,,Néé. Maar als vrouwen in debat gaan, wordt dat een catfight genoemd. De Com missie Zorg werd de commissie van 'kij vende wijven' genoemd. En laatst zei een SGP'er dat er 'gelukkig nog een man was om de portemonnee in de gaten te houden' Toen ik net was bevallen van Amélie, waren ze duidelijk nog niet gewend aan moeders in het parlement. ik moest in de Eerste Kamer mijn wetsvoorstel over on verdoofd ritueel slachten verdedigen. Op dat moment kolfde ik. Ik weet nog dat ik tijdens het debat naar de Kamervoorzitter stapte, dat was toen Fred de Graaf van de VVD. 'Zou je straks even kunnen schorsen, want ik moet kolven', vroeg ik aan hem. Zijn verbaasde reactie was: 'Ga je golfen?1 ,,Nou, steun... Dan lachen we de jongens even uit.'' ,,Ja, precies. Dat wedstrijdje verpissen. Dat de een met nog meer cijfers komt dan de ander. En dan parmantig weglopen. Ik zie het vaak bij het debat over de Miljoenen nota. Veel camera's erop en dan gaan de veren goed omhoog. Dan stellen ze allemaal dezelfde vragen over drie cijfers achter de komma. Net een stelletje boekhoudertjes, maar dan met bravoure.'' baan bij Bont voor Dieren, en later bij Wak ker Dier. Dat was heftig. Maar toen ik de - Tweede Kamer in ging, had ik snel de goede balans gevonden.'' ,,Nou, nee, geen vrienden„M|||j||h|bt" wel een paar mensen van wiej weet 'dat je met ze kunt lachen. Ik vind het ontzet tend leuk dat Lilian Marijnissen er nu zit. Dat er twee vrouwen fractievoorzitter zijn.'' Is het makkelijker geworden als vrouw tussen al die mannen? ,,Er is nog steeds geen goede balans.'' U schrijft in uw boek dat vrouwen in de politiek meer op uiterlijk worden beoor deeld dan op inhoud. Zit de Kamer vol seksisten? Heeft u daar steun aan? Om het haantjesgedrag? Heeft u vrienden gemaakt in de Tweede Kamer?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 101