'Ik vond het een atypische demonstratie. Een gezellige, bijna kneuterige samenscholing' 'De chauffeur bracht ons met tegenzin' ,,Samen met mijn man en baby Daan heb ik gedemonstreerd op het Malieveld. Daan, ons jong ste kind, ging mee in een draagzak. Mijn man en ik wisselden elkaar af. Daan heeft luidkeels meegebruld toen hij een megafoon voor zijn gezicht kreeg gehouden. Dat was hilarisch. Op het Malieveld was het superdruk en gezellig. Mensen zongen ont zettend veel die dag. De eensgezindheid was groot. Mijn man maakte deel uit van een bandje dat protestliederen zong, zoals het Vredes lied, geschreven door Jules de Corte. In de weken voor de demonstratie had de band een paar keer gerepeteerd in een garage. Mijn dochter Charlotte, toen 3, kon op een gegeven moment alle liedjes meezingen. Ze ging niet mee naar Den Haag, want wij vonden de tocht voor een 3-jarige peuter te zwaar. D e busreis naar D en Haag werd georga niseerd door een plaatselijk comité tegen de kruisraketten. Via de Actiegroep Het Nieuwe Westen, waar wij bij zaten, gaven veel buurtbewoners zich op. Ik weet nog dat de buschauffeur ons met tegenzin die kant op reed. Hij vond de demonstratie grote onzin. Hij vreesde dat de Russen in zijn achtertuin zouden staan als Nederland zich niet zou bewapenen met de kruis raketten. Ondanks de enorme massa mensen ver liep de demonstratie zonder problemen. De politie had weinig te doen, de EHBO even min. Op een gegeven moment moest Daan een schone luier. De EHBO'ers hebben ons met alle egards ontvangen in hun tent. Ik denk niet dat ik bij de Eerlijke Klimaat mars van 10 maart in Amsterdam aanwezig ben. Ik weet namelijk niet of een protestmars het juiste middel is. Eerlijk gezegd ben ik demonstreren zelfs een beetje oubollig gaan vinden.'' Tomahawks Actievoerders vrezen dat de middellange- afstandsraketten die in Woensdrecht zou den worden ge plaatst, de vrede in gevaar brengen. Ineke Westbroek (67), woont in Rotterdam. —Jeroen Kreule ZATERDAG 9 MAART 2019 19

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 107