'Ouders willen niet dat hun zonen dick pics sturen, maar weten dat ze het wél doen' Te koop: 46 geldwagens 'Update Chrome meteen' 'Kwaliteit wateren staat onder druk' Voedseltips bij hooikoorts 3 Leuk om te weten Noodzakelijk om te weten over hun seksleven opgenomen. Eindelijk kunnen jongens lezen wat meisjes écht denken.'' Er wordt al langer beweerd dat porno de seksuele ontwikke ling van jongens in de weg staat: ze houden er vreemde voorkeuren en een nog vreem der lichaamsbeeld aan over. ,,Porno speelt een grote rol, omdat veel tienerjongens er dagelijks naar kijken. Maar ook zonder porno krij gen jongeren een erg vertekend beeld van seksualiteit. In elk reclamespotje zie je meisjes met weinig kleren aan die alleen maar willen behagen, ter wijl de mannen gevoelloos en ge vaarlijk ogen. Zelfs wie nooit naar porno kijkt, wordt met dat ideaal beeld geconfronteerd. Jongeren wor den erg ongelukkig van die stereoty pen. Wij allemaal. Bij bijna een kwart van de stellen die in relatietherapie gaan, hebben de problemen te maken met de rolverdeling.'' In je boek geef je ook tips over sexting en pijpen. Soms wordt het haast grappig. Citaat: 'In sommige comedyfilms wordt beweerd dat een stofzuiger slang om je pik hetzelfde ge voel geeft als gepijpt worden. Ik raad masturberen met behulp van stofzuigers af.' ,,Elk goed seksleven begint bij nieuwsgierigheid. Voor veel jongens begint het met masturberen, lang vóór ze seks met anderen hebben. Het geeft ze de kans om grondig te experimenteren. Geloof me, het is ongelofelijk welke hulpmiddelen ze gebruiken. Als je nog nooit een blow job hebt gehad, denk je misschien: een stofzuiger zuigt toch ook? Weet jij veel dat een goeie blowjob niks met zuigen te maken heeft, maar alles met de natheid van een mond. Ook over sexting hoeven we niet onnozel te doen. Ouders willen niet dat hun zonen dick pics sturen, maar we weten allemaal dat ze het wél doen. Dan kun je ze maar beter leren onder welke omstandigheden naakt foto's sturen gepermitteerd is, en hoe je een goeie dick pic maakt, want er circuleren al zo veel slechte foto's (lacht). Het grote probleem is dat wij niet naar onze tieners luisteren. Wat ons betreft, zit onze taak erop als ze geen soa's krijgen en niet zwanger wor den. Dat noemen we dan seksuele opvoeding, maar dat is toch niet genoeg? Dat is alsof je een kookboek zou schrijven zonder recepten, met slechts één boodschap: eet geen suiker, suiker is slecht voor je. Zo ziet seksuele opvoeding er vandaag uit: geen recepten, alleen maar waar schuwingen. Het is hoog tijd dat we interesse tonen in hun seksualiteit, en dat we luisteren naar hun vragen.'' Welk advies zou je ouders van tienerjongens geven? ,,Open zelf het gesprek over seks. Dan weet je tiener dat hij bij jou terecht kan, als hij er behoefte aan heeft. Begin je er pas over te praten als er een crisis is, dan is het te laat. En dan heb ik het niet over Het Grote Seksgesprek, het kan ook subtieler. Door condooms in de badkamer te leggen zorg je ervoor dat hij veilig kan vrijen. Je kunt ook boeken over seks in huis halen. Of je kunt de link naar de website van Sensoa op de deur van je koelkast hangen. Dan weet hij: mijn ouders beseffen dat ik een seksueel wezen ben.'' Krijg je weleens negatieve reacties van ouders? ,,Absoluut. Eén keer kwam een moeder heel kwaad op me toe- gestapt: 'Ik zou jouw boek nooit aan mijn zoon geven. Hij is daar niet klaar voor.' Die vrouw beseft kenne lijk niet dat de meeste jongens al naar porno beginnen te kijken als ze 11 zijn, nog vóór ze in de puberteit zitten. Aan dat soort wishful thinking hebben tienerjongens geen bood schap. Waar ze behoefte aan hebben, is voorlichting.'' Handig om te weten Wil je niet weten Ze staan al op Neder lands kenteken, dus de gepantserde geldwagens hoeven niet meer ingevoerd te worden. Nu alleen nog even een goede bestemming vinden voor een van deze 46 wagens van SecurCash (voormalig Brinks). Dit bedrijf ging onlangs failliet en dus komen de voertuigen bij veilinghuis Troostwijk onder de hamer. De prij zen beginnen bij 1500 euro, maar voor sommige exemplaren wordt al meer dan 6000 euro geboden. Leuk om in te zetten als rijdende Panic Room. Als camper zijn ze minder geschikt: een raampje maken is door het dikke plaatstaal niet eenvoudig. „Ananas is een belangrijke bron van het enzym GO ZATERDAG 9 MAART 2019 De kwaliteit van de Nederlandse wateren staat volgens een onder zoek van Natuur Milieu zwaar onder druk. Daardoor loopt de biodi versiteit gevaar en wordt waterzuivering steeds moeilijker en duurder. De zorgen liggen volgens de organisatie vooral bij de vele sloten, beken, grach- Google raadt gebruikers aan om de update van Chrome, de browser van de internetgigant, meteen door te voeren. Deze week werd ontdekt dat er een gevaarlijke bug schuilt in de browser, die hackers kan helpen bij het uitvoeren van een cyberaanval. De update werd eerder al uitgerold, maar pas woensdag liet Google weten dat die update een 'ernstige' bug moet verhelpen. Door de softwarefout kunnen criminelen in principe op afstand malware instal leren. ten en kleine plassen, die samen goed zijn voor een derde van al het water in Nederland. Zij vallen buiten de huidige rappor tages over waterkwaliteit, waardoor vervuiling daar ongeremd kan blijven plaatsvinden. De pollen vliegen alweer door de lucht. Naast medi cijnen kunnen ook voedings middelen helpen tegen hooikoorts. Voedingsdes kundige Neda Varbanova ad viseert ananas. bromelaïne." Verder is vette vis zoals tonijn han dig. De reden: deze lek kernij zit vol omega 3- vetzuren. Je darmen heb ben ook invloed op je immuunsysteem. Voedingsdeskun dige Lisa Richards tipt daarom zuur kool. „Door het fer mentatieproces bevat de kool immuunverster- kende probiotica - bacteriën met krachtige ge zondheidsef fecten."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 75