Vuurwerk bij clash in Sluiskil Groene Ster gaat vol voor volgende 'finale' ZEELAND 13 vrijdag 8 maart 2019 iiispvprm Kerkhove won in 2018 twee ITF- toernooien, werd Nederlands kampioene en boekte enkele fraaie overwinningen binnen de Fed Cup. Met Demi Schuurs versloeg ze bijvoorbeeld in het dubbelspel de Williams-zussen, nota bene in het hol van de leeuw. ,,Dit jaar wil ik terugkeren in de top 150 en deelnemen aan het hoofdtoernooi van de Grand Slams." Rustig Bij de sportploegen ging het tus sen drie voetbalclubs: Goes, Hoek en Groene Ster (zaalvoetbal). Waar winnende teams in het ver leden de show stalen en het po dium van De Mythe helemaal overnamen - denk aan luid zin gende Oemoemenoe-mannen en de feestende, ongeremde korfbal lers van TOP Arnemuiden - hield Goes het rustig. De bokaal werd in ontvangst genomen en dat was het. Misschien zagen de spelers van de derdedivisionist de eer ook wel aankomen. Ze hadden immers één prijs meer gewonnen dan hun col lega's van Hoek. Goes promo veerde afgelopen seizoen niet al leen naar de derde divisie, net als Hoek, maar won ook nog eens de districtsbeker. TALENT Shirin van Anrooij LICHAMELIJKE BEPERKING Corné de Koning Het jaar 2018 kon voor Corné de Koning niet beter. De Goese pararoeier werd in Plovdiv twee maal wereldkampioen. Eerst ze gevierde hij in de gemengde klasse en vervolgens deed hij dat bij de skiffs. En hij won ook in het wereldbekercircuit alles wat er te winnen was. Na die prijzenregen in de zomer volgde een serie huldigingen in de winter. Tijdens het internatio nale roeigala in Berlijn kreeg hij met partner Annika van der Meer de titel 'Beste aangepaste roeiploeg van het jaar'. Hij mocht aanschuiven bij een wereldkam- pioenenlunch in Den Haag. En bij het Zeeuws Topsportgala kon de jury natuurlijk ook niet om hem heen: De Koning werd voor het derde jaar gekroond tot beste in de categorie 'Aange past sporter met een lichame lijke beperking'. GEESTELIJKE BEPERKING Joannathan Duinkerke Namens Dallinga.com staat voor de pauze Jean Paul de Bruijn te genover de Belgische topspeler Eddy Leppens en treft Raymond Ceulemans (81) de ruim vijftig jaar jongere Raymund Swertz (30). Na de pauze neemt Steven van Acker het op tegen voormalig profvoetballer Anno de Kleine, terwijl op de andere tafel een duel wordt uitgevochten op het scherp van de snede. Frédéric Caudron, die in 2018 de jaarranking won, kruist de degens met Dick Jaspers, de leider in de wereldranking, vóór Caudron. Jaspers is ook rege rend wereldkampioen. Ik heb mijn keuze voor PBA gemaakt en dat heb ik geweten Caudron won afgelopen week in Korea de 3cc Masters, waar Jas pers op de vierde plaats eindigde. In Korea is overigens een organi satie ontstaan (PBA), die toer nooien gaat organiseren voor in het biljarten ongekende start- en prijzengelden. Bij de wereldbond UMB vrezen ze nu naar het tweede plan te worden gedrukt. Spelers die voor PBA willen gaan spelen, worden bedreigd met jarenlange tot levenslange schor singen voor alle wedstrijden geor ganiseerd door de UMB. ,,Ik heb mijn keuze voor PBA gemaakt en dat heb ik geweten'', zegt Cau- dron. ,,Massale steun enerzijds, maar ook veel negativisme. Ik wil vrij zijn om te spelen waar ik wil. Ik ben nu 51 jaar en wil mijn toe komst veiligstellen, maar de UMB, in combinatie met Kozoom (ver zorgt wereldwijd biljartuitzen dingen via internet), wil mij en anderen dat beletten.'' Privéleven Jaspers gebruikt dezelfde woor den (,,vrij zijn'') om juist wél bij de UMB te blijven. ,,Ik wil mijn toekomst en privéleven niet op het spel zetten door een groot deel van het jaar alleen in Korea te ver toeven. Ik heb dit jaar goed ver diend en ben tevreden.'' Zet het de verhoudingen voor zondag op scherp? Beide spelers ontkennen dat. Ze hebben en houden veel respect voor elkaar en elkaars keuze. De onderlinge par tijen hebben geen animositeit no dig, weten Caudron en