12 NIEUWS {rvj? Mfcrti COLPORTAGE ENERGIEMARKT Eneco-topman Ruud Sondag wist het onlangs zeker: 'zijn' verkopers gaan netter te werk dan die van andere energiemaatschappijen. Maar de ene Eneco-verkoper bespuugt een voordeur en een andere wil zelfs op de vuist gaan. zaterdag 9 maart 2019 Carla van der Wal Rotterdam Daar staat de verkoper van Eneco, middelvinger omhoog, voor het huis van Mouharem Koula, die door het spionnetje in zijn deur kijkt en zijn ogen niet kan geloven. Staat die jongen daar nou echt op de deur te spugen? Koula doet de deur open. ,,Ben je wel goed bij je hoofd? Weg wezen!'' Het is 18 februari, als Koula oog in oog staat met de verkoper die hij eerder niet wilde binnenlaten. Vier dagen na dat incident staat Eneco- topman Ruud Sondag vol vertrou wen een verslaggever te woord over de jaarcijfers én over de publicaties in de krant over malafide verkoop praktijken bij Nuon en Essent. Nee, hij is niet bang dat ook Eneco in op spraak komt. ,,Wij zitten dicht op onze verkopers en controleren heel zorgvuldig.'' Een slecht verhaal, vindt Koula, die aan de bel trok bij Eneco en bij een tweede telefoontje te horen kreeg dat zijn klacht niet terug te vinden was. Hij is niet alleen. Erwin Porte uit IJsselstein kreeg onlangs ook een verkoper aan de deur, die een afwijzing niet over zijn kant liet gaan. „Ik heb drie keer gezegd dat ik geen interesse had, toen ik hem bij het thuiskomen voor mijn huis zag staan. Toen hij niet luisterde, heb ik hem van mijn terrein af geduwd." De heethoof dige verkoper trok daarop zijn jasje uit, wilde op de vuist gaan en dreigde de politie te bellen. Porte is met zijn twee meter lange lijf niet onder de indruk. Maar hoe zou bijvoorbeeld een oudere reageren? Telefonische verkoop Deze krant confronteert Eneco met deze en andere incidenten, waar onder ook incidenten in de telefo nische verkoop. In een opname is te horen hoe Xaviera Ringeling tij dens het koken dreigt te trappen in het verhaal van een verkoper van Eneco, die zich niet als zodanig voordoet. Ze zou aanspraak maken op een 'wettelijke ondernemers korting', of ze daar wel van weet? Ze hoeft daarvoor alleen maar wat gegevens met de verkoper door te GO

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 12