Vlissingen wacht 'een zware kluif' op bezoek bij koploper Baronie Goes legt fundament voor komend seizoen BARRY VAN DER HOOFT ZEELAND 15 Belangrijke weken voor Goes zaterdag 9 maart 2019 Goes Derdedivisionist Goes kan morgen een slag slaan in de strijd om lijfsbehoud. Als de ploeg wint van Blauw Geel'38 wordt het verschil met plek vijftien - dat resulteert in nacom- petitievoetbal - weer zes of zeven punten. ,,Los van het belang van de wedstrijd willen we revanche ne men'', aldus trainer Rogier Veen- stra. Het onderlinge treffen eerder dit seizoen eindigde in een 4-0-ver- liespartij voor Goes. ,,Het was de slechtste wedstrijd van het sei zoen'', stelt Veenstra. ,,Veel spelers speelden onder hun niveau. Die ne derlaag leidde misschien wel onze slechte reeks in.'' De komende vier ontmoetingen treffen de Goesenaren elftallen die onder hen bivakkeren op de rang lijst. ,,We staan nog altijd in het lin kerrijtje'', benadrukt de oefen- meester. ,,Dat heb ik ook tegen mijn spelers gezegd. We moeten niet te negatief zijn. Vorig seizoen begon het juist op dit moment te lopen.'' Thuisvoordeel Drie van die vier speelrondes werkt Goes af op het eigen sportpark. Vo rig seizoen was het elftal als hoofd klasser in thuisduels erg succesvol: elf van de vijftien wedstrijden le verden een overwinning op. Vier duels resulteerden in een neder laag. Dit seizoen schetsen de cijfers een ander beeld: vijf keer stapten de rood-witten als winnaar van het veld, zes maal werd er verloren. Veenstra zoekt naar een verkla- Laat andere ploegen maar degradatievoetbal spelen ring: ,,Het veld ligt er slechter bij dan vorig jaar. We willen graag ver zorgd voetballen. Op deze knollen tuin moet j e j ezelf soms afvragen of dat kan.'' De twee tegentreffers van vorige week, toen Quick in Goes met 1-2 te sterk bleek, waren volgens de oe- fenmeester treffende voorbeelden. De 0-1 kwam tot stand door balver lies van Jop Dekker. De verdediger probeerde een middenvelder aan te spelen. Dat ging fout. ,,De bal stui terde alle kanten op'', stelde Veen- stra na afloop van de thuisneder laag. ,,Maar moet elke bal dan direct naar voren?'' De Middelburger nam ook Ru ben Hollemans in bescherming. Kort voor tijd probeerde de aan voerder een bal aan te nemen vlak voor het eigen strafschopgebied. Quick onderschepte de bal en maakte de 1-2. ,,Ruben heeft nog nooit een blinde bal naar voren ge speeld. Daardoor laten we veel voetbal over de grond zien.'' Een alternatief is volgens Veen stra de 'vallende bal' op Steve Schalkwijk, zodat de middenvel ders aan kunnen sluiten. ,,Is het al ternatief goed?'', vraagt de eindver antwoordelijke van Goes zich af. ,,Ik houd me vast aan onze herkenbare speelstijl. Laat andere ploegen maar degradatievoetbal spelen.'' Hoog drukgeven De toekomstig trainer van ASWH wil morgen met zijn ploeg als van ouds voor de dag komen. ,,Het ac cent van de vrijdagtraining lag op het vrijspelen van onze middenvel ders. We willen hoog druk geven en dominant zijn. Door deze speel stijl verder te ontwikkelen, pak je punten.'' Stagiair Kevin Hollander - na de zomerstop trainer van zondag hoofdklasser Vlissingen en nu nog eindverantwoordelijke bij zater dag-derdeklasser Walcheren - leidt voorafgaand aan het duel met Blauw Geel'38 de wedstrijdbespre king. Hij doet dat in het kader van de trainerscursus. ,,Kevin en ik zit ten wat voetbal betreft op één lijn'', stelt Veenstra. ,,Al bepaal ik nog al tijd de opstelling'', besluit hij met een knipoog. ,,Een zware kluif', noemt Shannon Braafhart het affiche. ,,Baronie is een goed team'', vervolgt de cen trumverdediger. ,,Ze hebben een goede aanval, stabiele verdediging en hun nummer 10 probeert er steeds overheen te komen. Er zit veel beweging op dat middenveld.'' Braafhart wijst specifiek op één speler: vleugelaanvaller Nizar Mek- kaoui. ,,Hij gaat naar Kozakken Boys'', weet Braafhart. De eerste seizoenshelft was voor de mandekker een teleurstellende. Om meerdere redenen. In de voor bereiding kneusde hij zijn scheen been, waardoor hij enkele weken moest toekijken. Vervolgens kreeg hij te maken met trieste familieom standigheden. Daarbovenop kwa men de slechte resultaten. In 2019 Het is nu lullig voor Vjeko, maar ik ben blij dat ik speel gaat het Braafhart vooralsnog voor de wind. Hij is een vaste waarde en heeft met Vlissingen de weg om hoog langzaamaan gevonden. ,,Het is fijn dat ik speel'', bevestigt Braaf- hart, die de voorkeur krijgt boven Vjeko Krezo. ,,Maar we zijn alle maal aan elkaar