Abracadabra MONICA Bruce Johnston (Beach Boys) Een goede vriendin van Monica is even terug in het land. We moeten het natuurlijk eerst hebben over hoe het haar vergaat in dat verre land. In de keuken van de omgebouwde boerderij zitten we met z'n drieën; zij - voor het eerst even terug uit Argentinië -onze gezamenlijke vriendin van de boerderij en ik. Het gaat goed, vertelt ze. Maar wennen is het wel. Van Spaans leren en nieuwe vriendinnen vinden tot aan de lelijke spek- zolen die alle schoenen daar blij ken te hebben (of we straks dus nog even naar de stad kunnen). Het duurde even, maar nu heb ben ze een huis in een fijne wijk. Met een tuin op het oosten. ,,Dat was ook zo raar, dat het oosten de goede kant is.'' Onze vriendin voelt het onderwerp meteen aan. ,,Je kunt je dan zeker ook niet meer oriënteren op de zon?'' Ja, zo is het precies, zegt ze. Ze is haar focuspunt ineens kwijt. Als ze ergens wandelt, kan ze niet meer even omhoog kijken om de algemene looprichting te bepalen. Er zijn van die onderwerpen die volledig abracadabra voor mij zijn. In ken de theorie uiteraard, de zon komt op in het oosten en gaat onder in het westen, maar het is werkelijk nog nooit bij me opgekomen omhoog te kijken als ik de weg niet kan vinden. Ik pak gewoon mijn telefoon en kijk op Google Maps. Sindsdien heb ik hier en daar rondgevraagd of andere mensen zich ook 'oriënteren op de zon'. Sommigen begonnen over hun zomervakantie, anderen wisten meteen wat ik bedoelde. Mis schien heb je wel twee soorten mensen: zonnekijkers en Google- kijkers. Niet de zon maar mijn ver huisde vriendin was mijn baken. In meerdere opzichten, maar zeker voor richtinginstructies. Ik kan links niet van rechts onder scheiden, dus toen ik weer eens was verdwaald op de snelweg, belde ik haar. Ik zie de Ikea bij Barendrecht en moet naar Rot terdam. Ze loodste me zonder problemen naar huis, zo goed is ze. Nu ik erover nadenk ben ik hier zonder haar ook een beetje mijn focuspunt kwijt. Wie informeert er al in november of ik wel plan nen heb voor kerst? Wie belt er nog om te vragen hoe het is, in plaats van alleen te appen? Wie laat mij bijna als familie voelen? Zij. Iemand is je zonnetje of niet, hè. Vijf drie acht Op 10 december 1992 ging Radio 538 van start met de volgende dj's (v.l.n.r): Wessel van Diepen, Michael Pilarzyck, Corné Klijn, Lex Harding, Rick van Velt- huijsen en Erik de Zwart. Zittend Will Luikinga en Ferry Maat. „Toen de Beach Boys een tijdje in Baambrugge zaten om hun album Hol land op te nemen, waren ze vaak bij Veronica. Dankzij de research voor dit boek ontdekte ik dat Bruce Johnston ook een keer alleen bij mij in Hilversum was, toen hij een soloplaat had. Hij vertelde dat hij na het interview even naar Antwerpen zou rijden, want daar had hij een meisje. Nou ja, even, zei ik, Antwer pen is hier vandaan al gauw anderhalf uur met de auto. Bruce reageerde: zo lang? Nou, dan ga ik niet, hoor. Toen is hij nog uren bij ons in de studio blijven zitten. Vond- ie ook gezellig.'' Monica Beek (41) is journalist. Ze woont samen met haar dochters van 11 en 8 en heeft een vriend. ZATERDAG 9 MAART 2019 29

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 117