maken met elkaar en om de een zaamheid even te vergeten. Eigen recept Elke school heeft haar recept voor deze dag. De Rehobothschool in Stavenisse nodigt oudere vluchte lingen uit de gemeente uit mee te eten. De leerlingen uit groep drie geven er een Engels tintje aan, ze gaan proberen Engels te praten met de ouderen en er zullen Engelse liedjes gezongen worden. Bij basisschool de Poeljeugd in 's Heer Hendrikskinderen bakt de wethouder van de gemeente Goes voor de vierde keer op rij mee met de kinderen. De rechtbank in Middelburg hecht geen geloof aan de bewe ring van een 37-jarige Nigeriaan O.F. dat hij het slachtoffer is van persoonsverwisseling met zijn inmiddels overleden tweeling broer. Theo Giele Middelburg Tip? redactie@pzc.nl VLISSINGEN Een 29-jarige Vlissinger is zondag opgepakt voor het betalen met vals geld bij het Esso-tankstation op de Sloeweg in Vlissin- gen. De man wilde zijn benzine en enkele shop artikelen afrekenen. De medewerker haalde het biljet door de valsgeld- scanner en zag dat het namaak was. De werk neemster seinde meteen de politie in. De Vlissinger was zich van geen kwaad bewust. ,,Hij wachtte op de politie en werkte volle dig mee", aldus de be drijfsleider. Enkele dagen eerder had de man ook met een vals biljet be taald bij het tankstation. VLISSINGEN Borsele krijgt waar schijnlijk een rekenka mercommissie. De raadsgriffier zal hier onderzoek naar doen. Borsele heeft tot nu toe geen rekenkamercom missie, maar de ver wachting is dat dit lan delijk opgelegd wordt. Een rekenkamercom missie is onafhankelijk en toetst of het beleid van de gemeente juist is uitgevoerd en of het ge wenste effect ook ge haald is. Als een dergelijke com missie is ingesteld, zal de raadsgriffier de commissie ook begelei den. Ruimen Theo Giele 's-Heer Arendskerke Hans van der Baan en be woonster Anja van Brakel staan bij een populier die een flinke dreun heeft gehad van de storm. Het is te zien aan de scheur aan de wegrand. Koen Florusse Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 34