Ontpoldering Hedwigepolder De voorbereidende werken voor het ontpolderen van de Hertogin Hedwigepolder zijn in volle gang. „Landbouw, haven en natuur, je kunt het straks allemaal beleven." 'We kunnen niet in één keer alle populieren kappen, want dan snappen de vleermuizen het echt niet meer' 22 BOB MAES iddenin zijn ver haal, bovenop de dijk aan de rand van de Hedwigepolder, I stopt Richard Roze- meijer abrupt. ,,Sorry, ik ben even afgeleid. Ik ben ook vogelkijker." Hij volgt een groep die plots een duikvlucht naar het Verdronken Land van Saeftinghe neemt. Het is voor de vogels wennen, de razend snelle verandering van de Hedwi- gepolder. Hun leefgebied krimpt zienderogen in, door het kappen van bomen. ,,Er verdwijnen nu 980 populieren, later volgt de rest", vertelt Rozemeijer, als pro jectleider van de provincie Zee land betrokken bij het Hedwige- Prosperproject. ,,We doen dat ge leidelijk, zodat de natuur de tijd krijgt zich aan te passen aan de nieuwe situatie. We kunnen niet in één keer alle populieren kap pen, want dan snappen de vleer muizen het echt niet meer. Zeker nu ook het broedseizoen voor vo gels er aan komt." De bomen waar nu nog vleer muizen in leven, gaan er als laatste aan. De beestjes kunnen niet leven in de toekomstige ontpolderde Hedwige, daarom worden aan de rand van het gebied vleermuiskas- ten en een vleermuistoren ge bouwd. Zodra ze daar gesetteld zijn, verdwijnen ook de laatste po pulieren. Het hout dat daar voor gebruikt wordt, komt uit de Hertogin Hed- wigepolder. Via ingenieuze tech nieken worden de populieren ge zaagd, gedroogd en behandeld zo dat het hergebruikt kan worden. Een bedrijf in het Antwerps ha vengebied gaat dat doen. ,,Dat is best uniek, omdat populieren van zacht hout gemaakt zijn. In Kapel len worden ze gezaagd en ge droogd, in Antwerpen behandeld. De meeste gerooide bomen gaan ZATERDAG 9 MAART 2019 PC 29-03-2018 04-02-2019 In een jaar tijd is de bebouwing in de Hedwigepolder gesloopt. fotos boaz timmermans Baggerbak wordt prachtig natuurgebied

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 70