1 2 3 4 Halve ui Pindakaas Gezond&fit 13 De beste zorgtips van grootmoeder Vroeger had je geen Google, maar oma. De wandelende vraagbaak van de familie met tegen elk kwaaltje een remedie. Zeven onverwoestbare adviezen uit de oude doos. Zoenen Plassen Spons Kippensoep Bakpoeder mm Speeksel beschermt je gebit, speeksel wissel je uit wanneer je met iemand zoent, ergo: zoenen is goed voor je tanden. Wil je tand bederf tegengaan, dan weet je wat je te doen staat. Het extra speeksel dat je zelf aanmaakt tijdens het zoenen spoelt je tanden schoon en houdt je tandvlees gezond. Daar komt bij dat een tongzoen die tien seconden duurt goed is voor een uitwisseling van niet minder dan tachtig miljoen microben. Zo leert je lichaam nieuwe bacteriën ken nen, wat erg goed is voor je im muunsysteem en je weerstand. doormidden gesneden ui naast of onder je bed voordat je gaat slapen en je wordt de volgende ochtend wakker met een snotvrije neus. Als je de ui opensnijdt, komt er namelijk een gas vrij dat vocht verandert in een bijtend zuur zo dra het ermee in contact komt. In de keuken zorgt dit gegarandeerd voor tranen, in bed (wanneer je ogen dicht zijn) voor het oplossen van het vocht in de voorhoofds holten. De jeuk is vaak zo erg dat je alles wilt doen om die te verlichten, zelfs al moet je ervoor over je handen plassen. En laat dit nu net helpen: het zuur van de urine neu traliseert het gif van de brandne tels. Iets hygiënischer is het om de urine met een wattenstaafje uit te smeren over de huid, of om ge woon azijn te gebruiken. Azijn werkt hetzelfde als urine en leidt eveneens tot een minder bran dend gevoel. Oma heeft zelfs een tampon advies: natuurspons. Die is zeer absorberend en laat niets door. Knip de spons in de gewenste vorm, maak 'm nat en knijp 'm uit. Na het inbrengen kun je de spons maximaal acht uur laten zitten. Leg de spons na het uitspoelen in BakingSodr v V* heet water met appelazijn en hij is, eenmaal droog, opnieuw te ge bruiken. Een natuurspons gaat zo'n zes maanden mee. Er zijn grootmoeders die je meer dere keren per dag een dam pende kom kippensoep voor schotelen wanneer je bent ge veld door griep. Amerikaanse longartsen deden daar ooit onder zoek naar en zij kwamen tot de conclusie dat het eten van kippen soep ervoor zorgt dat je iets beter door je neus kunt ademen, waar door je je inderdaad minder ziek voelt. Ze ontdekten echter ook dat er evengoed warm water in de soepkom had kunnen zitten, want dat heeft een vergelijkbaar effect. Stomen boven heet water is daarom net zo effectief- maar wel minder lekker. Kauwgom in je haar: pindakaas Het is geen alledaags probleem, kauwgom in je haar, maar zie het er maar eens uit te krijgen. Was sen helpt niet, omdat kauwgom niet oplost in water. De oplossing is onconventioneel: pindakaas, liefst zo vet en zo smeuïg mogelijk. Breng de pindakaas met een tan denborstel op de kauwgom aan en begin op en neer te borstelen. Door de hydrofobe oliën en vetten in de pindakaas zal de kauwgom loslaten van het haar. Vergeet na afloop trouwens niet om de pinda kaas uit je haar te wassen. Dat kan gewoon met shampoo. Bakpoeder gebruik je om deeg te laten rijzen. Er zit natriumbicar bonaat in, dat ook heel goed en snel helpt tegen brandend maag zuur of een opgeblazen gevoel. Doe een half of een heel theelepel tje bakpoeder in een glaasje water of een kopje thee, even roeren en klaar is je instantmedicijn. Niet te gebruiken bij een hoge bloeddruk en ook niet voor het witten van je tanden, zoals oma's met kwakzal veraspiraties weleens durven te adviseren; bakpoeder laat behalve je gele tanden ook je tandglazuur verdwijnen. vrijdag 8 maart 2019 GO Zoenen is gezond Samenstelling Sven Remijnsen Tandbederf Snipverkouden De halve ui is wereldwijd een bekende remedie voor het be strijden van verkoudheid. Leg een Brandneteljeuk Iedereen die als kind weleens met zijn handen aan de brandne tels heeft gezeten kent deze tip. Ongesteld 9 Amenta's #1 Trusted Baking Soda Bra Hundreds of uses irke treih Box for Baking NETWT1 LB.jiMg) rorfca-- Griep Kauwgom in haar Brandend maagzuur BRONNEN: BUITENLEVENGEVOEL, CHEST JOURNAL, COOKLOVESHARE, DOKTERDOKTER, KEURINGS DIENST VAN WAARDE, UCSB SCIENCELINE, VRIJE UNI VERSITEIT AMSTERDAM

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 61