Kapotte tegels houden zwembad langer dicht Actie: ruim 2800 euro naar 'Single African Mums' 7 NIEUWBOUW BIJ AFSLAG A58^ De ambulance post van het Witte Kruis verhuist van de Verrijn Stuartweg naar de Hudsonweg. Het oude pand was helemaal versleten. Gewonde bij ongeluk in 's-Gravenpolder zaterdag 9 maart 2019 Voor de medewerkers van de ambulance post in Goes kan het niet snel genoeg zo mer worden. Dan kunnen ze eindelijk verhuizen naar hun nieuwe onderkomen, vlakbij de nieuwe afslag van de A58. De ambulancepost van het Witte Kruis zit nu nog aan de Verrijn Stuartweg. ,,Maar het ge bouw is echt tot op de draad ver sleten", zegt ambulanceverpleeg- kundige en teamcoördinator Andy Hofman. ,,Dat was al zo toen ik er tien jaar geleden kwam werken, dus het is nu echt hoog tijd voor iets nieuws." Met lap middelen is het gebouw de afge lopen jaren overeind gehouden. Versleten Het plan om iets te doen aan het versleten onderkomen ligt er al pakweg vijf jaar. Diverse opties zijn de revue gepasseerd. Zo is ge keken of het gebouw met een grote renovatie toch weer bij de tijd zou kunnen worden gebracht. Ook nieuwbouw op de huidige plek was een mogelijkheid. Uit eindelijk werd besloten een heel nieuwe ambulancepost te bou wen aan de Hudsonweg. Daarmee worden de aanrijtij- den wellicht ook nog iets beter, al was dat niet de insteek van de verhuizing. ,,Want de aanrijtijden zijn nu ook in orde", benadrukt Hofman. ,,Maar op sommige plek ken kunnen we straks misschien nog iets sneller zijn." Nu worden bij een uitruk nog wel eens wat secondes verloren als er een file staat in de Anthony Fokkerstraat. Ook het vele vrachtverkeer op het deel van het bedrijventerrein waar de post nu zit, zorgt soms voor wat hinder. ,,Vanaf de nieuwe post kunnen we razend snel alle kanten op", zegt Hof man. ,,We zitten straks ook in een mum van tijd op de snelweg." De medewerkers van de ambu- Vanaf de nieuwe post kunnen we razendsnel alle kanten op lancepost hebben mogen mee denken over de inrichting van hun nieuwe onderkomen. Ze ga ven aan het belangrijk te vinden dat het een plek wordt waar ze tot rust kunnen komen, bijvoorbeeld als ze iets heftigs hebben meege maakt. ,,Op zo'n moment wil je niet overprikkeld worden", legt Hofman uit. Daarom wordt aan de binnenkant van de nieuwe post veel met hout gewerkt en ko men er rustige kleuren op de mu ren. Roompot In het nieuwe onderkomen - pak weg tegenover het toekomstige hoofdkantoor van Roompot - is straks ruimte voor twaalf ambu lances. Het pand wordt vermoe delijk in mei opgeleverd. In de zo mer kunnen de medewerkers van het het Witte Kruis, dat het am bulancevervoer in Zeeland ver zorgt, er waarschijnlijk terecht. Hofman denkt dat het nieuwe pand ook kan helpen bij het aan trekken van personeel. ,,Dat kost al veel moeite en het helpt niet als je mensen dan moet ontvangen in een gebouw dat versleten is. Dat is geen uitnodigende omgeving om te gaan werken." 'S-GAVENPOLDER Een inzit tende van een personenauto is gistermidag gewond geraakt bij een eenzijdig ongeluk op de Bernhardweg Oost bij's-Gra- venpolder. Het ongeval gebeurde rond 16.50 uur bij de kruising van de Goe- sestraatweg en de Bernhardweg Oost (N666). Het voertuig belandde door een nog onbekende oorzaak in een greppel. Voor de gewonde werd een am bulanceteam gewaarschuwd. Het slachtoffer is rond 17.15 uur afgevoerd naar een ziekenhuis. Bergingsbedrijf De Moor heeft de Citroën weggetakeld. Teens@Hoedjes, een groep jongeren uit Hoedekenskerke, heeft 2815 euro opgehaald voor het goede doel. Het geld gaat naar SAM-mies; alleenstaande moeders in Afrika (Single African Mums). De groep jon geren, die deel uitmaakt van de Dorpskerk, haalt elk jaar geld op voor het goede doel. Afgelopen jaar konden belang stellenden zich inschrijven voor een 4-gangen kerstdiner. Ook verkocht Teens@Hoedjes allerlei sinterklaas- en kerst lekkers. Tenslotte was er ook nog de mogelijkheid om mee te doen aan een workshop kerststukken maken. Alle acti viteiten hebben samen uitein delijk 2815 euro opgeleverd, meldt mede-organisator Luca Beulens trots. ,,We steunen nu al negen alleenstaande vrou wen in Kenia." De vrouwen krijgen zo de kans om een ei gen bedrijfje op te starten, en een aantal kinderen kan naar school. Het geld komt goed te recht, weet Luca. ,,De oprich ters van SAM-mies komen zo'n vijf keer per jaar in Afrika. Zij geven daar samen met de vrouwen het geld uit, en zien dat het goed wordt besteed." Joeri Wisse Kruiningen Het 25 jaar oude zwembadcomplex ondergaat dit jaar een grote op knapbeurt. Voor de eerste fase, waarbij de plafonds en de verlich ting zijn vervangen, moest het bad drie weken dicht. ,,Alles lag mooi op schema, totdat woensdag de matten waarop de steigers stonden werden weggehaald. Een aantal te gels bleek kapot te zijn", vertelt ma nager Nelie Wilcox. ,,Of de druk van de steiger de oorzaak is of dat het aan de leeftijd van het bad ligt, weten we niet." Een dag later bleken nog een paar tegels te moeten worden vervan gen. Vanwege de droogtijd kon pas gistermiddag de kraan worden opengedraaid. ,,Het duurt 2,5 tot 3 dagen om het bad te vullen en een goede waterkwaliteit te bereiken." Zodra duidelijk werd dat de her opening twee dagen vertraging zou opleveren, zijn alle zwemlesklan ten gebeld. Woensdag om 07.00 uur gaat het bad weer open voor re creatieve zwemmers. nieuwste ambulancep Üdeambula Hoog tijd voor ambulancepost De ambulancepost van het Witte Kruis is in aanbouw met (vlnr:) Remco Willemse, Lia Marijs, Mieke Schipper, Marissa Jongma en Andy Hofman. foto marcelle davidse Rob Paardekam Goes - Andy Hofman, ambulancever- pleegkundige en teamcoördinator HOEDEKENSKERKE De renovatie van Zwembad Den Inkel in Kruiningen loopt twee dagen vertraging op. Daardoor opent het bad pas woensdag weer de deuren. Kapotte tegels op de bodem van het bad zijn de boosdoener. (oplevering

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 140