Voor Ronaldo en zijn Juve Rechtsback van PSV (en Oranje) stagneert na 22 14 weken cel voor supporter velden. Nu heeft hij het moeilijk; zaterdag floten eigen fans hem uit tegen NAC. „Als je succes hebt, vraagt dat om opvolging.'' Komt hij door deze cruciale fase? Denzel Dumfries denderde voor de winterstop bij PSV en Oranje over de Kort MotoGP Zidane keert terug bij Real Zinédine Zidane (foto) keert bij Real Madrid met onmiddellijke ingang terug als coach. De 46-jarige Fransman volgt Santiago Solari op, die gisteren als hoofdtrainer werd ont slagen. Zidane vertrok eind mei vorig jaar bij Real. Met de club won hij in 2,5 jaar drie keer de Champions League. Stam krijgt Kuyt als stagiair Jaap Stam krijgt volgend seizoen Dirk Kuyt als stagiair bij Feyenoord 1. De 38-jarige Kat- wijker begint in mei aan de hoogste trai nersopleiding, de UEFA Pro, en zal in het kader daarvan wekelijks een of twee dagen meelopen. Kuyt zal dat combineren met zijn functie als coach van Feyenoord Onder 19. Vak S blijft leeg op 4 april De tuchtcommissie van de KNVB heeft Fey- enoord bestraft voor het afsteken van vuur werk bij de thuiswedstrijd tegen PSV op 2 december. Vak S, waar de meest fanatieke aanhang staat, moet als straf leeg blijven bij Feyenoord - Heerenveen op 4 april. Boven dien krijgt de club 15.000 euro boete. De 27-jarige supporter van Birmingham City die zondag het veld opkwam en Jack Grealish van Aston Villa aanviel, heeft behalve een levenslang stadionverbod ook 14 weken celstraf opgelegd gekregen. Grea- lish, die Paul Mitchell (foto) niet zag aanko men, kreeg een klap en ging tegen de grond. Hij maakte later de winnende goal (0-1). Flitsen Quote van de dag 'Ik begon het land, de cultuur en mijn Deense vrienden steeds meer te missen' Cruijff Atletiek In de tweede helft van PSV - NAC was er zaterdag een moment dat de hoon massaal op Denzel Dumfries neerdaalde. Bij de zijlijn wilde hij een bal binnenhouden en terug spelen. Maar het leer kwam met licht effect voor zijn voeten gestui terd en Dumfries punterde 'm zo over de zijlijn. Het zag er knullig uit. Automa tisch dacht je terug aan zijn eerste Champions League-duel voor PSV, vorig jaar juli in Borisov. En aan wat Ronald Koeman eerder dit seizoen eens zei over zijn eerste kennisma king met de speler. Dumfries deed in mei bij Oranje mee in een oefen- stage. Nog als speler van Heeren veen, net voor zijn stap naar PSV. Koeman: ,,Als je toen had gezegd: deze jongen stel jij in het najaar op tegen Duitsland en Frankrijk in de Nations League, dan had ik dat nooit geloofd.'' Maar Koeman stelde Dumfries Na de winter ver wacht iedereen een verdubbeling van de prestaties. Maar eerst maar eens een heel seizoen bevestigen. op. En die deed het geweldig. In een periode dat hij ook ieders hart ver overde met verwoestende rushes langs de zijlijn bij PSV. Tussen sep tember en december klaterde er massaal applaus van de tribunes, zoals bij die ene kopbal in de Kuip tegen Frankrijk. Dumfries leek op een onzichtbare ladder in het straf schopgebied geklommen, zo hoog kwam hij. Zoveel power straalde hij uit. ,,Ik denk dat Denzel een beetje symbool staat voor alle spelers van PSV momenteel: ze zijn als een ra ket gekomen in het eerste deel van dit seizoen'', zegt Alex Pastoor. ,,Na de winter verwacht iedereen dan een verdubbeling van de prestaties. Maar eerst maar eens een heel sei zoen bevestigen wat je al deed. DSt is al lastig zat. Een kunst op zich.'' Pastoor kent Dumfries goed uit hun gezamenlijke tijd bij Sparta. Na zijn Oranje-debuut bedankte de speler zijn oude trainer openlijk voor alle steun. En voor de trainin gen waarin hij zoveel had geleerd. Qua techniek is hijnooit een hoogvlieger geweest. Zaterdag te gen NAC had Dumfries ook weer veel balaannames, waarbij de ver- volgpass eigenlijk alleen naar