boldErmon.nl Voor fantastische reizen! bolderman.nl NIEUWS 15 Indonesische komt plots vrij in bizarre moordzaak ■ff 399.-öN#U Ik® *r PROTEST GELE HESJES^ Avocaf et porte-parole des Gilets Jaunes De Gele Hesjes in Frankrijk voeren hun acties op. Een interview met de denker' achter de protestbeweging. ,,Dit voorjaar zal het protest pas echt exploderen." Te veel geweld bij de demonstraties van Gele Hesjes? ,,Dat wordt uitgelokt door de regering. Vanaf 9 uur 's morgens schiet de politie op zaterdagen met traangasgrana ten op demonstranten. Dan creëer je chaos.'' Francois Boulo (32) is de stille kracht van de Gele Hesjes. Hij is werkzaam als advocaat in Rouen, ruim honderd kilometer ten wes ten van Parijs. Half november ging hij een keer joggen. ,,En op straat zag ik de Gele Hesjes. Ik heb met ze gepraat. En eigenlijk reali seerde ik me meteen: hier gebeurt iets wat we nog niet eerder heb ben gezien. Dit is niet iets wat snel overwaait. Dit zijn mensen die al jaren boos zijn.'' De advocaat sloot zich aan bij de actievoerders en werd kort daarna gekozen als 'woordvoer der'. Op televisie en radio is hij een graag geziene gast. Hij is in telligent, formuleert weloverwo gen, en heeft z'n feiten en cijfers als geen ander op een rijtje. ,,In Frankrijk leven volgens offi ciële cijfers zo'n 9 miljoen armen. Dat was ook al zo vóór Macron, maar hij maakt het wel erger. Zijn beleid is onrechtvaardig. Hij heeft belastingmaatregelen genomen die de allerrijksten in Frankrijk dit jaar 30 miljard euro opleveren. Daarmee maakt hij beleid voor grofweg 0,1 tot 1 procent van de Fransen. DMrom is hij de presi dent van de elite geworden.'' ,,Er zijn te veel bevoegdheden aan de Europese Unie overgedragen. Wij hebben als land bijna niets meer te zeggen over onze uitga ven, onze munt en onze handel. En dat zijn nou net drie essentiële terreinen om de economie mee te sturen. Maar omdat de macht daarover is overgedragen aan de EU, hebben we er geen invloed meer op.'' ,,Maar Europa is nu helemaal geen Unie. Het is het Wilde Westen, een jungle. Ierland en Luxemburg zijn belastingparadijzen. Grote bedrijven verhuizen naar lagelo nenlanden. Oost-Europese werk nemers komen naar hier omdat ze hier meer verdienen. Er is overal oneerlijke concurrentie. En alleen multinationals en aandeelhou ders profiteren daarvan. We heb ben de brexit en je ziet in landen extreemrechts opkomen. Het hui dige systeem functioneert niet en sommige mensen willen dat maar niet zien. Maar we moeten onze ogen ervoor openen! We gaan recht op de afgrond af.'' ,,Ik ben voor soevereiniteit. Dat we zelf de macht hebben, dat we zelf beslissingen nemen. Maar als je dat zegt, word je meteen weg gezet als nationalist, populist of fascist. Maar populist wat is dat? Progressief wat is dat? Is het pro gressief om tientallen miljarden aan beursgenoteerde bedrijven te geven, terwijl kleine bedrijven de deuren moeten sluiten? Is het po pulistisch om te doen wat de be volking wil? Als dat laatste zo is, dan zie ik niet in wat er mis is met populisme.'' ,,Macron zegt zelf dat de essentie van zijn beleid niet verandert. Hij zal vast wel met kleine maatrege len komen, hoor. En wat veran dert dat aan ons leven? Niks. Ma cron gaat gewoon door met wat hij al deed, als een bulldozer.'' ,,De mobilisatie gaat door, dit weekend en ook volgend week end weer. En daarna, ik gok dit voorjaar, dan zal het