Drollen op bospad netjes opgeruimd, nu de zakjes nog Bestuurder gewond bij eenzijdig ongeval Half april uitspraak over Zeepeduinen Sin 6 De uitbreiding van een wandelpad in de Zeepeduinen met een fietsstrook leidt tot verzet van wandelaars en omwonenden. Ze vinden het gevaarlijk. IN DE REGIO Winterfeest Optredens in de Piek Koffie inloop Vogelbeurs Optreden MIJN DORP, MIJN STAD Wethouder Ankie Smit verwacht dat de Raad van State half april uit spraak doet in de kwestie van het betwiste fietspad langs de Zeepe duinen bij Burgh-Haamstede. Blijft de vergunning overeind, dan wordt dit najaar met de uitvoering begon nen. Het was even schrikken voor aan- wonenden en wandelaars op het duinpad deze week. De machine bij de bomen en de geëffende strook tussen de huizen en het achterlig gend natuurgebied deden veronder stellen dat al stilletj es was begonnen met voorbereidende werkzaamhe den. En dat terwijl de zaak nog on der de rechter is. Verkeerswethouder Smit (Groen Links) was net zo verbaasd en liet een medewerker van de gemeente gisteren poolshoogte nemen. Vals alarm bleek al snel. ,,Het waterschap is de sloten aan het uitbaggeren. De specie die daar al jaren langs de kant lag, is nu afgevoerd en de bermen zijn gladgestreken", verklaart de wethouder de ogenschijnlijke ver- breding van het traject. Dat heeft volgens haar niets te maken met het plan om het voetpad uit te breiden met een fietsstrook. Het oorspronkelijke plan werd in 1998 gelanceerd door de gemeente en ging nog uit van een apart voet en fietspad. Die opzet werd ge dwarsboomd door een rechterlijke uitspraak, omdat dit ten koste zou gaan van waardevolle bomen. Dus werd een alternatief bedacht in de Hij zoekt de boosdoeners onder hondeneigenaren. Van Loon prijst hen voor het opruimen van de uit werpselen van de huisdieren op hun wandelingetje door het bos. ,,Zo houden we de paden toeganke lijk voor iedereen, ook voor onze kleinste bezoekers die graag blaad jes oppakken en de natuur van dichtbijontdekken." Maar velen gooien het zakje met drollen ver volgens langs de kant weg. ,,Dat vinden wij niet fijn", schrijft Van Loon. ,,En wij niet alleen. De bewoners van het bos waar u te gast bent, zijn niet altijd bekwaam ge- vorm van een beperkte verbreding van het wandelpad die ruimte moet bieden aan recreatieve fietsers en mountainbikers. De provincie ver leende in 2017 de gevraagde vergun ning. Ook daar tekende de Stichting Natuurbescherming Kop van Schouwen en Zeeperand bezwaar tegen aan. De zaak is 15 februari be handeld door de Raad van State. Strikte scheiding Vooruitlopend op de juridische af handeling deed Roger Meij donder dagavond namens omwonenden en wandelaars een klemmend beroep op de gemeenteraad het plan terug te trekken. De opzet is niet meer van deze tijd betoogt hij, waarin ook een natuurbeheerder als Staatsbosbe heer de strikte scheiding van wan delaars, fietsers en mountainbikers tot beleid heeft gemaakt. Bovendien is er de afgelopen twintig jaar veel veranderd, wees Meij op de intro ductie van de (snellere) elektrische fiets en de toename van het aantal mountainbikers. ,,Wanneer je die doelgroepen met wandelaars feite lijk op één pad samenbrengt, is dat vragen om ongelukken. Sterker nog, dat is al de praktijk", haalt Meij een recent incident met een bejaarde wandelaarster aan. Ook de heem kundige vereniging Stad en Lande pleit voor behoud van het ruim 150 jaar oude wandelpad. Smit ziet in de bezwaren geen re den om de aanleg van de fietsstrook te schrappen. noeg om het onderscheid tussen een lekker hapje of een plastic voor werp te onderscheiden. Damher ten, reeën maar ook vogels worden meer dan eens dood gevonden met plastic resten in de maag. Laten we er samen voor zorgen dat alle be woners van dit bos zich te goed kunnen doen aan echt eetbare soorten en neem de plastic zakjes mee naar een afvalbak!" Afbreekbaar De boswachters van Staatsbosbe heer hebben de afgelopen weken een schoonmaakactie gehouden en 'enorme hoeveelheden' poepzakjes opgeruimd. Ook de biologisch af breekbare zakjes kunnen beter niet in de natuur worden achtergelaten, stelt Van Loon. Dat materiaal begint gewoonlijk pas na een maand of drie te verteren. ,,In deze drie maanden zijn de zakjes een conti nue bron van vervuiling in de na tuur. Neem dus ook de biologisch afbreekbare zakjes gewoon mee naar een afvalbak!" Wandelaars tegen fietspad zaterdag 9 maart 2019 SD SIRJANSLAND In Sirjansland wordt vandaag een win terfeest gehouden. De band GRUSS treedt op. Belang stellenden zijn om 20.00 uur welkom in het dorpshuis van Sirjansland. De toe gang is gratis. VLISSINGEN De bands Wild May West en Superso- nics treden van daag op in Vlissin- gen. Belangstellen den zijn om 20.30 uur welkom in De Piek, Hellebardier- straat 13 in Vlissin- gen. De entree be draagt tien euro. BRUINISSE In Bruinisse wordt woensdag een kof fie inloop gehou den. Belangstellen den zijn om 11.15 uur welkom in Ichtus aan het Kerkplein. 