ach teren kon. En stond hij - in vakjar gon - wél goed opengedraaid en kon de bal naar voren, dan keek hij in een gapend gat voor zijn neus, omdat de rechtsbuiten van PSV naar binnen was gelopen. ,,Ik ben er nooit zo'n fan van als bij Dumfries de aanval start. So wieso niet als een back het eerste aanspeelpunt is'', zegt Pastoor. ,,De kracht van Denzel is de bal krijgen als-ie al op stoom ligt tijdens het opkomen. Dan kan hij doordende ren tot helemaal bij het vijandelijke doel.'' Zo spelend leidde hij óók na de winterstop nog belangrijke goals in voor PSV. Zoals in de slotfase uit bij Zijn gebaar en zijn woorden waren lelijk, kort nadat Juventus drie we ken geleden verrassend en vrij kansloos met 2-0 bij Atlético Ma drid had verloren. Cristiano Ro- naldo wilde de media in de mixed zone niet te woord staan en liep door. In de loop stak hij zijn rech terhand in de lucht, de vijf vingers gestrekt. ,,Ik heb er vijf, Atlético niet een'', zei hij met een cynische glim lach om de mond. En weg was de 24-jarige Portugees. Het was, ongetwijfeld, de frustra tie van die nederlaag. Ronaldo deed en doet het goed, bij Juventus. Maar dan vooral in de competitie, die de zwartwitten voor het achtste sei zoen op rij gaan winnen. Hij is ge haald voor de Champions League, die hijzelf al vijf keer won. Maar in dat toernooi staat hij dit seizoen slechts op één doelpunt, en in het Metropolitano-stadion in Madrid was hij vrijwel onzichtbaar. Het ge baar met de hand achteraf was zijn meest opvallende actie. De druk zal groot zijn, vanavond bij de return in een eigen stadion dat sinds enkele weken enorm is verdeeld. De harde kern in de Curva Sud weigert La Juve aan te moedi gen, omdat het bestuur de prijzen van de toegangskaarten dit seizoen heeft verhoogd. Oproep Vanavond heffen de supporters die 'staking' tijdelijk op, gezien het be lang van de wedstrijd. Ook Ronaldo deed, via het televisiekanaal van Ju ventus, een oproep: ,,Denk positief, we kunnen doorgaan. Maar jullie steun is daarbij onmisbaar'', zei hij, wel in het Engels. De Portugees moet de gids zijn op de tocht van Juventus naar de dinsdag 12 maart 2019 GO VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL Sparta mist op 24 maart tegen NEC niet alleen jeugdinternationals Deroy Duarte en Abdou Harroui, maar ook Lars Veldwijk. Hij is opgeroepen voor de nationale ploeg van Zuid-Afrika. Sam Oomen rijdt vanaf mor gen met kopman Tom Dumoulin in Tirreno- Adriatico. Sunweb bestaat verder uit Nicolas Roche (Ier), S0ren Kragh Andersen (Den), Nikias Arndt (Dui) en Rob Power (Aus). -Nycke Groot (30) keert terug naar de Deense handbalclub Odense. I De Italiaan An drea Dovizioso raakt zijn zege in de GP van Qatar mogelijk kwijt. Vier teams uit de MotoGP heb ben protest aangetekend tegen aerody- namische snuf jes aan de ach terzijde van zijn Ducati-motor. 14 De hardlopers die op 11 mei in Amsterdam meedoen aan de loop over 14 of 5 kilometer ter nagedach tenis van Johan Cruijff, kunnen via een app anekdotes horen over memorabele plekken uit diens leven die ze passeren. 12/24 De Diamond League telt vanaf 2020 minder wed strijddagen (12 i. p. v. 14) en minder onder delen: geen 32 meer, maar 24: 12 bij de man nen en 12 bij de vrouwen. Maarten Wijffels Eindhoven —Alex Pastoor (coach van Dumfries bij Sparta) Zaterdag: Denzel Dumfries wordt in zijn opmars naar het doel van NAC gedwarsboomd door Alex Gersbach, Australiër in Bredase dienst. foto bsr agency Cristiano Ronaldo kopen, de topscorer uit de Champions League met 121 goals, is geen garantie voor het direct winnen van die beker, zoals Juventus wel had gehoopt. Bij Manchester United en Real Madrid behaalde de Portugees de trofee pas in zijn vijfde seizoen. Edwin Winkels Barcelona Denzel dendert

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 22