c* Lopend buffet voor huisdierbaasjes JE ZONDAGA.S. Landbouwgrond kost vooral op Walcheren en Bevelanden de hoofdprijs V Ell 12-17u* Zeeland is de enige provincie s-,\ met maar twee treinen per uur zeeland 5 De Dierenvoedselbank Walcheren heeft sinds gisteren een nieuw vast uitgiftepunt. Elke donderdag middag kunnen huisdierbaasjes met te kleine inkomens bij opbouwwerkorganisatie Roat in Vlissingen terecht voor dierendingen. Die worden via de Facebookpagina verdeeld. De Dierenvoedselbank, opgericht door Jolanda Lichtenberg (r) heeft 86 leden. Lucy Dooms (l) ging met een mand en een bak brokken naar huis. 'Een lopend buffet voor baasjes', vond een bezoeker. Frank Balkenende Koudekerke Op Schouwen-Duiveland kost een hectare landbouwgrond zo'n 85.000 euro, in Zeeuws-Vlaande- ren schommelt de prijs rond de 75.000 euro. Daar is momenteel meer aanbod, weet Marco van Sab- ben van AgriTeam Makelaars Zee land. ,,Een paar jaar terug was er een run op landbouwgrond in Zeeuws- Vlaanderen. Daar speelde toen de ontpoldering van de Hedwigepol- der. Die dreef de grondprijs op. In middels is die piek voorbij." Boeren die hun bedrijf willen vergroten, betalen momenteel de hoofdprijs op Walcheren en de Be- velanden. De gemiddelde grond prijs ligt op 106.000 euro per hec tare. Een paar jaar terug was dat en kele tienduizenden euro's per hec tare minder. Niet alleen de prijs is voor som mige akkerbouwers een obstakel, ook het feit dat veel percelen onder hands worden verkocht. Je moet de juiste contacten hebben om een stuk grond te kunnen bemachti gen, bevestigt Van Sabben. Gemid deld staat een kavel niet langer dan drie tot vier maanden te koop. Van Sabben: ,,Niet veel langer. Ik zie nu dat een aantal boeren wacht tot de prijzen weer wat gaan zak ken." Reint van Nieuwenhuijzen uit Nieuw- en Sint J oosland boert op 75 hectare. Als neventak exploiteert hij een paardenstalling. Hoewel er geen dringende noodzaak is uit te breiden, wil Van Nieuwenhuijzen het akkerbouwbedrijf langzaam vergroten. Al is het maar als inves tering voor de lange termijn, want je weet nooit of grond nog duurder wordt. Van Nieuwenhuijzen: ,,Ik denk aan zo'n 10 tot 15 hectare erbij. Dat is ook nog via de bank te finan cieren." Maar er is heel weinig grond te koop, signaleert de akker bouwer. „Landbouwgrond is schaars. Dat is op zich verbazing wekkend gezien de hoge grondprij zen in Midden-Zeeland en het feit dat een aantal oudere boeren geen opvolger heeft." Van Nieuwenhuijzen wacht gedul dig zijn kans af. ,,Het mooiste is na tuurlijk een goed stuk grond direct in de buurt, maar een goede kavel die verder weg ligt, mag ook. Bo vendien bestaat altijd de mogelijk heid om kavels te ruilen." Makelaar Van Sabben vindt het niet vreemd dat landbouwgrond in Midden-Zeeland, en dan vooral op de Bevelanden, ondanks de stevige prijzen snel wordt verkocht. ,,Het kan een goede investering zijn. Als over tien jaar de prijs bij wijze van spreken is verdubbeld, heeft de ko per het goed gedaan. Ook een stukje renteontwikkeling speelt daar bij mee." Intratuin Koudekerke Galgeweg 5 0118-551623 www.intratuin.nl 1% I vrijdag 8 maart 2019 I pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl Brokje klei lijkt wel goud te zijn Vooral in Midden-Zeeland swin gen de prijzen voor landbouw grond momenteel de pan uit. Een hectare kost al gauw 100.000 euro met uitschieters naar 110.000 euro en hoger. On danks de hoge prijzen is grond snel verkocht. Dat maakt het voor sommige akkerbouwers lastig om uit te breiden. intratuin OPEN *t/m 16 juni elke zondag OPEN van 12:00-17:00 uur (excL le Paasdag en le Pinksterdag)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 29