Liever een kampioenschap, 18 Robin van Persie wil de Feyenoord-aanhang in Column SJOERD MOSSOU Voor één keer een dag beleven waarop alles lukt - echt alles. Één keer alles doen wat je hersenen bedacht hadden, of liever nog: meer dan dat. Dat je bovenbewustzijn de regie over je lichaam overneemt, en dat je voeten iets boven de aarde zweven. Dat de bal precies gaat waar jij wilt dat-ie gaat. Dat je been in een toverstokje verandert en je schoen in een wonderslof. Dusan Tadic daarentegen raakte dinsdagavond de hemel aan. De aanvaller uit Backa Topola, Servië, bereikte in Bernabéu waar elke voetballer van droomt, van hoog tot laag, van kelder klasse tot Champions League. Één keer compleet boven jezelf uitstijgen. Één keer meemaken dat alles wat je aan raakt, echt alles, in goud verandert. Ja, Lionel Messi doet dat gemiddeld drie keer per maand. Verder nie mand. Laatst tegen Feyen- oord (6-2) leek Dusan Tadic nog gewoon op Henny Verschoor, en Het is zelfs Willem van Hanegem nooit gelukt: de perfecte, volmaakte wedstrijd spelen anders wel op Miralem Sulejmani. Een maandje later tegen Real Madrid veranderde hij plotsklaps in de beste voetballer ter wereld. Tadic toverde, pingelde, kapte, draaide, aaide, dribbelde, danste, zweefde. De bal deed alles wat Dusan wilde, soms nog mooier dan je het in je hoofd bedenken kunt. Niet dat hij hiervoor niet kon voetballen natuur lijk, Tadic is een hartstikke goede speler, heus, een verrijking voor de eredivisie. Maar laten we wel wezen: op de schaal van de Premier League kwam hij niet verder dan Southampton, en zelfs daar was hij soms bankzitter. In Zuid-Engeland is (voor zover bekend) nie mand van een flat gesprongen toen hij afgelopen zomer naar Ajax vertrok. Tegen NAC en Willem II dit seizoen? Mwah. Weinig wereldschokkends. Dusan Tadic deed het op 5 maart 2019, op een manier die hij nooit meer gaat meemaken: negen tig minuten van volmaaktheid. The perfect game. A nine-dartsfinish, maar dan op een voetbalveld. De wedstrijd van je leven. Mogelijk geen Ajax- fans in CL De Waard concurrent Van Praag Nog tien duels en dan is de carrière van Robin van Persie voorbij. De aanvaller, die morgen op bezoek gaat bij Vitesse, twijfelt of hij moet ingaan op Feyenoords aanbod om een afscheidswedstrijd voor hem te organiseren. ,,Dat duel van Sneijder bij Oranje was heel erg geforceerd.'' Robin van Persie: ,,Nee, eigenlijk niet. Al was die hattrick van zon dag tegen FC Emmen in huize Van Persie wel een dingetje, hoor. Mijn zoontje Shaqueel heeft me er ja- Als je kon kiezen, stopten we allemaal met een prijs in onze handen renlang aan herinnerd dat ik na mijn periode in de Premier League geen hattrick meer had gemaakt. Tegen Emmen was het eindelijk raak. ,,Al leverde dat ook weer discus sie op thuis, haha. Mijn dochter Dina zei: 'Nee, die bal is echt voor mij, hoor.' Ik had 'm al aan mijn zoon beloofd. Ik koop wel iets leuks voor mijn dochter. Als com promis, haha." Een quizvraag voor de toekomst. Stel, over twintig jaar zit u in de voetbalkantine en komen er wat voetbalvragen langs. Vraag één: wie werd er kampioen van de eredivisie in het seizoen 2018/19? Vraag twee: met hoeveel won Ajax in de achtste finales van de Champions League de uitwedstrijd bij titelverdediger Real Madrid? Natuurlijk zal die laatste vraag makkelijker