a Veteraan Willem is weer bij kameraden 10 NIEUWS Deze week acties voor hogere salarissen en Voor het eerst in de geschiedenis staakt het hele onderwijs, van basisschool tot universiteit. Vrijdag is alles dicht, de hele week zijn er acties. Inzet: 4 miljard euro extra. Waar is dat enorme bedrag voor nodig? LAATSTE EER KOREA de Jong Intra vakanties ^9 maaskant maaskant maaskantreizen.nl/0412 4828 28 3 i 3 dagen natuurrijk Drenthe bij Westerbork o.b.v. halfpension Basisscholen Ze zijn het intussen gewend om de deuren te sluiten en op de bar ricaden te gaan: basisschoollera ren. Al bijna twee jaar strijden ze voor betere salarissen. Hoewel de missie deels is geslaagd - ze kre gen er jaarlijks zo'n 270 miljoen bij - hebben de basisscholen meer nodig om de salariskloof met do centen op middelbare scholen te dichten; 560 miljoen euro om precies te zijn. Want, zo stellen ze, waarom zou een leraar op een middelbare school meer verdienen? Op de ba sisschool is de werkdruk net zo hoog, zijn er ook grote klassen, groeit het lerarentekort met de dag en valt een bovengemiddeld aantal leerkrachten overspannen uit. Om het tij te keren, moet het le rarentekort worden teruggedron gen. Een eerlijker salaris zou daar bij helpen, betoogt PO-in-Actie. ,,Je ziet nu al vierdaagse school weken op sommige scholen of onbevoegde leraren voor de klas. Dat wordt alleen maar erger'', ver klaart woordvoerder Brenda Benne-Saleh. De Algemene Onderwijsbond (AOb) strijdt bovendien voor een eerlijker salaris voor schoolleiders en onderwijsondersteuners, zoals conciërges. ,,Zij hebben er in de loop der tijd meer taken, meer werkzaamheden bijgekregen, maar het salaris past daar niet bij'', aldus voorzitter Liesbeth Verheggen. Middelbare scholen Sommige docenten staan vier in plaats van vijf dagen voor de klas, omdat ze anders hun werk niet af krijgen. Want vergeleken met an dere landen geven leraren op mid delbare scholen met hun 25 uur per week relatief veel les. Ze strij den voor minder lesuren, zodat ze meer tijd krijgen om hun lessen voor te bereiden én de werkdruk wat lager wordt. ,,Het voelt alsof de lesvoorbereiding nu het sluitstuk van mijn werk is. Dat is raar'', zegt Kim van Strien, oprichter van VO in Actie. Maar om de lesuren terug te krijgen naar twintig per week is 675 miljoen euro nodig. De AOb voegt daaraan toe dat docenten nauwelijks carrière kun- Ierland 1 www.dejongintra.nl/ierland De bijzetting van Joop Aldeweerd in 2017. Toscane en Rome Rondreis Spanje en Portugal De Franse Rivièra Hotel Het Witte Veen 381 2 overnachtingen incl. ontbijtbuffet V Ontvangst met een kopje koffie of thee 2 x 3-gangendiner t.w.v. C 24,50 p.p.p.d.^^^^^ V Gratis wandel- en fietsroutes Tip: bezoek Orvelte of Emmen Q) hoteldeal I dagelijks tot 23:00 uur C. 088-0331506 dinsdag 12 maart 2019 PC Koreaveteraan Willem de Buijzer (87) uit Am sterdam had nog één laatste wens: begraven worden bij zijn strijd makkers in Zuid-Korea. Vandaag is het zover. Met een erewacht van Zuid-Koreaanse militai ren en een diepe bui ging van de minister van Veteranenzaken Pee Woo-jin kwam de as van De Buijzer gisteren al aan in Zuid-Korea. Van daag krijgt hij tijdens een speciale ceremonie zijn laatste rustplaats naast de 117 Nederlan ders die de Koreaoorlog niet overleefden op de erebegraafplaats in Busan. De Buijzer was een van de 636 vrijwilligers in het Nederlands De tachement van de VN. Hij was ook een van de militairen die de laatste patrouille liep voordat op 26 juli 1953 een wa penstilstand werd gete kend tussen Noord- en Zuid-Korea. Die patrouille liep bijna fataal af voor De Buij- zer. De groep van onge veer twaalf soldaten werd zwaar onder vuur genomen. Vijf collega's overleefden de aanval niet. ,,Dat gevecht heeft misschien vijf minuten geduurd. Ik was zwaar gewond aan mijn benen en zat onder de gra naatscherven'', vertelde De Buijzer in een docu mentaire over de laat ste patrouille. Zijn mak kers wisten hem te red den. De Buijzer is niet de eerste Koreaveteraan die dichtbij zijn strijd makkers begraven wilde worden. Twee ve teranen gingen hem voor. In 2016 was dat Nico Wessels en een jaar later Joop Aldewe- reld (foto links). Vice- voorzitter Schreuders van de Vereniging Oud Korea Strijders ver wacht dat meer mannen zullen volgen. ,,De dank baarheid van Koreanen is nog steeds overweldi gend', zegt hij. fotos epa Hele onderwijs Ellen van Gaalen Ontdek Ierland 9-daagse fly-drive Reiscode: feie8a2 Wild Atlantic Way 11-daagse fly-drive Reiscode: feie8a3 40 Shades of Green 9-daagse vlieg-busrondreis Reiscode: evie408 vanaf 701 P.O." 1 vanaf 809 p.p." 1 vanaf 939 p.p.* 1 &3&r- Busreizen Autoreizen Vliegreizen Verre reizen Steden reizen Bel 0180 - 457 803 of ga naar uw ANVR reisadviseur Reissom exd.€ 19,50 reserveringskosten, (bpf 2,50 Cala miteiterrfbnds en eventuele vluchttoeslagen 10-daagse busreis 14-daagse busreis 10-daagse busreis Vanaf Per Comfort-Class touringcar naar o.a. Pisa, Siëna, Lucca, Florence, Assisi en Rome. Data: 21 mrt, 23 mei, 20 juni e.a. Per Comfort-Class touringcar naar o.a. Wienerwald, Schönbrunn, stadstour, Hofburg en Salzburg. Data: 23 mrt, 27 april, 8 Juni e.a. Per Comfort-Class touringcar o.a. entree in Flanders Fields Museum, Tour 100 jaar Groote Oorlog met gids, lunch In leper. Data: 23 april, 12 Juni e.a. Per Comfort-Class touringcar naar o.a. Algarve, Porto, Lissabon, Sevilla en Madrid! Data: 24 mrt, 19 mei, 8 sept e.a. Per Comfort-Class touringcar naar o.a. Port Grimaud, Nice, St. Tropez, Gorges du Verdon, Avignon, Cannes en Monaco. Data: 25 apr, 16 mel, 13 Juni e.a. Er Is nagenoeg altijd een opstapplaats in uw regio!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 10