WIM HOFMAN Bij het geluid van een kettingzaag Winkel mag voorlopig terras hebben Meisje (16) gewond bij aanrijding als gevolg van achtervolging 9 De Grote Wegmanager zegt: Alle zieke bomen moeten om. Alle bomen moeten om. Ze zijn oud en er zit overal wel een plekje aan. Daarom gaan ze uit voorzorg om. Alle bomen moeten weg. De bomen op de dijk staan scheef. Dat is ge vaarlijk. Teken van moeheid en ziekte. Het is net als met oude mensen. Voordat je het weet, vallen ze om. Daarom zagen we ze af. Eerst de gevaarlijke takken en daarna de rest. Bovendien staan ze in de weg. De weg is veel te smal. En het fietspad moet verbreed worden met al die e-bikes. En dan de wortels van de bomen door het asfalt: levensgevaarlijk is dat. Alle bomen moeten om. Straks valt nog zo'n populier op een auto of, baf, op een Duitse fiet ser. Wilhelm draagt wel een helm, grapje, maar zo'n boom! Stel je voor! We krijgen onherroe pelijk een slechte pers en weg is niet alleen Wilhelm, maar ook Otto en Heinrich en Gret- chen. Bomen zijn op de keper beschouwd slecht voor het toerisme. En owee als ze mer ken dat zo'n boom ziek was. Dan zijn de rapen gaar. En dat kunnen we niet hebben, wel? De bomen moeten om. Dat zegt de Ge meente. En ook het Wegschap. Er hing hier een papier op een boom, met een punaise, nou ja, die boom is nu weg. Maar er was een papier en daar stond duidelijk op: dan en dan, boomkap. En alle bomen waren voorzien van een fluores cerend merkteken, dus iedereen had het kun nen zien en weten. Nu ja, boomkap, we gebrui ken kettingzagen. Bomen staan altijd in de weg. Ze geven scha duw en in die schaduw wil niets groeien. En dan de bladeren. Aan één boom zitten weet ik hoeveel bladeren. En wie ruimt die op? Alle maal vuilnis, al die takken en bladeren: het hoeft maar even te waaien. Zeeland is geen bo- menland. Boeren willen geen bomen en de in dustrie wil geen bomen en campings willen geen bomen en men wil geen bomen op par keerterreinen en in een moderne tuin staat ook geen boom. En ze hebben niet voor niets alle bomen in de Hedwigepolder omgelegd. Zo krijgen we te zien hoe Zeeland er eigenlijk uitziet. Sober, kaal en zout. En aan de kust dunnen ze ook al les uit. Het geeft meer lucht en licht en meer perspectief. Alle bomen moeten om. Je zult zien hoe mooi het wordt (geluid van een ket tingzaag). Het ongeluk gebeurde rond 23.55 uur op de kruising van de Emma- baan, de Eikenlaan, de Wouterij en de Nieuwstraat. De politie ver moedt dat een Mercedes en een Opel hard achter elkaar aan reden, waarbij de bestuurder van de Mer cedes de macht over het stuur ver loor, tegen een paal botste en tegen een geparkeerde Fiat tot stilstand kwam. De bestuurder van de Opel verloor ook de macht over het stuur en reed tegen een lantaarnpaal. Terwijl de politie bezig was met de afhandeling van het ongeval, kwam de melding binnen dat de bestuurder van de Opel, een acht tienjarige man uit Axel, korte tijd daarvoor op de Kanaalkade in Axel iemand had bedreigd. Deze jonge man werd aangehouden wegens bedreiging en het racen. De Axelaar moest zijn rijbewijs inleveren en zit nog vast. De bestuurder van de Mercedes is er te voet vandoor gegaan. De auto is in beslag genomen en de politie stelt een onderzoek in naar de iden titeit van deze bestuurder. Het zestienjarige meisje dat ge wond raakte zat als inzittende in de Mercedes. Zij werd bij de plaats van het ongeval door een ambulance team behandeld; ze hoefde niet naar het ziekenhuis. De politie heeft haar vervolgens meegeno men naar het bureau om een ver klaring af te leggen. Bergingsbedrijf Kuzee heeft twee van de auto's weggetakeld, Vermaat heeft de derde wagen afgevoerd. Rond 01.50 uur was de weg weer vrij. Buurvrouw Elsje Fiederelsje Pannenkoekenhuis stapte vorige week naar de Raad van State, omdat ze tegen de komst van een terras bij Vlieger Zee is. Haar schorsingsverzoek van de ver gunning werd gisteren afgewe zen. De voorzieningenrechter benadrukt dat de uitspraak voor lopig is. Mocht het pannenkoe kenrestaurant straks in hoger be roep door de Raad van State in het gelijk worden gesteld dan is het terras van Vlieger Zee zo weer verdwenen. Vergunning Elsje Fiederelsje Pannenkoeken huis vindt dat een winkel geen terras mag hebben. Niettemin verleende de burgemeester van Sluis anderhalf jaar geleden aan Vlieger Zee een vergunning voor ondersteunende horeca in de winkel en voor een terras. De bur gemeester verklaarde de bezwa ren van Elsje Fiederelsje echter ge- grond waarna de vergunning werd herroepen. Vlieger Zee liet het er niet bij zitten en stapte naar de rechtbank. Die gaf de winkel gelijk waardoor de vergunning weer geldig werd. Het verzoek om een spoedvoorziening omdat het toeristenseizoen eraan komt is afgewezen Het pannenkoekenhuis vroeg vo rige week de Raad van State om een spoedvoorziening, omdat het toeristenseizoen eraan komt. Dat verzoek is afgewezen. Later dit jaar dient in Den Haag het hoger be roep van het pannenkoekenhuis. Daarin wordt de terrassenkwestie definitief beslecht. vrijdag 8 maart 2019 VL De wereld van Wim Hofman, schrijver/illustrator Bij het ongeval raakten drie auto's beschadigd. foto hv zeeland Een zestienjarig meisje uit Axel is woensdagavond lichtgewond geraakt bij een aanrijding op de Emmabaan in Koewacht. De aanrijding was waarschijnlijk het gevolg van een bedreiging in Axel die uitmondde in een wilde achtervolging tussen twee auto's. Een van de betrokkenen is op de vlucht geslagen. Arjen Nijmeijer Koewacht De winkel Vlieger Zee aan het Spuiplein in Breskens mag voorlopig een horecaterras van 29 vierkante meter hebben voor de winkel. Dit besliste de voorzieningenrechter van de Raad van State gisteren. Adri Klinkenberg Den Haag/Breskens W WW T

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 71