te beantwoorden zijn. Daar komt geen gokje aan te pas. Die vraag zal zelfs voor nostalgische gevoelens zorgen daar in de voet balkantine. Deze prestatie is een prijs op zich. Nee, inderdaad, het le vert (voorlopig) geen zilverwerk op. Maar wel trots, eigenwaarde, aan zien in de internationale voetbal wereld, en bewondering. Zoals dat óók gebeurde toen Ajax twee seizoenen geleden met aan stekelijk voetbal de finale van de Europa League haalde. Maar wat Ajax nü laat zien, staat daar toch echt een flinke trede boven. Het zijn nog maar de kwartfinales ja, maar wél van de Champions League. De manier waarop de Am sterdammers eerder FC Bayern München en nu vooral Real Madrid bespeelden, is letterlijk historisch. En het is dus nog niet eens afgelo pen. Op 15 maart weten we wie de volgende tegenstander van Ajax is. Voor wie moet de ploeg van Erik ten Hag nu nog bang zijn? Hunkering Natuurlijk is er bij Ajax die enorme hunkering naar eindelijk weer eens een prijs winnen. Logisch en het wordt hoog tijd ook. Maar grappen maken over het aantal dagen dat Ajax geen koploper is, begint zo on- zaterdag 9 maart 2019 GO @sjoerdmossou Perfectie Het is zelfs Willem van Hanegem nooit ge lukt, zei hij laatst, ergens rondom zijn 75ste verjaardag. Voor De Kromme was het altijd bij een droom gebleven: de perfecte, volmaakte wedstrijd spelen. Zelfs in de zomer van 1974 ontdekte Willem van Hanegem altijd nog wel ergens een mislukte bal bij zichzelf, een verloren duel, een haperende dribbel, een gekraakt schot. Tadic kreeg in de Franse sportkrant L'Équipe deze week een 10 voor zijn optreden, maar dat was vooral omdat je nu eenmaal geen 11 kunt krij gen. Ed de Goeij kreeg in Voetbal International ook ooit een tien tegen Willem II, en Tonneke van Eenennaam tegen FC Groningen, maar dat waren keepers en die hielden gewoon alle ballen tegen. Maar het bestaat dus echt: voor één dag de be ste speler ter wereld zijn. Zolang u en ik blijven voetballen, bestaat de hoop dat we het ook een keer meemaken, desnoods op een bijveldje in Scheemda. VOETBAL Ajax moet de uitwedstrijd in de kwartfina les van de Champions League mo gelijk zonder eigen suppor ters afwer ken. De Euro pese voetbal bond UEFA is een onder zoek gestart na misdragin gen van Ajax- fans rond en tijdens het gewonnen uitduel van dinsdag met Real Madrid (4-1). VOETBAL Pieter de Waard (foto), algemeen directeur van Telstar, heeft zich kandi daat gesteld om Michael van Praag op te volgen als bondsvoorzit ter van de KNVB. ,,Ik ga er ook van uit dat ik het word", zegt hij gek scherend. ,,Iedereen staat achter mijn agenda. Althans, de meesten. Mikos Gouka Rotterdam Jouw spel maakt de teleurstel ling bij de fans over dit seizoen wat draaglijker. Heb je eigenlijk nog sportieve wensen voor de laatste twee maanden van jouw voetbalcarrière? - Robin van Persie (35) De Kuip was zelden zo leeg als o o. 0) Ajax heeft Europa betoverd in de Champions League, maar ziet straks misschien PSV'ers de kampioensschaal tonen op het Stadhuisplein in Eindhoven. Wat telt zwaarder: een indrukwek kende, voor onmogelijk gehou den Europese campagne of uit breiding van de prijzenkast? Daniël Dwarswaard Maarten Wijffels Amsterdam Robin van Persie, nog tien duels voor hij stopt. FOTO BSC/ SOCCRATES

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 18