II bolderman.nl Voor fantastische reizen! bolderman.nl 10 NIEUWS Jos Brech weigert nog altijd duidelijkheid te geven in zaak-Nicky Verstappen Roethof wil meer geld Hij loopt op zijn badslippers. Jos Brech (56) stapt voor de tweede keer de zaal binnen, waar hij terechtstaat voor de dood van Nicky Verstappen. Opnieuw kijkt de familie hem aan, Brech kijkt weg. Wellicht keert Brech binnenkort terug naar de Brunssummerheide, de plek waar Nicky's lichaam werd gevonden. Daar wil het Openbaar Ministerie een schouw houden, zo dat de rechters kunnen zien hoe het er is en hoe het geweest moet zijn toen Nicky er zijn laatste dagen doorbracht, op het zomerkamp waarvan hij in 1998 nooit terug keerde. Twintig jaar na dato werd Jos Brech na een internationale klopjacht ingerekend in Spanje. Nog altijd weigert hij te verklaren hoe het mogelijk is dat zijn dna op 21 plekken werd aangetroffen op Nicky's lichaam, vooral op de on derbroek van het jongetje. Nicky had die binnenstebuiten en achter stevoren aan. ,,En dat terwijl de om standigheden schreeuwen om een verklaring'', aldus de officier van justitie. De zwijgzaamheid frus treert Nicky's ouders ook enorm, weet Peter R. De Vries, die hen bij staat: ,,Zij zeggen ook: 'Wees een kerel, vertel wat je weet'. Zolang zij geen antwoorden krijgen, en dat duurt al twintig jaar, is het moeilijk en slapen ze slecht.'' Brechs advocaat Gerald Roethof waarschuwt voor tunnelvisie. De advocaat heeft slecht nieuws voor justitie en de nabestaanden: het is nog maar de vraag of zijn cliënt alle details nog kent van twintig jaar geleden. ,,Dan moet je heel goed nadenken of je die omhoog kunt halen.'' Het is dus zelfs niet zeker of Brech ooit een uitgebreide inhou delijke verklaring aflegt. Ondertussen gaan politie en justitie Brechs gangen van de afge lopen twintig jaar nauwgezet na. De laatste maanden spraken ze De omstandigheden schreeuwen om een verklaring tientallen scoutingleden, collega's en familieleden. Het onderzoek leidde ook naar Polen, waar Brech meteen na zijn gedwongen vertrek bij de scouting actief werd in de Poolse padvinderij. Niets gevonden ,,Er werd in het onderzoek mets gevonden ten nadele van mijn cliënt'', aldus Roethof. Bijna niet, vult de officier van justitie aan: verklaringen van medewerkers van kinderdagverblijf Olleke Bolleke laten wel degelijk zien dat het daar helemaal niet goed ging met Brech. Roethof benadrukt: het maakt al lemaal deel uit van de nachtmerrie waarin zijn cliënt is terechtge komen, net zo goed als de familie. Nee, schudt zus Femke haar hoofd. De spanning is minder dan tijdens het vorige treffen met Brech. Toen schreeuwde Nicky's moeder het uit, in een poging zijn blik te van gen. Nu wordt vanuit het publieks- vak een grap gemaakt over de bef van Roethofs toga ('anders moet jij 'm effe strikken'), waar zelfs Nicky's vader wel om kan lachen. Justitie probeert nog een aantal dna-sporen die op het lichaam van Nicky werden aangetroffen te kop pelen aan anderen die bij hem in de buurt zijn geweest. Het gaat om enkele sporen, benadrukt de offi cier. Geen enkel ander dna is zo vaak aangetroffen als dat van Brech, de zwijgzame man met het zeden verleden. Hij blijft de meest waar schijnlijke verdachte. Volgende week wordt Brech overgebracht naar het Pieter Baan Centrum voor psychologisch onderzoek. PRO DEO Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! 10 dagen Balatonmeer en Boedapest 10 dagen Gardameer, Verona en Venetië 10 dagen Rondreis Noorwegen 12 dagen Engeland, Ierland en Schotland 15 dagen Drielandenreis Valkenburg 8 dagen Lutago in Zuid-Tirol zaterdag 9 maart 2019 Ouders van Nicky: 'Wees een kerel, vertel wat je weet' Hoe hard politie en justitie ook hebben gezocht, ze vonden geen nieuwe zedendelicten van Jos Brech. De verdachte in de zaak-Nicky Verstappen weigert ondertussen nog altijd duidelijk heid te geven over het vreselijke feit waarmee hij in verband wordt gebracht, bleek gisteren in de rechtbank. Niels Klaassen Carla van der Wal Maastricht Peter en Berthie, de ouders van Nicky Verstappen, komen aan bij de rechtbank. foto anp -Officier van justitie Advocaten die pro-Deowerk doen voor cliënten die geen raadsman kunnen betalen klagen al langer steen en been over de lage vergoedin gen van de Raad voor de Rechtsbijstand. Het gaat over het algemeen om advocaten die hun sociale praktijk in bijvoorbeeld jeugdrecht niet draaiende kunnen houden. Ze hebben een nieuwe mede stander: Gerald Roethof, die zijn beklag deed tijdens en na de zitting in de zaak-Nicky Verstappen. De vijftig betaalde uren die hij toegekend kreeg om het onderzoeksdossier door te nemen, zijn volgens de Amsterdamse advocaat veel te weinig. ,,Het zijn 90 ordners van 400 pagina's.'' En dan weigert het Openbaar Ministerie hem ook nog te hulp te schieten, verwijt hij de officieren. Het OM weerlegt de kritiek. Na de zitting wil Roethof niet meteen toe geven dat het hem om meer geld te doen is. ,,Ik wil tijd om mijn verdediging te kunnen voeren.'' Dus u wilt meer geld, is de vervolgvraag, waarop Roethof de bal terugkaatst: doet de verslaggever dan vrijwilligerswerk? „Iedereen wil worden betaald.'' Kijk op onze site bij /video Advocaat Roethof doet beklag over vergoeding Vertrekdata: 15,29 april 6,13, 27 mei/10,24 juni/8,22 juli etc Vertrekdata: 8,15,29 april 6,13, 20,27mei/10,17,24juni etc. Vertrekdata: 20,27 mei/3.10,24 juni1,8,15,22,29juli etc. Vertrekdata: 6,13,20,27 mei/10, 17,24 juni/1,8,15.22,29juli etc Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. ANVR Brochure en (0318) 58 09 58 boekingen: www.bolderman.nl Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten Vertrekdata: 13,27 mei 17 juni/ 1,22 juli 126 aug 16,30 sept etc Vertrekdata: 29 april/13,27 mei/ 10,24 juni/8,22 juli/26 aug etc.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 10