w Gezond&fit 11 Te druk? Laat die mobiel vaker liggen, daar valt winst te behalen FIT... Paspoort U wilt Nederland in beweging krij gen? ,,Ik geniet van het uitbouwen van deze rol. Een sportschool is voor veel mensen iets dat ze niet zomaar aandurven. Maar op de bank, thuis, op kantoor, spelenderwijs kun je ver schil maken. De filosofie is: haalbare stappen. Het gaat niet over bewegen alleen, ook op andere vlakken kun je door de dag heen overwinninkjes in bouwen. Mensen vragen hoe je voor komt dat je 's avonds die zak chips uit de kast trekt. Het antwoord ligt twee stappen terug, bij het boodschappen doen. Leg in plaats van chips eens groenten in het zicht.'' u? ,,Mijn week heeft een heel vaste structuur, dat geeft veel rust. Maan- dag werk ik op de ene locatie, dinsdag is voor het draaien van programma's, op woensdag plan ik mijn afspraken op de andere locatie, op donderdag ben ik vrij en vrijdag kan voor van al les zijn. Voor mijn gevoel heb ik twee fulltime banen in vier dagen gepropt, maar het werkt. Ik schaam me soms dat ik als ondernemer op donderdag thuis zit, iedereen is zo druk. Ik zie het als een uitdaging om mijn tijd zo in te delen dat ik veel kan blijven doen zonder dat ik inboet aan vrije tijd.'' ook de school of de GGD kan bellen als dat nodig is. Luiers, in bad, aan kleden. Ik wil er niet van uitgaan dat alleen Romy al die dingen doet.'' ,,Ik ben best wel oud begonnen aan kinderen, op mijn 42ste. Daardoor heb ik niet het gevoel dat ik dingen mis door nu veel thuis te zijn. Ik neem geen opdrachten meer aan voor de avond en met vrienden spreek ik af voor lunch, niet 's avonds. Want er komen een paar flessen wijn bij, de dag erna ben je moe en dan beginnen dingen roestig te lopen. Uitslapen zit er niet in met kinderen die om zes uur 's ochtends wakker worden, dus de winst moet je aan de voorkant pakken. Om tien uur lig ik in bed.'' Bewegen is een van de eerste din gen die erbij inschieten als men sen druk zijn. ,,Te druk? In honderd procent van de gevallen bedoelen mensen dan: ik vind andere dingen belangrijker. De meeste mensen zit ten drie tot vier uur per dag op hun telefoon. Dat is een parttime baan, daar valt winst te behalen. Je priori teiten op een goeie manier indelen is moeilijk. Voor mij betekent het dat ik sport als afspraak in mijn agenda zet.'' Zou u uzelf omschrijven als een gedisciplineerd persoon? Zonder aarzelen: ,,Ja. Bovengemiddeld. Ik kon ervan genieten om na basketbal training in mijn eentje in de regen nog een uur door te gaan terwijl iedereen al naar huis was; om mijn linkerhand te oefenen in plaats van alleen te trainen met rechts. Het ge voel hebben dat je jezelf ontwikkelt en misschien wel een voorsprong neemt op anderen vind ik fijn. Ik geniet ook heel erg van structuren. Ik maak de hele dag door lijstjes die ik afvink.'' Niet iedereen beschikt over zulke discipline. Kom je er dan met een extra blokje om? ,,Het is één van de bouwstenen; als je een aantal daar van op elkaar stapelt, maakt dat wel degelijk uit. Mensen beginnen vaak met grote voornemens. Het is lastig om die waar te maken. Breek het af in kleine doelen die wel haalbaar zijn. Iedereen weet dat het beter is om de trap nemen in plaats van de lift, maar wie doet het? Als je de pot drop die je op je bureau hebt staan achterwege laat en wel twee keer per dag die trap neemt dan is dat al een enorm verschil. Het heeft meer ef fect dan tegen jezelf zeggen dat je naar de gym moet en dan ontevre den zijn omdat het je weer niet is ge lukt." )9 vrijdag 8 maart 2019 GO U zit er opmerkelijk ontspannen bij. Met een gezin, een tv-carrière en drie sportscholen had ik verwacht dat tijd een schaars goed is voor Hoe geeft het hebben van kinderen structuur aan uw week? ,,Ik heb het daar veel over gehad met Romy, mijn vrouw. Als we aan kinderen begin nen dan wil ik er echt voor ze zijn. De eerste periode ging over het afbake nen van een nieuwe agenda. Ik wil weten wat er speelt en zorgen dat ik Moet u veel laten nu u vader bent? is een online serie met Arie Boomsma. Ter inspiratie interviewt hij zes Bekende Nederlanders over hun sportroutines. fssB Mark Tuitert Schaatser m11 maart Erik Scherder Neuropsycholoog H8 maart Nochtli Fitnessmodel »25 maart Marit Bouw meester Zeiler »1 april I Bart van der Linden Freerunner »8 april Willem de Bruin Rapper »15 april Start op 11 maart op de site van deze krant 2008), Uit de kast (KRO, 2010) en Over de streep (KRO, 2010). Arie Boomsma (Marken, 1974) is met zijn vrouw Romy ouders van dochtertje Bobby Jo (3) en zoontje Mozes Wolf (1). In 2015 opende hij zijn eerste Vondelgym in Amsterdam. Van jongs af aan is Boomsma veel bezig met sport, als tiener kreeg hij als basketballer een beurs om in Amerika te studeren. Hij bracht twee boeken uit: Be weeg! Voor een gezonder en ge lukkiger leven (2016) en FIT: in kleine stappen naar een gezon der leven (2018). Nederland kent hem onder meer als maker van tv-programma's zoals 40 Dagen zonder seks (EO,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 59