Lex Harding (73) ontmoette tijdens zijn ruim vijftigjarige carrière als diskjockey alle grote popsterren. Hij kijkt met weemoed terug op die tijd. ,,Ik denk dat er bij Veronica geen vrouw is die ik met in haar kont heb geknepen.'' ,,Er staat veel meer niet in dan wel. Biogra fieën horen veelomvattend te zijn. Die moet je niet over levende personen schrij ven. Dan komt er allerlei ellende naar bo ven, dat moet je niet willen.'' ,,Nou, ik heb geen blad voor de mond geno men. Maar er zijn bepaalde dingen in mijn leven waar ik minder trots op ben. En mijn privéleven in een boek, daar heb ik al hele maal geen zin in.'' „Alleen waar je niet omheen kunt, wat er echt toe doet. Dat je ook een privéleven hébt. Anders is het ook weer zo raar.'' „Natuurlijk niet!'' ,,Hoe noem je dat ook alweer: de relationele sfeer, of iets dergelijks.'' ,,Nee. Nou, eh, dat zeg ik nou wel... Kijk, drugs helemaal niet. Dat heb ik nooit ge daan, op een stickie roken na. Maar nooit cocaïne, pillen of weet ik veel wat. En wat de seks betreft: ja, daar heb ik me in uitge leefd. En daar ga je toch op doorvragen, dus vertel ik het zelf maar: jazeker, ook binnen het bedrijf. Ik ben twee keer getrouwd met iemand van het werk. Dat was destijds heel normaal, dat er relaties op de werkvloer ontstonden. Ik denk dat dit nog zo is, alleen mag je er niet meer voor uitkomen. Tegen woordig heet het al gauw grensoverschrij dend gedrag, als je eens iemand in de kont knijpt. Ik denk dat er bij Veronica geen vrouw is die ik met eens in d'r kont heb geknepen. Het waren andere tijden. Veel prettiger tijden ook. Je hoefde niet op je tenen door het bedrijf te lopen. Je kon als man nog samen met een vrouw in een lift staan zonder dat je een probleem had.'' ,,Nee hoor, nooit! Ik ben een vrouwenlief hebber, zonder meer, maar ik ken m'n grenzen, hoor.'' Na een korte stilte: ,,Ik heb zelfs weleens een kerel in zijn kont gekne pen, dat hij dacht: wat is dat?'' Welke kerel? ,,Ruud de Wild. Pas nog.'' Wegwerpgebaar. ,,Ach, dat doe je onder vrienden, toch?'' 'Jimi, look eens effe here!' TEKST JEROEN SCHMALE FOTO'S PRIVÉARCHIEF, ANP Meneer Harding, ik ben te jong om ooit naar u geluisterd te hebben op de radio, maar nu deze biografie over u is uitge komen... ,,Twee dingen: geen u en het is ook geen biografie.'' Niet? Je wilde er geen nare zaken in terug lezen? Daar kwam ik inderdaad vrij weinig over tegen. U zegt... Sorry, je zegt... er zijn dingen waar ik niet trots op ben. Die ga je nu natuurlijk niet even onthullen. In welke hoek moet ik dat zoeken? Dus geen sappige sex, drugs en rock-'n- roll-verhalen? Ik wilde het hier helemaal niet over hebben, maar ik ga er nu toch nog een vraag over stellen ,,Goed zo!'' Is het weleens voorgekomen dat je een vrouw in haar billen kneep en dat ze je een klap in je gezicht gaf? Waarom deed je dat? 24

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 112