Topvrouw 'Spanjaarden moeten hier in Hulst blijven' Veel Zeeuwen houden inbrekers buiten de deur met rolluiken I 2 MAIKEL HARTE Column Het was gisteren internatio nale vrouwendag en dat bleek de aanleiding voor een oproep tot meer vrouwen in de top van het bedrijfsleven. Dat is aan te bevelen: dat geeft een an dere blik en dynamiek en cijfers wijzen uit dat bedrijven met vrou wen in de top beter presteren. vrouwen natuurlijk gewoon doen waar ze zin in hebben. Ook als dat betekent dat ze ervoor kiezen om zich fulltime op de zorg van de kinderen te richten. Ik krijg echter soms het idee dat over vrouwen die thuisblijven voor de kinderen, wat meewarig gedaan wordt. Ter wijl het runnen van een gezin ei genlijk ook een managementfunc tie is: dat is al heel druk. Heijmans, vond ik wel treffend dat hij zich zorgen maakt over het grote aantal mensen tussen de 30 en de 40 met gezondheidsklach ten vanwege stress. Hij vraagt zich hardop af of mensen niet te veel willen en ik kan hem daarin wel volgen. De druk is groot, mensen willen veel en soms niet alleen omdat het moet. vrouwen is dat je als vrouw toch niet afhankelijk wilt zijn van het inkomen van je man. Ook hierop ging Ton Hillen, wiens vrouw al leen vrijwilligerswerk doet, in: ,,Het is niet mijn inkomen, het is ons inkomen", zei hij. Zo zie ik het ook: je bouwt samen iets op, met ieder zijn of haar rol daarin, waarin je elkaar aanvult, het is im mers toch een verbintenis voor het leven die je samen bent aange gaan. Je moet dus wel zorgen dat je bij elkaar blijft. DE STELLING Vandaag: Ik maak me zorgen over het klimaat Toos Henk Eens Oneens Paul Kusters GISTEREN WAS HET VROUWENDAG Intertoys-filialen in Oostburg en Sluis gaan dicht Eerste-kamerlid Jorritsma komt praten over Zeeland Tragel werft specifiek in Spanje vanwege de 'blijvend hoge werk loosheidscijfers daar', vertelt Ban nenberg. ,,We hebben samen met een bureau onderzocht welk land het best aan onze criteria voldoet. Spanjaarden passen goed in de Ne derlandse cultuur en de zorgmede- werkers hebben een hoog oplei dingsniveau." Daarnaast heeft Tra gel goede contacten met Spaanse zorginstanties. Tragel probeert een dreigend personeelstekort het hoofd te bie den. De komende drie jaar heeft de organisatie zo'n 120 a 150 nieuwe werknemers nodig, vertelde Ban- neberg eerder. Eind mei, begin juni, vertrekt een delegatie naar Valencia om met kandidaten te spreken. ,,We beginnen met vijf man. In de zomer krijgen ze een basiscursus Nederlands, in sep- tember kunnen ze aan de slag. Hoe veel werkne mers we uit eindelijk ha len, is nog on duidelijk. We gaan eerst deze proef afwach ten." Tragel inves teert ook in een eigen opleiding. De zorginstelling mikt op zo'n 45 nieuwe studenten. ,,De Spanjaarden zijn daar onder deel van. We willen ook zij-instro- mers en schoolverlaters werven." Onder de naam Hulst Vestiging- stad zoekt Tragel samenwerking met de gemeente Hulst, woning- Tragel Zorg probeert een dreigend personeelstekort het hoofd te bieden corporaties en andere bedrijven. Ook woningbouw voor starters wordt besproken. Bannenberg: ,,We krimpen in Zeeuws-Vlaande- ren als bevolking. Dat willen we ke ren. Daarom moeten de Spaanse medewerkers echte Hulstenaren worden, zodat ze hier blijven." Vooral rolluiken voor deuren en/of ramen zijn buitengewoon populair in Zeeland. Heeft in andere platte landsprovincies als Groningen en Friesland nog geen 10 procent van de woningen een rolluik, in Zeeland is dat 35 procent. Alleen in Limburg ligt dit percentage hoger. Daar is bijna de helft, 49 procent, van de Van alle woningen in Zeeland heeft nog geen11 procent een alarminstallatie huizen voorzien van een of meer dere rolluiken. Van alle woningen in Zeeland had in 2017 