protest pas echt exploderen. De Fransen zien dan dat dat hele Nationale Debat van Macron een grap was, dat ze in de maling zijn genomen. Dan zullen er pas écht veel mensen de straat op gaan.'' Tijdens de zitting werd duidelijk dat de aanklager instructies had ge kregen om de Indonesische te laten gaan. Naar verluidt speelde de rege ring in Jakarta de zaak hoog op, om dat Siti Aisyah tot zondebok is ge maakt voor een politieke moord, die volgens velen vanuit Noord-Ko- rea zou zijn gepland. De tweede verdachte, de Vietnamese Doan Thi Huong (30), zit nog wel vast. De in ballingschap levende Kim Jong-nam kreeg op 13 februari 2017 het giftige zenuwgas VX in zijn ge zicht gesmeerd op het vliegveld van Kuala Lumpur tijdens een overstap. De vrouwen was verteld dat ze meededen aan een grappig televi sieprogramma. Volgens de advocaat van de Indonesische was zijn cliënte duidelijk gemanipuleerd door Noord-Koreaanse agenten. Zij geloofde in haar naïviteit het televi- sieverhaal. Ze had geen enkel mo tief de haar onbekende Kim Jong- nam te vermoorden. De oudere halfbroer van de hui dige Noord-Koreaanse leider Kim- Jong-un was ooit de gedoodverfde opvolger van zijn vader Kim Jong- il maar viel in ongenade. In een kri tisch boek uit 2012 schreef hij dat Kim Jong-un leiderschapskwalitei ten ontbeerde. Volgens kenners te kende hij toen zijn doodvonnis. 5 dagen All-inclusive in Drenthe 7 dagen Verrassend Denemarken Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! 8 dagen Stedenreis Berlijn, Dresden, Leipzig en Potsdam ■/til' 1 L ÏJF 8 dagen Eastbourne en het eiland Wight - r "j 10 dagen De mooiste eilanden van Istrië en Kroatië 10 dagen Rondreis Engeland en Schotland dinsdag 12 maart 2019 GO Boulo tijdens een tv-interview. '1OT 1 'We gaan recht op de afgrond af' Frank Renout Rouen U spreekt ook van een demo cratisch tekort, in Frankrijk én in Europa? President Macron publiceerde afgelopen week een opiniestuk over Europa en schreef: je bent pro-Europa en progressief, óf je bent nationalist, en in het laat- ste geval breng je Europa in ge vaar... Bent u de 'nationalist' waar Ma cron het over heeft? President Macron gaat binnen kort conclusies trekken uit het Grote Nationale Debat, dat half maart afloopt. Denkt u dat dat de Gele Hesjes gerust zal stel len? Hoe gaan de protesten van de Gele Hesjes er de komende tijd uitzien? De 26-jarige Indonesische vrouw Siti Aisyah, die wordt ver dacht van de bizarre moord op Kim Jong-nam, de halfbroer van de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un, is vrij. Onverwacht heeft de openbare aanklager in Maleisië gisteren de aanklach ten tegen haar ingetrokken. Bob van Huët Rotterdam/Jakarta M De Indonesi sche Siti Ai- syah, verdacht van de moord op Kim Jong- nam, kwam onverwacht vrij. FOTO AFP Vertrekdata: 22 april 13 mei 7 lOjuni/1 juli/26aug/16septetc. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. v.a. slechts ÏSSjSfe sBSh A Vertrekdata: 18 mei 71,15.29 juni 13,27 juli 710,24 aug 7 7 sept. Vertrekdata: 22 april 720 mei 7 17 juni 715 juli 712 aug 7 9 sept etc. Vertrekdata: 6 mei 7 3 juni 7 1,29 juli726 aug723 sept/7 okt Vertrekdata: 15.29 april 713,27 mei 710,24 juni 7 8,22juli 7 5 aug etc. Vertrekdata: 13,2 7 april 718 mei 7 15 juni720juli 710 aug 714 sept etc Brochure en (0318) 58 09 58 boekingen: www.bolderman.nl Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 15