Een Dagje Wellness voor maar 7,50* Spaar mee! MEDIA CULTUUR 25 PJ De 24-jarige Duncan de Moor, zoals hij echt heet, liet het nummer gisteravond voor het eerst horen in De We reld Draait Door. Arcade bleek een mysterieuze ballad met een internationaal geluid. In de bijbehorende clip, gemaakt door fotograaf Paul Bellaart, is Duncan naakt onderwater te zien. De ontlading was groot bij hem nu alles in de openbaarheid is. ,,Het voelde zo gek om het niet te kunnen delen, maar nu heb ik het gedeeld. Ik vond het echt heel spannend'', zei Duncan. Hij is voorbereid op kritiek. ,,Ik heb zeker een dikkere huid gekregen. Er komen natuurlijk negatieve reacties. Er zijn mensen die hier meningen over hebben. Ik heb dat geaccepteerd." Maar het nummer wordt goed ontvan gen. Bookmakers zetten Nederland zelfs voorlopig op een tweede plek. Ook oud deelnemers van het Songfestival oordelen positief. Willeke Alberti, die in 1994 op het internationale podium stond, vindt Arcade 'helemaal van deze tijd'. ,,Ik denk dat ieder een dit mooi vindt.'' Edsilia Rombley, die in 2007 Nederland vertegenwoordigde, is vol superlatieven. ,,Het is zo niet-Neder- lands, heel cool. Het is anders, hip, van deze tijd. Als dit niet scoort, breekt mijn klomp.'' Ze is geïntrigeerd door de mysterieuze, kunstige videoclip bij het nummer. ,,Ik ben benieuwd wat ze ermee op het podium gaan doen, maar vergeet niet dat voor de vakjury zo'n clip ook erg belangrijk is. Die kijkt zo'n filmpje meerdere keren en proeft zo de sfeer'', zegt Rombley. Hind Laroussi, die in 2008 meedeed, is diep onder de in druk, vertelt ze aan de telefoon vanuit Los Angeles, waar ze werkt aan haar muzikale carrière. ,,Het ontroerde me echt. Ik bekeek de video op mijn telefoon met mijn dansle rares naast me, die ook met Beyoncé heeft gewerkt. Wauw, zei ze. Echt wauw. De warmte in zijn stem is zo mooi.'' Laurence raakte ook Marlayne Sahupala, die in 1999 One Good Reason zong bij Euro- vision. ,,De associatie met het typische songfestivallied is ver te zoeken. Dat vind ik klasse. Het hield mij vast. Hield mijn aandacht vast. Ik dacht: komt het door de Ik heb geaccepteerd dat mensen hier meningen over hebben clip? Maar ik heb het ook zonder beeld be luisterd en het blijft overeind'', zegt de zangeres en presentatrice. „Bovendien gaat het niet meer alleen om het liedje, maar om de hele performance. Ik zie het al voor me, dat hele filmische op het podium.'' Dat beaamt Sieneke (deelnemer in 2010) die het een opluchting vindt dat het tegen woordig niet meer zo groots hoeft te zijn. ,,Ook optredens waarbij alleen een gitaar wordt gebruikt, slaan nu aan. Dit kwam echt binnen bij mij. En dat moet je hebben, het moet blijven hangen.'' Maar juist daar twijfelt Marga Bult aan, die Nederland in 1987 vertegenwoordigde. ,,Het nummer is goed, heel gevoelig. Mllr, het is geen liedje dat meteen in je hoofd zit'', klinkt het. Toch is Bult vooral enthou siast over de wijze waarop de jonge zanger het nummer overbrengt. ,,Duncan klinkt heel broos en gevoelig. Het doet me een beetje denken aan die Portugese zanger van vorig jaar, Salvador Sobral. Zien liedje viel op omdat het zo klein was.'' De vraag is, zegt Bult, of juist die gevoe ligheid ook in een grote hal kan worden overgebracht. De andere oud-deelneem sters zijn daar ook benieuwd naar. Het blijft dan ook gissen hoe Duncan Laurence met Arcade zal eindigen. Hind: ,,Het beste liedje wint niet altijd. Maar het is zo'n unieke ervaring. Hij moet er gewoon heel erg van genieten.'' Ga naar pzc.nl/krantsparen vrijdag 8 maart 2019 PC Marlies van Leeuwen Maxime Segers —Duncan Laurence Van links naar rechts: i'f 1 Edsila Rombley, Marga Bult, Hind, Sieneke, Marlayne Sahupala en Willeke Alberti. Hoe werkt het? Ga naar pzc.nl/krantsparen Vul de activatiecode krantsparen in en klik verder Vul uw gegevens in en klik op bestellen U ontvangt uw persoonlijke spaarkaart per e-mail Print de spaarkaart en verzamel 4 originele zegels Deze staan wekelijks in de krant tot en met 6 mei 2019 Spaarkaart vol? Maak uw reservering voor slechts 7,50* op de website van het resort van uw keuze. Volg hiervoor de stappen op uw spaarkaart. U kunt kiezen uit de volgende wellnessresorts: ♦SpaPuur *SpaWell *ELYjlUM ^SpacSense ^VeluwseBron fzwALUWHOEVE ♦Thermen Holiday *Hezgmeer 'êSpaWeesp Hierbij alvast uw eerste zegel: *Voor SpaSense en Hezemeer geldt een toeslag van €2,- p.p. Reserveringen kunnen gemaakt worden tot en met 31 juli 2019 o.b.v. beschikbaarheid. Bekijk de algemene voorwaarden op de website.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 25