nog geen 11 procent een alarminstallatie. Die zijn hier aan zienlijk minder in trek dan in de rest van het land. Alleen in Groningen, Friesland en Drenthe hebben min der mensen een alarminstallatie. Nonchalant Het CBS keek ook naar het gedrag van mensen om te voorkomen dat ze slachtoffer worden van diefstal. Zeeuwen blijken redelijk noncha lant te zijn. Ze laten meer dan elders in het land waardevolle spullen in de auto liggen en laten dure spullen ook vaker thuis als ze weg zijn. Be waakte fietsenstallingen zijn in Zeeland niet erg in trek. Wie in een dure buurt in een grote stad (meer dan 70.000 inwo ners) woont, loopt volgens het CBS het meeste risico op ongewenst be zoek. In buurten waar bewoners veel contact met elkaar hebben, zijn inbrekers minder vaak actief. In 2017 gaf 12 procent van de personen van 15 jaar en ouder aan dat zij in de afgelopen vijfjaar slachtoffer zijn geweest van een woninginbraak of een poging daartoe. Al kan een scheiding ook lucra tief zijn voor een vrouw. Ik las dat Yolanthe waarschijnlijk een mil- joentje of achttien gaat opstrijken. In 2010 liet ze nog in het Spaans de tekst 'Ik dank God voor Wesley" als tattoo op haar rug zetten. Ik zou er nu 'z'n alimentatie' achter zetten. Het is niet mijn inkomen, het is ons inkomen zaterdag 9 maart 2019 Aan de andere kant moeten In een interviewtje over dit on derwerp in deze krant met Ton Hillen, directeur van bouwbedrijf Een veel gehoord advies aan Reageer op pzc.nl Gisteren: Vrouwendag blijft hard nodig 398 reacties SLUIS Intertoys heeft bekend gemaakt welke filialen ui terlijk half mei worden gesloten. In Zeeland gaan de winkels in Oost burg en Sluis dicht Het personeel is inmiddels op de hoogte gebracht. Gis terochtend werd bekend dat Intertoys een door start maakt. De Portu gese speelgoedspecialist Green Swan neemt een groot deel van de speel goedketen over. Vanaf vandaag zou in de 91 filia len een opheffingsuitver koop starten. Perso neelsleden van de filialen in Sluis en Oostburg zijn er echter niet van op de hoogte wanneer de uit verkoop begint. GOES Eerste Kamerlid en frac tievoorzitter Annemarie Jorritsma (VVD) is mor gen in Goes. Vanaf 14 uur gaat zij tij dens een high tea met di verse mensen in gesprek over Zeeland. De bijeen komst vindt plaats in het kader van de provinciale verkiezingen. Eén van de gasten is lijsttrekker Kees Bierens. Het gesprek vindt plaats bij Taart Tafel aan de Vlasmarkt 8 in Goes. An- nemarie Jorritsma is tot 16 uur in Goes. MIDDELBURG Arduin-orkest op eigen benen De Zeeuwse Muzikan ten, het orkest van Ar duin, gaat hoogstwaar schijnlijk als zelfstan dige stichting of vereni ging verder. Dat heeft de instelling voor ge handicaptenzorg aan ouders en andere ver wanten laten weten. Ouders en orkestleden maakten zich zorgen over het voortbestaan van het orkest. Woord voerder Paul Vermeij van Arduin: ,,Het orkest is maatschappelijk be langrijk, maar ook een grote kostenpost voor Arduin. Verzelfstandi ging is daarom de beste optie." Tragel Zorg in Clinge gaat samenwerken met de gemeente Hulst, wo ningcorporaties en be drijven om Spaanse zorgmedewerkers te werven. In eerste in stantie gaat het om vijf werknemers, zegt be stuurder Guus Bannen berg (foto). Bob Maes Clinge Met extra veiligheidssloten, bui tenverlichting en rolluiken pro beren de Zeeuwen dieven bui ten de deur te houden. Op Bra banders en Limburgers na tref fen Zeeuwen de meeste in braakwerende maatregelen. Zeeland staat op de ranglijst van het Centraal Bureau van de Sta tistiek (CBS) op een gedeelde derde plaats met Drenthe, Fle voland en Gelderland. Theo Giele Vlissingen WANNEER IS HEX EK3ENUJK MANNENfeA® ÖE REST VAM HET JAAR.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 2