Privé PASPOORT Marianne Louise Thieme Marianne Thieme bracht haar jeugd door in Ede. Vader werkte als geluidstechnicus, moeder bij De Bijenkorf. Ze groeide op met een broer, een kat en een hond. Op haar 23ste besloot ze geen vlees meer te eten, na het zien van een documentaire over de koeienslacht. Nu sluit ze elk betoog in de Tweede Kamer af met de opmerking 'Voorts ben ik van mening dat er een einde moet komen aan de bio-industrie'. ,,Mensen denken dat ik veel bedreigingen krijg van jagers en nertsfokkers, maar dat valt mee. Als kind liet ik al een ander geluid horen. Ik schroomde niet om in de klas op te staan voor een kind dat werd gepest. Ik was niet bang voor de massa. En dat ben ik nog steeds niet.'' ,,Ja, door harde grappen te maken. En zelf spot is belangrijk. Ik ben maar een schakel- tje in het grote geheel. Uiteindelijk modde ren we allemaal maar wat aan. Ik ook.'' ,,Ewald kan geweldig goed een Westfries accent nadoen. En dan zo lijzig praten over ingewikkelde zaken, omdat hij weten schapper is. Die combinatie is heel maf.'' ,,Je klinkt een beetje als een biechtvader! Ik hou helemaal niet van biechten. Heb ik helemaal niets mee. Dat soort tradities... Vreselijk.'' Geboren 6 maart 1972 in Ede. Opleiding Bestuursrecht aan de Erasmus Universiteit Rotterdam. Woont samen met Ewald Engelen. Twee dochters uit twee eer dere relaties, Annika (17) en Amélie (6). Loopbaan Begint na haar rech tenstudie als beleids medewerker bij de stichting Bont voor Dieren. Later wordt ze directeur van de Stich ting Wakker Dier. Op 28 oktober 2002 is ze een van de oprichters van de Partij voor de Dieren. Tijdens de Tweede Kamerverkie zingen in 2003 komt ze nét niet in het parle ment; drie jaar later wel. Inmiddels behoort ze tot de langstzit tende Tweede Kamer leden. Kamer, omringd door protocollen, mezelf blijven. Dat is een hele kunst.'' Levert uw strijd tegen de bio-industrie bedreigingen op? Relativeert u makkelijk? Wanneer heeft u voor het laatst onbe daarlijk gelachen? En wanneer heeft u voor het laatst gehuild? Bent u bang dat een antwoord op die ZATERDAG 9 MAART 2019 11

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 99