NOG 12 ZEELAND Schouwse trail met grote diversiteit Lieke Wevers komt naar jubileum MTV Over 500 dagen beginnen de Olympische Spelen DwO'15 haalt koning van assist terug Voicemail van Vader: 'Ik ben vast aan het trainen voor Tokio' Nederlands kampioen Terpstra moet ook weer aan nationale eis voldoen Tolhoek: beste uitslagen gereden van Tokio. Kort daarna volgen de Paralympics. We wegen de kansen van zeven Zeeuwse sporters. Onze conclusie is positief: sommigen hebben volop uitzicht op deelname. in Japan Krijgt de Pannekoekenmolenloop zaterdag weer een andere winnaar? De laatste vijfjaar heeft de wedstrijd in Burgh-Haamstede ver schillende nummers één gehad. Wim Nieuw- kerk, Tommy Staal, Erwin Adan, Adriaan van Keulen en vorig jaar Tim Pleijte. Om 13.30 uur wordt het peloton weggeschoten voor de trail over 15 kilometer door het natuurgebied van Westenschouwen. Bij de vrouwen won An- nick Beckers de laatste twee keer. De Belgi sche, in 2001 deelneemster aan het WK veld lopen, heeft zes van de laatste elf edities ge wonnen. De wedstrijd wordt zaterdag voor de 47ste keer gehouden. De eerste keer was in 1973. Olympisch turnster Lieke Wevers luister van daag de feestelijkheden rond het 50-jarig jubi leum van de Middelburgse turnvereniging MTV'69 op met haar aanwezigheid. De top- turnster is aanwezig bij de feestmiddag in sporthal de Sprong waar MTV alle facetten van de gymsport laat zien. Ook zijn er demon straties van onder anderen voormalig toptur- ner en sportambassadeur Jeffrey Telussa. De middag duurt van 13.00 tot 17.00 uur. Lieke Wevers, wiens tweelingzus Sanne niet kan meekomen vanwege een verblijf in het buitenland, werd bij de Olympische Spelen van 2016 zevende met Nederland. Groene Ster Rilland Schaken Quote van de dag „Ik werd als hoofdtrainer bij NAC twee keer dertiende. Daar zouden ze nu voor tekenen." Voetbalvereniging DwO'15 kan weer een be roep doen op één van zijn smaakmakers van vorig seizoen. RafMel Pinto keert per direct te rug bij de Bevelandse zaterdag-vierdeklasser. De achttienjarige aanvaller komt over van Zeelandia Middelburg JO19. Vorig seizoen speelde Pinto een belangrijke rol bij de fusie club. Met veertien doelpunten en zestien as sists leverde hij een wezenlijke bijdrage aan de vierde plaats van DwO'15. Dit seizoen staat de ploeg van trainer Marwin Paauwe, die Pinto ook kent van hun gezamenlijke periode bij JVOZ, bescheiden in de middenmoot van de vierde klasse B. Terpstra een plek op en mocht ze toch in Brazilië meedoen. Daar werd ze vijftiende. In de 'olympische lan- denranking' bij de vrouwen staat Nederland nu derde. Op dit moment zouden er daardoor twee Oranje-rijd sters mogen deelnemen. Anne Tauber (vijfde op de wereldranglijst) en Anne Terpstra (23ste) zouden dan de beste gegadigden zijn. Maar NOC*NSF stelt altijd In het voordeel van Ant- wan Tolhoek spreekt dat er bij de Spelen van 2020 wordt gereden op een berg achtig parkoers. De nu 24- jarige Yersekenaar ontwik kelt zich sterk als klimmer. In de Tour de France en het Critérium du Dauphiné van 2018 reed hij al met de besten mee bergop. Saillant is dat de Bevelander zijn beste profuitslagen boekte in Japan: vorig jaar werd hij tweede in de Japan Cup en in 2017 eindigde hij in de- Daarin zegt hij: 'Ik ben even niet bereikbaar. Ik ben vast aan het trainen voor Tokio.' De 23-jarige mountainbi- ker uit Middelburger is al vele jaren bezig met zijn olympische droom: hij wil in 2020 naar de Spelen in Japan en doet daar alles voor. Al lange tijd woont hij in Zuid-Limburg, waar hij binnen Nederland het beste kan trainen. En re cent maakte hij de over stap naar het Franse top- team KMC-Ekoï-Orbea, waar hij nog meer pro gressie hoopt te maken. Nederland mag waar schijnlijk twee mountain- bikers naar Nederland sturen. Mathieu van der aanvul lende eisen. Daaraan moet de Zeeuwse, die veelvoudig Ne derlands kampi oene is, dan ook nog wel vol doen. Poel is de eerste gegadigde. Daarna gaat het tussen David Nor- demann en Milan Vader. Een topno- tering op het EK zou de Zeeuw al enorm helpen. zelfde wedstrijd als vierde. Antwan zou in de voetsporen kun nen treden van zijn vader Pa trick, die in 2000 naar Sydney ging als mountainbiker. zaterdag 9 maart 2019 GO ATLETIEK TURNEN 2 Zaalvoetbal keeper Youssef Ben Sellam (Groene Ster) is uitgenodigd voor twee dagen trainen volgend week einde met het Nederlands team. Hij is al een vaste waarde bij Jong Oranje. 1 De eerste wed strijd van de Motorclub Ril land die voor vandaag op het programma stond, is afge last. De regen van de afgelopen dagen heeft het Schelde- circuit aan de Bathseweg al geen goed ge daan. John Karelse, de nieuwe trainer van Philippine, in het Algemeen Dagblad, regio Drechtsteden VOETBAL Schaker Koen Leenhouts boekte gisteren zijn tweede overwinning in het Batavia Amsterdam Chess Tourna ment. De Zeeuws-Vla ming versloeg Rick Lahaye. Hij heeft na zeven rondes 3,5 punten. Lieke Wevers met haar oogst van de Eu ropese Spelen in Baku. foto henk jan dijks Als al-ler-laatste werd Anne Terpstra in 2016 toegevoegd aan de Ne derlandse ploeg voor de Spelen van Rio. Op het EK was de van origine Zierik- zeese mountainbikester elfde geworden. Hiermee voldeed ze net niet aan één van de nationale eisen (top 10) en dus viel ze buiten de boot. Maar nadat een Rus sin was betrapt op doping en uit de uitslag van het EK werd geschrapt, schoof In de wegwedstrijd is er plek voor vijf Nederlan ders. De ruimte in de se lectie is dus beperkt en er zijn bijzonder veel gegadig den. Directe selectiecriteria zijn er niet; het is aan bondscoach Koos Moeren hout om de beste ploeg sa men te stellen. Wie Milan Vader regel matig belt, krijgt soms zijn voicemail te horen. Tekst Roeland van Vliet Gaat Anne naar Tokio? Wij schatten de i op 75 procent. Gaat Milan naar Tokio? Wij schatten de kans op 60 procent. Gaat Antwan naar Tokio? Wij schatten de kans op 30 procent.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 40