'S-HEER HEN DRIKSKINDEREN Vogelvrienden Goes houdt van daag een vogel- beurs in het Heer- hendrikhuis in 's Heer Hendrikskin deren. Daar krijgen bezoekers de gele genheid om kooi en volièrevogels te ruilen, te kopen en te verkopen. De beurs duurt van 10.00 tot 12.00 uur. De entree bedraagt twee euro en er worden prijzen ver loot. ELLEWOUTSDIJK Morgen treden het Roosevelt College Choir en het Zeeuws Cello En semble om 14.30 uur op in 't Kerkje van Ellesdiek. Kaar ten kosten acht euro, reserveren via reserveer@ ellesdiek.nl. GEDENKBOMEN VOOR EEUWELINGEN DREISCHOR Burgemeester Gerard Rabelink en Mariëlle Sijswerda dopen de boom van Jacob Sijswerda die ze samen hebben geplant aan de Ooststraat in Dreischor. Jacob Sijswerda en Cor Visser-Hoogerheide mochten het zelf niet meer meemaken. Maar in de boom die Rabelink gis teren namens de gemeente plantte in respectievelijk Drei- schor en Zierikzee, leven ze nog lang door. Het is inmiddels een dankbare traditie geworden voor eeuwelingen van Schouwen-Duiveland. De bomen gaan vergezeld van een bordje met de naam van de honderdjarige en zijn of haar lijf spreuk. Tweetalig voor Sijswerda, zoals het een echte Fries betaamt, en met een duidelijke boodschap: 'De wrald is goed mar de minsken koene better; De aarde is mooi, als deze boom. SIES'. foto dirk-jan gjeltema Marcel Modde Burgh Haamstede DREISCHOR Bij een een zijdig ongeval op de Gaan- dersesweg bij Dreischor is gisteren de bestuurder van een bestelbus gewond geraakt. De be stelbus raakte rond 19.30 uur door nog onbekende oorzaak van de weg en botste tegen een boom. Na het ongeval werd de brand weer opgeroepen met de melding 'ongeval met be knelling'. De bestuurder van de bestelbus werd naar een ziekenhuis ver voerd; over de aard en ernst van de verwondingen is nog niets bekend. Een bergingsbedrijf heeft de zwaar beschadigde bestel bus weggesleept. Jo Stoel legt Roger Meij (l), Nico van Esch (m) en Hessel de Jong (r) uit hoe ze onlangs op het wandel pad langs de Zeepeduinen door een hard rijdende mountainbiker omver werd gereden. Rood, paars, groen, zwart; de bodem van de Boswachterij Westerschouwen neemt de laat ste tijd steeds vreemdere kleu ren aan. Dat wordt veroorzaakt door plastic zakjes, signaleert boswachter Piet van Loon op het boswachtersblog Aan Zee. Marcel Modde Burgh-Haamstede ZATERDAG DREISCHOR Wijnhoeve de Kleine Schorre, 15.00 uur: Winterrondleiding; NOORDGOUWE Dorpshuis, 19.30 uur: Klaverjassen en jo keren; OUWERKERK Strandje, 10.00 12.00 uur: Schone Schelde schoonmaak; RENESSE Dorpshuis, 20.15 uur: De Bètels en de Stenuh door de Haagse Règahs; SCHARENDIJKE Dorp en Brouwersdam, 12.00-17.00 uur: Straörijden; SIRJANSLAND Dorpshuis, 20.00 uur: Optreden GRUSS; ZIERIKZEE Brogum, 21.00 uur: Drum 'n Bass met KittigVaeg; Etalage Havenplein 10, dag en avond: O kijk, Zierik langs de Ee!, route met raamexpo's; FiZi, 15.00 uur: Bumblebee, 20.00 uur: Mary Queen of Scots; Havenplein, 09.00 22.00 uur: Schaatsbaan ge opend; Gravensteen, 14.30 uur: Rondleiding door de oud- ste gevangenis van Zeeland; Nieuwe Kerk, 20.00 uur: Zeeuws Vocaal Ensemble; Stadsboerderij de Punt, 10.00 14.00 uur: Repaircafé; Theater de Verdieping 20.00 uur: Pas de Deux door Thea tergroep Zierik; ZONDAG DREISCHOR De Herberg, 13.30 uur: Glutenvrije high-tea; NOORDGOUWE Dorpshuis, 10.00-11.30 uur: Kerkdienst Christengemeente; RENESSE Transferium verza melen, 13.00 uur: Schoon maakactie met de Bende van het Strand; SIRJANSLAND Dorpshuis, 9.30-11.30 uur: Crèche van de kerk, 11.30-12.30 uur: Zon dagsschool; ZIERIKZEE Etalage Haven plein 10, dag en avond: O kijk, Zierik langs de Ee!, route met raamexpo's; Theater de Ver dieping 14.00 uur: Pas de Deux.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 137