II Drie startplaatsen Diabetes Challenge En weer sprong de waterleiding 7 QUAD CROSSEN Martijn Kreeft zoekt ruimte om te crossen met zijn quad. Vooralsnog moet hij echter nog even geduld hebben. zaterdag 9 maart 2019 De quad van Martijn Kreeft (11) staat thuis onder de waslijn in Zie rikzee. Zielloos, volgens de jongeman die juist lekker gas wil geven op het ding. Samen met zijn ouders zoekt hij een groot stuk land in de buurt om te kun nen crossen. ,,Hier komt hij niet echt tot zijn recht", wijst de moeder van Mar- tijn Kreeft op het achtertuintje van hun rijtjeswoning in Zierik- zee. Onder de waslijn staat de rode kinderquad (8occ). Verderop in de hoek de zwarte quad (25occ) van Martijns vader. Weer wat verder de konijnenflat met twee konij nen. Bij het oude huis van de fami lie Kreeft in de Hoeksche Waard hadden ze veel meer ruimte. Daar liepen de konijnen los en stonden de quads in een loods. Tussenperiode Het gezin zit in een tussenperiode. Hun woning in Zuid-Beijerland is verkocht en ze zoeken momenteel een woning in de Westhoek op Schouwen-Duiveland. Tot die tijd huren ze in Zierikzee. De zoektocht valt nog niet mee. In het wilde weg overbieden op beschikbare wonin gen, willen de ouders van Martijn niet. Het is wachten tot de markt weer wat bedaart en er iets goed langskomt. Ruimte voor de quad is er nu nauwelijks. Crossen zit er dus even niet in voor snelheidsfanaat Martijn. Vanaf zijn 7e jaar rijdt hij op een quad. Zijn opa had in Klaaswaal een stuk land met paardenstal voor de meiden en een quad aan geschaft voor de jongens. ,,Het liefst rijd ik zo hard mogelijk", ver telt Martijn. ,,Vol gas. Dat geluid en die geur van benzine vind ik heerlijk. Donuts draaien, of heet dat in Zeeland bolussen draaien? Dus met je volle gewicht, staand, op de voorwielen. Zodat bijna de achterwielen omhoog komen en door blijven rijden, zodat je gaat Donuts draaien, of heet dat in Zeeland soms bolussen draaien? spinnen. Dat vind ik schitterend" Met de quad, die een snelheid van een opgevoerde brommer kan halen, mag hij niet op de weg. Zijn speeltje heeft geen kenteken. Een weggetje waar hij alleen heen en weer kan, ziet hij niet zitten. Mar- tijn zoekt een fors stuk land. ,,Voor of na de oogst. Of een groot stuk weiland met gras. Waar niets op groeit. Ik denk aan de grootte van rond de 3 hectare", aldus zijn va der, die een oproep plaatste op het prikbord van Zeelandnet. Naast een stuk land is ruimte voor op slag voor de twee quads ook wel- kom. Het crossen heeft Martijn van zijn vader, die vroeger fanatiek op een crossmotor zat. ,,Daar heb ik iets minder mee", zegt Martijn. ,,Karten vind ik ook leuk. Over mijn quad opscheppen op school doe ik niet. Ik kan er nu toch niet zoveel mee. Er aan sleutelen doe ik niet." ,,Nee jij maakt hem verrot, ik repareer hem", lacht zijn vader. Monteur wordt Martijn waar schijnlijk niet. ,,Ik wil later kok worden en dan neem ik een cross motor of quad voor erbij." worden twee informatie-avonden gehouden: dinsdag 26 maart bij Fy- sant in Zierikzee (19.00 uur) en woensdag 27 maart bij Fysio for You in Burgh-Haamstede (10.30 uur). Streven Het streven is deelname aan de Na tionale Diabetes Challenge. Met als hoogtepunt de grote finale op het Nationale Diabetes Challenge Fes tival in Den Haag op 28 september. Tegen die tijd kan iedereen drie of vijf kilometer lopen. Maar je kunt ook voor de 10, 15 of 20 kilometer gaan. Meer informatie of aanmelden via info@fysant.nl of 0111-450475 of info@fysioforyou.nl. Er zijn de afgelopen jaren al klin kende resultaten behaald. Tijd om mee te doen aan de Nationale Dia betes Challenge. Dat kan vanuit drie kernen: huisartsenpraktijk Re- nesse, huisartsenpraktijk Baas en Fysio for You in Burgh-Haamstede en Fysant in Zierikzee. Vanaf 7 mei wordt in alle drie die de plaatsen samen gewandeld. Meerdere keren per week, op ver schillende tijdstippen. Of je nu wel of niet diabetes hebt en wel of niet gewend bent kilometers te maken: iedereen is welkom om zich aan te sluiten. Voorafgaand aan de start De straat werd door de gemeente afgesloten tussen de Ringbaan en de rotonde bij de apotheek. Daar door konden mensen niet meer via de Troelstralaan de wijk in- en uit rijden. De genoemde rotonde kon nog wel worden gebruikt om de andere richtingen op te gaan. Het water is niet in huizen gelopen. De waterleiding in de Troelstralaan springt met enige regelmaat. Toen dat in mei vorig jaar het geval was, en de straat ook blank stond, klaag den bewoners dat het al de derde keer binnen een jaar was. De ge- meente laat weten dat de waterlei- verleden moeten behoren. Veel ding nog dit jaar wordt vervangen, huishoudens in de Goese Polder waardoor de problemen tot het hadden een tijdje geen water. Gezocht: weiland om in te scheuren Gerrit van Loon Zierikzee :e crossen zoekt hij een fors stuk land. Of een weiland waar verder niets anders groeit dan gras. Want op daar vindt hij niets aan. foto dirk-jan gjeltema Martijn Kreeft op zijn quod. Om een weggetje heen en weer rijden, -Martijn Kreeft Esme Soesman Zierikzee In de Troelstralaan in Goes is gisterochtend de waterleiding gesprongen. Daardoor stond de straat een aantal uren blank. Goes De Troelstralaan stond gisteren weer blank. foto gemeente goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 138