1 II 20 Voor Dylan Groenewegen geldt Parijs-Nice als een blauwdruk voor de Tour de France in de zomer. In beide wielerrondes ligt na etappe 1 een gele trui te wachten. En ook vanaf morgen kijkt iedereen naar Groenewegen, misschien wel de snelste sprinter van allemaal. UEFA achter VAR-moment 'Schande dat we moeten vechten' Spitsuur bij AS Roma WIELRENNEN VOORJAARSKLASSIEKERS INTERVIEW De Tour de France is nog vier maanden weg, maar Dylan Groe newegen gaat deze week alvast op verkenning in Frankrijk. Twee keer kwam hij de afgelopen maand al juichend over de streep, maar in Parijs-Nice treft hij voor het eerst tegenstand van Tour-ka liber. Mark Cavendish, Marcel Kittel, Caleb Ewan, André Greipel, Arnaud Démare: de eerste drie etappes beloven een sprintersbal te worden. Mensen denken dat ik daar elke dag mee opsta en mee naar bed ga, maar dat is niet het geval En Groenewegen staat inmid dels te boek als misschien wel de snelste van allemaal. Na zijn dub bele ritzege in de afgelopen Tour trad hij definitief toe tot het gilde van 's wereld beste sprinters. Het maakt dat zijn ploeg Jumbo-Visma voorzichtig met hem is. Groene- wegen dient zich volledig toe te leggen op sprintsucces in de Tour en Vuelta. Anders dan voorgaande jaren rijdt hij geen Vlaamse wed strijden. Groenewegen: „Helaas. Ik moet keuzes maken. Ik doe de Tour en Vuelta. Daar moet ik ook een beetje rust voor inbouwen om fris en alert te zijn. Vorig jaar vond ik het mooi om het voorjaar te doen. Nu liggen de doelen gewoon iets anders. Dat is het pure sprinten, dus laten we het voorjaar voor nu varen. Het kan ook nog als ik iets ouder ben." zaterdag 9 maart 2019 GO VOETBAL De UEFA staat achter de VAR, die bij Real Madrid-Ajax oordeelde dat de bal tijdens het spelmo ment waaruit de 0-3 van Dusan Tadic viel niet over de zijlijn was. Noussair Mazraoui deed met een sli ding een poging om de bal binnen de lijnen te houden. ,,De grensrechter, die per fect stond opgesteld, had geconstateerd dat de bal niet volledig over de lijn was gegaan", schrijft de UEFA. „Felix Brych maakte de juiste beslissing door niet in te grijpen en het doelpunt goed te keuren." VOETBAL Alle voetbalsters uit de nationale selectie van de Verenigde Staten, regerend en drievoudig we reldkampioen, hebben hun nationale bond aange klaagd wegens discrimina tie. Ze beschuldigen de or ganisatie ervan mannelijke voetballers te bevoordelen. Die zouden meer verdie nen, betere training krijgen en onder betere voorwaar den reizen. „Gezien onze prestaties op het veld is het een schande dat we moeten vechten voor ge lijke behandeling", zegt Carli Lloyd (foto), één van de speelsters. VOETBAL AS Roma heeft na trainer Eusebio Di Francesco ook technisch directeur Monchi wegge stuurd. De Spanjaard moet vertrekken vanwege de te leurstellende prestaties van de Italiaanse club, die woensdag strandde in de achtste finales van de Champions League. Een dag later werd Di Fran cesco ontslagen, die giste ren werd opgevolgd door Claudio Ranieri. Monchi haalde onder anderen Rick Karsdorp en Justin Kluivert naar Rome. De Spanjaard wordt in verband gebracht met een overstap naar Arsenal, waar zijn landge noot Unai Emery trainer is. Monchi en Emery werkten eerder samen bij Sevilla. 'Tour gaat boven alles, maar wil ook nu winnen' Dylan Groenewegen, in het geel van Jumbo-Visma, hoopt in de Tour het 'andere' geel aan te trekken. FOTO COR VOS Daan Hakkenberg Hidde van Warmerdam Saint-Germain-en-Laye -Dylan Groenewegen (25) Kuurne-Brussel-Kuurne was je enige klassieker. Jammer?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 20