\SIV ZEELAND 11 FbRUM VÖ0RP6A\0C&ïï76 L!)ïTTFtff<E&zeztAw m we wiü£n peR p^ecr.. Her kl/mM7 aFSmffBN 'J Akkoord over zoet water op Tholen Partijleider Thierry Baudet van Forum voor Democratie heeft de vrijdag de borrels in cafés van Terneuzen opgeluisterd, met in zijn kielzog de Zeeuwse lijsttrekker Fred Walravens. zaterdag 9 maart 2019 CORDEJONGE THOLEN Er is een akkoord be reikt over de zoetwatervoorzie ning op Tholen en Sint Philips- land. Agrariërs die daar gebruik van maken, gaan een bedrag be talen dat ligt tussen 13,33 en 40 euro per hectare, afhankelijk van de verwachte waterkwaliteit en de ligging van de percelen. Waterschap Scheldestromen heeft in 2011 voorzieningen aan gelegd zodat zo veel mogelijk zoet water uit het Volkerak- Zoommeer via het watersys teem in het gebied wordt ver spreid. Boeren kunnen het water in tijden van droogte gebruiken om hun gewassen te beregenen. Alle boeren op Tholen en Sint Philipsland moesten een extra heffing aan het waterschap beta len voor de zoetwatervoorzie ning, ook als ze daar geen ge bruik van maakten. Een aantal agrariërs heeft dat juridisch aan gevochten. De Hoge Raad stelde hen vorig jaar uiteindelijk in het gelijk. Er is lange tijd onderhandeld met de zogeheten Gebruikers raad en de ZLTO over een rege ling waarbij alleen de agrariërs betalen die water onttrekken. De gesprekken hebben nu tot een akkoord geleid. Dat wordt aan alle betrokkenen voorgelegd. ,,Wow! Kijk al die schoorstenen", roept Thierry Baudet enthousiast als hij vanaf de Scheldeboulevard in Terneuzen uitkijkt over het fa briekscomplex van Dow Chemi cal. „Schitterend!" Vanuit de rich ting van Antwerpen komt een containerreus aanvaren. ,,Wow!", roept de leider van Forum voor Democratie nog eens. ,,Maersk! Geweldig!" Hij is gistermiddag in Terneu- zen om met de top zes van de Zeeuwse lijst van Forum voor De mocratie te gaan flyeren. Ook Tweede Kamerlid Theo Hiddema is meegekomen. Die stelt zich wat gereserveerder op. Als een vrouw bij brasserie De Westbeer vraagt of ze met hem op de foto mag, zegt hij in eerste instantie botweg: ,,Nee, u ziet er niet uit." Om er iro nisch aan toe te voegen: ,,U merkt, ik ben op stemmenjacht." Waarna hij toch zo vriendelijk is met haar te poseren, een jonge jenever in de hand. Hiddema blijft achter als de zes Zeeuwse kandidaten, een lande lijke voorlichter en Baudet, gehuld in beige jassen met het partijlogo en campagnesjaals om de nek, het centrum van Terneuzen in trek ken om folders uit te delen. ,,Op het parkeerterrein van de brasserie stapt Baudet op de auto's af. ,,Dit is een truc die we in Amsterdam uit halen", leert hij zijn Zeeuwse vol gers. Breed lachend steekt hij fly ers onder de ruitenwissers. „Men sen denken dan eerst dat het een bon is." Het is niet druk op straat, maar niet getreurd. Baudet stapt binnen bij museum Schooltijd, waar alles klaar staat voor de opening van de tentoonstelling van Suske en Wiske-verzamelaar Peter Koole, loopt bij een opticien binnen - ,,Kijk, hier staan mensen te wach ten" - en heeft goed in de gaten dat de vrijmibo's in de kroegen uitste kend geschikt zijn om zieltjes te winnen. ,,Dag meisjes", zegt hij te gen een groep vrouwen in de Graanbeurs. Op het terras van De Pub raakt hij in gesprek met stam gasten die zich aangenaam verrast tonen dat het kopstuk van Forum voor Democratie opduikt. ,,Dus hij weet wél dat dit bij Nederland hoort", zegt er een. „Sommige mensen in Den Haag weten dat niet, hoor." Met zijn charme pakt Baudet ze gemakkelijk in. ,,Hier, neem een stapeltje flyers mee, want volgens mij gaan jullie werk voor ons doen." Campagne voeren op straat, vertelt hij, is het aller leukste aan de politiek. De Zeeuwse lijsttrekker Fred Walravens slaat het met bewonde ring gade. ,,Wat een charisma." Tot dusver heeft hij alle publiciteit ge meden. ,,Die defensie laat ik me niet indrukken", zegt Baudet, voor het eerst wat geprikkeld, als hij wordt geconfronteerd met de on zichtbaarheid van zijn provinciale kandidaten. ,,Wij laten onze agenda niet bepalen journalisten en verkiezingsdebatten. Het is be ter om later op gang te komen en een korte, felle campagne te voe ren." Walravens is duidelijk nog in training, blijkt bij de statements die de voorlichter filmt. ,,Even overnieuw", zegt Baudet als de Zeeuwse lijsttrekker een lang be toog houdt over Dow en de kli- maatwet. ,,Je zegt gewoon: 'We staan hier bij Dow waar ik 30 jaar heb gewerkt.' Dan neem ik het over. Waarop hij vol vuur in de ca mera betoogt dat de klimaatwet wordt teruggedraaid als de kiezer er op 20 maart zijn partij de Eerste Kamer in stemt. ,,Zo, dat is toch wat pakkender", zegt Walravens onder de indruk. Grijnzend slaat Baudet hem op zijn schouders. ,,Jij gaat hiervan leren, man." PC m Op stemmenjacht tijdens vrijmibo Ernst Jan Rozendaal Terneuzen ▲Vlnr: Fred Walraven, Monique en Iris Savelsberg van modezaak DIDI en Thierry Baudet. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 39