'Uitjes kunnen we helaas niet betalen' GELD GELUK Simone en Sven krijgen allebei een Wajong-uitkering. Online zoeken ze naar goede dealtjes. Simone: ,,We zitten in een begeleid- wonenproject, maar dingen als schoon maken en boodschappen doen we zelf." Sven: ,,Nou ja, we bestellen alle bood schappen bij Picnic." Simone: ,,Via de Too Good To Go-app kun je zien of supermarkten niet-ver kochte artikelen overhebben. Die halen we op, dat moet voor een bepaalde tijd. Het is een verrassing wat je krijgt. Als het brood, vlees of groente is, dan vrie zen we dat in." Sven: ,,De boodschappen kosten onge veer 80 euro per week. We beslissen samen wat we 's avonds eten, Simone regelt het verder." Simone: ,,Ik weet wat Sven lekker vindt. Ik maak weleens een braad worstje klaar, ofbabi ketjap. We houden allebei van koken." Sven: ,,In een restaurant werken is te stressvol en ik ben onhandig." Simone: ,,Sven gooide laatst thee over ons heen, we hadden allebei brandwon den. Sven heeft evenwichtsstoornissen. Hij breekt ook vaak iets." Sven: ,,Ik ben volledig afgekeurd van wege zware epilepsie. En ik heb een fijnemotoriekstoornis, waardoor ik tril. Zoiets als inpakken kan ik niet." Simone: ,,We hebben allebei autisme. We werkten eerst bij een kinderboerde rij, maar ik ben allergisch voor cavia's en hooi. Daarom moest ik stoppen." Simone Sven Beste koop Slechtste koop 6 TEKST EDITH ANDRIESSE FOTO KOEN VERHEIJDEN Gezamenlijk netto-inkomen 0 - €3000 €3000 - €4500 €4500 - €6000 €6000 of meer Simone Krijgsman (25), maakt kaarten bij de dagbesteding. Sven de Vries (25), zoekt naar een dagbesteding. Simone en Sven huren een flat in Westervoort via begeleid wonen. Ze hebben drie katten. Simone: „Link, onze zwart-witte kater. Hij kostte 40 euro." Sven: „Onze verlovings ringen. Een setje van twee voor 300 euro." Simone: ,,De Wii U. De aangekondigde spelletjes werden steeds uitgesteld." Sven: ,,Een stoomreiniger. Hij deed het voor geen meter. Ik kreeg hem niet eens aan de praat."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 94