r. De Koning voldoet met groot gemak aan elke eis Minderhoud: kwestie van lijn doortrekken ZEELAND 13 Een pionier als Jobse hoort op de Spelen thuis Van 't Westende heeft een wonder nodig zaterdag 9 maart 2019 De nationale kwalificatie- eisen bij het pararoeien zijn zwaarder dan de inter nationale eisen. Maar voor Goesenaar Corné de Koning maakt dat niet uit. Of hij nou in de top acht of de top vijf moet komen bij het WK, het maakt hem niet uit Hij haalt het samen met Annika van der Meer toch wel. De twee werden in Hans Peter Minderhoud zit op rozen. Het Neder landse dressuurteam heeft zich al lang en breed ge kwalificeerd voor de Olym pische Spelen van 2020 en hij zelf heeft met Dream Boy een uitstekend paard om in Tokio mee te rijden. Samen met zijn partner Edward Gal lijkt de uit Westkapelle af komstige ruiter een zeker- heidje voor Tokio, al is Ne derland een dressuurland en is de concurrentie aanzien lijk. zowel 2017 als 2018 wereld kampioen in de gemengde klasse en verloren in beide jaren zelfs geen enkele wed strijd. Misschien wordt de concurrentie in 2019 en 2020 wat zwaarder, maar De Ko ning en Van der Meer zitten ook niet stil. Het WK is in augustus in het Oostenrijkse Linz. Daar kan De Koning het para lympische ticket al binnen halen. In 2016 deed hij ook al mee in Rio de Janeiro. Daar werd hij met een an dere partner, Esther van der Meer, vierde. Met Dream Boy staat de voormalige Westkapellenaar zeventiende op de wereld ranglijst. Recent liet de com binatie zich goed zien in Me- chelen en Amsterdam. De tweevoudig olympiër hoeft in feite alleen maar die lijn door te trekken in de rest van 2019 en in de eerste helft van Als Nederland zich plaatst bij het 3x3 basketbal, dan kan het bijna niet anders dan dat Jesper Jobse(32) naar Tokio gaat. De Vlis- singse pionier, de nummer zestien op de individuele we reldranglijst, is al jaren inter national. De Spelen in Japan, waarbij de variant van het basketbal voor het eerst olym pisch is, zou min of meer het slotstuk van zijn fraaie car rière kunnen zijn. Een Nederlands kwartet moet zich nog wel plaatsen. De eerste drie op de landen- ranking van 1 november 2019 plaatsen zich rechtstreeks. Oranje - nu negende - zit daar waarschijnlijk niet bij. Een olympisch kwalificatietoer nooi biedt dan uitkomst. Nor maal gesproken moet de nummer twee van de WK's van 2017 en 2018 het wel red den. Jarenlang lag Sam van 'Westende op koers voor deel name aan de Olympisch Spe len. Maar sinds me dio 2018 presteert de Vlissingse judoka, die uitkomt in de klasse -73 kilo, minder goed dan ge hoopt. Het is de vraag of het nog goed gaat komen. In mei 2020 moet Van 't Westende bij de beste acht tien staan op de geschoonde olympische ranglijst. Con creet komt het erop neer dat hij in de top dertig moet zit ten - alleen de nummers één uit een land gaan namelijk. Maar nu staat hij slechts 76ste. Er is dus nog wel wat werk aan de winkel. En bin nen Nederland geldt als aan vullende eis: een plek bij de beste vijf op een EK, een plek bij de beste zeven op een WK of een topnotering bij een Grand Prix of Grand Slam. Gaat Corné naar Tokio? Wij schatten de kans op 100 procent. En hij pakt nog goud ook! 2020. Gaat Hans Peter naar To kio? Wij schatten de kans op 95 procent. Als er maar niks met zijn paard gebeurt. Gaat Jesper naar Tokio? Wij schatten de kans op 70 procent. Gaat Sam naar Tokio? Wij schatten de kans op 10 procent.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 41