Jaspers, want die duels zijn altijd pittig en onvoorspelbaar. Genoeg ingre diënten voor een heerlijke biljart- clash. Caudron en Jaspers troffen elkaar dit jaar nog maar één keer, in de Duitse competitie. Caudron was toen de sterkste, hij won met 40-34 in 17 beurten. Om de play-offs te halen, moet Groene Ster bij de bovenste vier eindigen. De ploeg staat nu vijfde, drie achter nummer vier FC Mar- lene. Met nog vijf wedstrijden te gaan, hebben de Vlissingers dus nog volop kans. Om dat zo te houden, moet er vanavond wel gewonnen worden. Zeker omdat volgende week het belangrijke treffen met nummer vier Marlene op het programma staat. ,,Als we vanavond niet win nen, wordt dat ineens een andere wedstrijd'', weet trainer Samir Yaaqobi, die hoopt dat zijn ploeg volgende week een nieuwe 'finale' speelt. ,,Die wedstrijd tegen Marlene moeten we zo belangrijk mogelijk maken'', zegt hij. Daar kunnen de Noord-Hollanders zelf ook nog een steentje aan bijdragen. ,,Zij spelen vanavond tegen hekken sluiter Zeemacht. Wij hebben het zelf meegemaakt, lieten daar pun ten liggen. Dat kan hen ook over komen. Maar eerst moeten we na tuurlijk zelf winnen.'' Een uitgebreid interview met Groene Ster-trainer Samir Yaaq- obi is te lezen op pzc.nl/sport. GO pm p» - Daniel Wissel neemt de prijs voor Sportploeg van het Jaar in ontvangs namens vv Goes. FOTO'S JOHAN VAN DER HEIJDEN In 2018 onderscheidde Shirin van Anrooij - nu net zeventien - zich op tal van vlakken: in het veldrijden, in de baanatletiek en bij triatlons en duatlons. Ze werd onder meer Nederlands kampi oene veldrijden bij de nieuwelin gen-meisjes en won bij het NK indooratletiek de 1500 meter bij de meisjes A. Eigenlijk kan de Bevelandse alles. Dit jaar voegt ze het weg- wielrennen nog aan haar sport activiteiten toe. Ze heeft net een trainingskamp met de nationale juniorenselectie achter de rug - na een slopend veldrittensei- zoen - en staat over tweeën halve in Italië aan de start van haar eerste koers. ,,Eens kijken hoe dat gaat", zei ze nuchter. Presentator Gert van 't Hof durfde het wel aan om te zeg gen dat we Van Anrooij nog vaak gaan terugzien bij het Sportgala. ,,Deze prijs is mooi. Het is weer een bevestiging van het feit dat ik goed bezig ben", zei De Ko ning. ,,Het doel voor dit jaar is weer wereldkampioen worden. Voor de derde keer op rij. Als je eenmaal iets bent - namelijk we reldkampioen - doe je het niet voor minder.'' Voor de zevende maal in zijn carrière ging ID-wielrenner Jo- annathan Duinkerke met de hoofdprijs aan de haal in de ca tegorie 'Aangepast sporter met een geestelijke beperking'. Hij kwam daarmee binnen de der tigjarige geschiedenis van het Zeeuws Topsportgala op gelijke hoogte met zitskiër Kees-Jan van der Klooster, die van 2007 tot en met 2013 steeds won bij de aangepaste sporters met een lichamelijke beperking. Duinkerke werd in 2018 onder meer derde op het WK. Knap na tuurlijk, maar hij toonde zich niet tevreden. ,,Het WK is het enige dat telt en die race was iets met een 'k'. Netter kan ik het niet zeggen", zei hij op het podium van De Mythe. Dit jaar gaat hij op herkansing. In Australië gaat hij voor goud. ,,Die titel ontbreekt nog en dat begint irritant te wor den." De kans is groot dat er zondag vanaf 13.00 uur vuurwerk te zien is in de biljartzaal van hotel Dallinga. De thuisploeg bindt de strijd aan met HCR Prinsen, één van de topteams in de eredivisie driebanden. Aan grote namen en interes sante duels geen gebrek. Joop van den Oudenhoven Sluiskil -Frédéric Caudron (51) Dick Jaspers. foto pix4profs Na het behalen van de finale in het toernooi om de KNVB- beker vervolgen de zaalvoet ballers van Groene Ster Vlis- singen vanavond die andere missie: het halen van de play offs om de landstitel. Nummer zeven Tigers Roermond/Yil- drim Group komt op bezoek (aftrap 20.30 uur). Daniel Vervelde Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 41