gewaagd. Het is nu lullig voor Vjeko, maar ik ben blij dat ik speel.'' Baronie voert dan wel de ranglijst aan, Braafhart is vol vertrouwen. ,,Wij waren tegen de nummer twee, Halsteren (0-0), de bovenlig gende partij en hadden het ver diend om te winnen. Ik denk niet dat we bang hoeven te zijn. Er lig gen mogelijkheden voor ons, laat ik het zo zeggen.'' Hoe? ,,We moeten ons eigen spel spelen'', aldus Braaf- hart. ,,Dus niet alleen maar achter over leunen, maar een combinatie van achterin dichthouden en voet ballend de aanval zoeken.'' Bij Baronie zit nog altijd een ste vige Zeeuwse enclave. Trainer Jur- riaan van Poelje (ex-Vlissingen) kan beschikken over de ex-Kloetin- gers Bjorn Quartel, Mark Schuit en Aart Veldhof. Column @Barryvdh9 Op de laatste dag van onze vakantie op Curasao, zat Jan de Jong deze zomer op het strand aan de tafel naast ons. Waar we een paar dagen eerder kort een praatje hadden gemaakt met Dave Vos, trainer van Ajax onder 17, voelde ik die behoefte nu geen moment. De directeur van Feyenoord lijkt me een aar dige maar wel wat gesloten man, die in en rond De Kuip voor ve len de Kop van Jut is. Samen met Martin van Geel. Zondag zat Jan de Jong aan ta fel bij Studio Voetbal en dat le verde hem weer een stortbak aan kritiek op, vooral op sociale me dia. Verrassend was die kritiek echter niet, want De Jong deed een paar opmerkelijke uitspra ken. Dat Feyenoord een soort Ro bin Hood is, dat leek hij van tevo ren te hebben bedacht. En zijn uitspraak dat 'de echte grote ta lenten een Jong-team overslaan' raakte kant noch wal. Het contrast met de grote ri vaal Ajax is, ondanks de beju belde 6-2-overwinning, weer enorm groot. Dat werd dinsdag avond, toen de Amsterdammers excelleerden in Madrid, nog maar eens benadrukt. Thuis op de bank telden we het aantal spelers van Ajax dat de afgelopen jaren ook in de Jupiler League (nu Keuken Kampioen Divisie) speelde. Bij 'Jong' dus. Met Andre Onana, Noussair Mazraoui, Matthijs de Ligt, Fren- kie de Jong, Donny van de Beek, David Neres en de invallers Joël Veltman en Dani de Wit kwa men we tot acht. Daley Blind, Lasse Schöne en Kasper Dolberg speelden één duel met Jong Ajax, Zijn uitspraak raakte kant noch wal maar hen laten we maar even buiten beschouwing. Tussen je zeventiende en 21ste in de Keuken Kampioen Divisie spelen is fantastisch voor je ont wikkeling, laten ze bij Ajax en ook PSV en AZ zien. In één van de belangrijkste fases van je loopbaan kwijn je niet weg op de bank, maar leer je de wetten van het 'grotemannenvoetbal'. Je kunt fouten maken, moet je wapenen tegen kerels die soms vijftien jaar ouder zijn en - het allerbelangrijkste - je krijgt veel weerstand. Terwijl die talen ten zich verder ontwikkelen, lij ken er bij Feyenoord een aantal stil te staan. Voor bijvoorbeeld Luis Siniesterra, Dylan Vente, Orkun Kökcu, Wouter Burger, Lutsaharel Geertruida, Tyrell Ma- lacia en Bart Nieuwkoop zouden duels in de Keuken Kampioen Divisie nu een toegevoegde waarde zijn. Al denkt Jan de Jong daar anders over. Zijn zoon had die avond op Curasao een Feyenoord-shirt aan, met achterop de naam van Jean-Paul Boëtius. Precies, een bijzonder getalenteerde aanval ler, die het met een ander beleid van de club waarschijnlijk wel écht had gemaakt bij Feyenoord. Naast Hollemans plakken ook aanvallers Daniël Wissel en Ru ben Besuijen er een jaar aan vast. Datzelfde geldt voor middenvel ders Tim de Winter, Remon de Vlieger en Hiep Nguyen. Ook de verdedigers Jelle Klap, Jop Dekker en Jesse Bank spelen na de zomer stop bij Goes. De komende weken worden er gesprekken gevoerd met de ove rige selectiespelers. Eerder werd al duidelijk dat toekomstig trainer Ruud Pennings volgend jaar geen beroep kan doen op Erwin Franse. De buitenspeler vertrekt naar Hoek. Ook reserve-doelman Den nis Uyl verkast. Hijgaat naar Dosko. PM Veenstra gaat voor revanche Len Wolters Rogier Veenstra afgelo pen zondag tijdens het duel met Quick. foto johan van DER HEIJDEN - Rogier Veenstra Na twee vrije zondagen moet hoofdklasser VC Vlissingen morgen weer aan de bak. De ploeg van interim-trainer Tho mas Ragut gaat in Breda op be zoek bij koploper Baronie. Stefan Maas Vlissingen - Shannon Braafhart Beloften Negen spelers van derdedivisi onist Goes hebben hun verbin tenis verlengd. Dat maakte de technische commissie vrijdag bekend. Aanvoerder Ruben Hollemans gaat op voor zijn vijfde seizoen in het rood-wit. Len Wolters Goes Ruben Hollemans.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 43