NYNKEDEJONG Inzet op gezondere levensstijl voor kinderen loont 10 dagen lang op 75 reizen... korting 1 6 Nog meer uit ons assortiment met flinke kortingen: W4%é- OKs Column ^0 @Nynke Gemeenten zetten vaker in op een gezonde leefstijl. Het aantal plaatsen dat met de JOGG-aanpak werkt, is gestegen tot 143. Het idee is dat de omgeving waar kinderen opgroeien gezonder wordt. ,,Denk aan gezonde traktaties op scholen, meer fruit in sportkanti nes, maar ook hulp aan gezinnen die vaak ongezonde maaltijden op tafel zetten'', legt JOGG-direc- teur Marjon Bachra uit. De aanpak werpt vruchten af. In zeker 25 gemeenten neemt het aantal kinderen met overgewicht af. En dat is volgens JOGG - een stichting die gemeenten helpt om 'gezonde netwerken' op te zetten - noodzakelijk. Eén op de zeven kinderen is te zwaar. In achter standswijken geldt dat zelfs voor een op de drie 5- tot 14-jarigen. Om dat aantal omlaag te krijgen, geeft koning Willem-Alexander vandaag het startsein voor de Week voor de Gezonde Jeugd. Vooral in gemeenten die al lan ger met de JOGG-aanpak werken vallen kinderen af. Ter illustratie: in Hattem nam het aantal kinde ren (5-14 jaar) met overgewicht in vier jaar tijd af van 13 naar 9 pro cent. Dordrecht zag het aantal te zware kinderen in groep 4, 5 en 6 uit het westen van de stad terug lopen van 42 naar 29 procent. In i 143 gemeenten maken gebruik van de JOGG-aanpak Amsterdam zijn tweeduizend minder kinderen met overge wicht. Het kan lastig zijn jongeren ge zonder te laten leven. ,,Maar we kunnen veel doen om hen te ver leiden gezonde keuzes te maken.'' De JOGG-gemeenten proberen ook bedrijven zoals supermark ten mee te krijgen in de strijd te gen overgewicht. Bachra: ,,Aldi verkoopt bijvoorbeeld geen ener giedrank meer aan kinderen on der de 15 jaar. Als één supermarkt dat doet, volgen ook andere.'' zie stipreizen.nl/crcwmb 1889 485 404 1259 845 1016 989 1457 1057 2117 Het was een onschuldige vraag op Twitter van een - als ik het me goed herin ner - Amerikaanse vrouw: wat zou je doen als je één dag de andere sekse was? Wat zijn je grote dro men wanneer je één dag een pie mel dan wel een vagina zou heb ben? reageerden, waren klein, 's Avonds laat buiten een rondje hardlopen. Alleen naar huis fietsen door een buurt die niet zo goed be kend staat. Alleen iets ophalen wat ik op Craigslist (de Ameri kaanse Marktplaats) heb gekocht. Het zul len niet hun groot ste dromen zijn ge weest, maar het waren blijkbaar wel dingen waar deze vrouwen meteen aan dach ten. De mannen waren eenduidiger in hun antwoord: ze derweg bent. Toen ik laatst 's avonds iets ophaalde wat ik op Marktplaats had gekocht, gaf ik Tom precies door waar ik was en hoe laat ik normaliter terug zou moeten zijn. Natuurlijk bleek de man bij wie ik de stoel ophaalde een schat van een vent zonder kwaad in de zin. Maar dat staat er bij de Markt plaats-advertentie niet bij, hè? Dit is geen klaagzang. Het is wat het is. Wij vrouwen weten niet be ter. En de één zal wat nonchalan ter met de radar omgaan dan de ander. Maar allemaal hebben we hem. En ik zou, als ik een dag een man zou zijn, ook van de gelegen heid gebruik maken om dronken in mijn eentje naar huis te wande len, zonder de omgeving te scan nen op onraad. Om me vervolgens alleen druk te maken over met wie ik seks zou kunnen hebben. Wat een héérlijke dag. Als vrouw heb je een ingebouwde radar voor onveilige situaties zouden allemaal seks willen. Seks als een vrouw, eens kijken hoe dat is. Ik snap dat heus wel. En het ver schil tussen man en vrouw was misschien ook wat sterk aangezet, maar toch vond ik het verschil in antwoorden heel vermakelijk. En ik begreep het ook meteen. Als vrouw heb je een ingebouwde radar voor onveilige situa ties. Een radar die zo van zelfsprekend is datje je er vaak niet eens bewust van bent. Altijd een ruimte scannen op uit gangen. Automatisch de meest veilige route uitkiezen wan neer je 's nachts naar huis fietst, en dan alvast la- ten weten dat je on- vrijdag 8 maart 2019 GO In gemeenten waar scholen, sportverenigingen en wijken gezondheidsmaatregelen nemen, zijn daadwerkelijk min der kinderen met overgewicht. Dat blijkt uit cijfers van 25 ge meenten die werken met het programma Jongeren Op Ge zond Gewicht (JOGG). Ellen van Gaalen Rotterdam ^i° 2 STIP KORTINGSDAGEN Cruise o.b.v. volpension 8-daagse cruise per 4* Costa Fortuna Incl. vliegreis, transfers fooien O.a. Barcelona, Valencia Rome Vertrek april t/m oktober Ind. overnight op Ibiza (vertrek 24-5 t/m 20-9) -- REIS VAN DE DAG Adembenemend Alaska - 10-daagse cruisevakantie per 4* Oosterdam Hoogtepunten van Sicilië - 8- of 12-daagse groepsrondreis Klassiek Roemenië - 8-daagse groepsrondreis Klassiek Brazilië - 14-daagse groepsrondreis Spanje Portugal - 11-daagse cruise per 4* Costa Favolosa All Inclusive Griekse Eilanden - 8-daagse cruise per 3*+ MS Horizon Java Bali - 16-daagse groepsrondreis Grand Voyage van Italië - Brazilië - 20-daagse cruisevakantie per 4* MSC Fantasia Van Nederland naar Italië - 12-daagse cruise per 4* Costa Mediterranea Grand Voyage Italië - Singapore - 28-daagse cruisevakantie per 4* Costa Fortuna van 2099 nu v.a. van 539^ nu v.a. van 449 van 1399 van 939' nu v.a van U29 van 1099 van 1AW nu v.a. van 1174" nu v.a. 7,5% korting nu v.a. nu v.a. nu v.a. nu v.a. nu v.a. *Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. hut/kamer excl. Calamiteitenfonds van €2,50 reservedngskosten €35 per boeking. Kortingen zijn reeds in bovenstaande prijzen verwerkt. Onze prijzen zijn onderhevig aan vraag aanbod, beschikbare voorraden zijn een momentopname, dus deze kunnen dagelijks variëren. Op onze website vindt u de juiste prijzen en kortingen. Op deze reizen zijn de ANVR reizigersvoorwaarden van toepassing. Bekijkallevoorwaardenopstipreizen.nl/actievoorwaarclen.Drukfoutenenprijswijzigingenvoorbehouden. De wensen van de vrouwen die

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 6