Voorlichting aan jongens jouw vacature financieel of logistiek direct zichtbaar bij het juiste publiek. nationale vacaturebank Wat vinden meisjes lekker in bed? Is elke dag masturberen normaal? Alles wat tienerjongens graag willen weten, maar nooit durven te vragen, kunnen ze lezen in Respect, de bestseller van de Zweedse seksuoloog Inti Chavez Perez. vrouwen lichaam is voor veel jongens een blinde vlek' 2 'Het Op zoek naar een nieuwe medewerker? Plaats jouw vacature binnen 5 minuten. as de behoefte aan een seksgids voor jongens zo groot? „Doorgaans is seksu ele opvoeding gefocust op meisjes: wat moet je doen om niet zwanger te worden? Hoe ga je om met seksuele intimidatie op straat? We leggen de verantwoordelijkheid voor seks vol ledig bij hen. Meisjes laten zich ook vaker op soa's testen dan jongens. Met mijn boek wil ik die situatie om draaien: jongens en mannen hebben er veel bij te winnen als ze wat van die verantwoordelijkheid op zich nemen. Daarmee zouden ze niet alleen zichzelf helpen, maar de hele samenleving, want 99 procent van alle seksuele misdaden wordt begaan door - vooral jonge - mannen.'' In plaats van meisjes te leren hoe ze zich kunnen bescher men, wil je jongens leren hoe ze zich moeten gedragen? „Precies. Als jongens samen zijn met hun vrienden staan ze onder groeps druk. Dan doen ze dingen waarvoor ze zich stiekem schamen. Een meisje naroepen dat ze een mooie kont heeft, bijvoorbeeld. Het is hun ma nier om te zeggen: 'Ik hoor bij dit groepje'. Als ik jongens apart spreek - en dat gebeurt vaak, want ik ga geregeld op scholen praten - geven ze toe dat ze het liever anders willen. Ze zijn niet dom: ze weten best wat ze doen. Ze zullen hun gedrag proberen te vergoelijken - 'Het was maar een grapje' - maar diep vanbinnen weten ze dat het fout is. Als jongen moet je afstand nemen van dat soort manne lijk gedrag waarbij je over anderen heen loopt. Maar het zal niet vanzelf gaan, dat moeten we ze leren.'' In het eerste hoofdstuk leg je uitvoerig uit hoe het mannen lichaam werkt. Kennen jongens hun eigen lichaam niet? ,,Als mijn ervaring op Zweedse scho len me één ding heeft geleerd, dan is het wel dat jongens dat veel minder goed kennen dan meisjes. Ze maken zich grote zorgen, en dan vooral over hun penis. Wat zijn die rare vlekken? Waarom staat hij een beetje krom? Groeit hij wel genoeg als ik een erectie heb? Ook het vrouwenlichaam is voor de meeste jongens een blinde vlek. Veel jongens vertellen me dat ze problemen hebben in hun seksleven. Vaak krijgt hun meisje geen orgasme. Als ik vraag wat ze zoal doen, dan komt het neer op: ik stop mijn piemel in haar vagina en klaar. Ze weten niets over de clitoris of over hoe ze een meisje clitoraal kunnen bevredi gen - de meeste meisjes komen mak kelijker clitoraal dan vaginaal klaar. Dat is basiskennis over het vrouwen lichaam, waar de meeste jongens geen flauw benul van hebben.'' Waarom is het zo pover gesteld met hun kennis? ,,Omdat ze zich op de verkeerde plek ken informeren. Jongens wenden zich met hun vragen vooral tot inter netfora of vrienden, terwijl meisjes vaker in boeken of in de medische hoek op zoek zullen gaan. De infor matie die jongens en meisjes krijgen, is kwalitatief erg verschillend. Voor een deel heeft het ook met de meisjes te maken: velen willen vooral pleasen. Ze zeggen niet: 'Dat pornogedoe dat je op het internet hebt gezien en imi teert in bed, dat doet het écht niet voor mij'. Zo houden ze de jongens natuurlijk in het ongewisse. In mijn boek heb ik gesprekken met meisjes nu tijdelijk 2e plaatsing gratis! ZATERDAG 9 MAART 2019 GO 'Jongens weten vaak niets over de clitoris' HANNE VAN TENDELOO m Respect van Inti Chavez Perez is in een Nederlandse vertaling verschenen bij Atlas Contact (€19). i pUBp Seksuoloog Inti Chavez Perez; ,,Porno speelt een grote rol, omdat veel tienerjongens er dagelijks naar kijken. Maar ook zonder porno krijgen jongeren een erg vertekend beeld van seksuali teit. FOTO ANNA SVANBERG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 74