Juichend geel op mmmm w Opkomend tij op zandplaat Renesse wordt Belgische vrouw (45) fataal JOL Vandaag bij deze krant v Fiek Smitskamp neemt vandaag een gele narcis mee naar de viering van Internationale Vrouwendag in Middelburg. Daar wordt stilgestaan bij 100 jaar vrouwenkiesrecht in Zeeland De narcis is een verwijzing naar een gedicht van Emma Bergsma uit Zoutelande, in 1924 het eerste vrouwelijke Statenlid in Zeeland. Zij vergeleek de strijd voor het vrouwenkiesrecht met de bloei van narcisbollen tot 'juichend geel'. ZEELAND 2 RENESSE Een 45-jarige vrouw uit het Belgische Vilvoorde is gis termiddag om het leven gekomen nadat ze vast kwam te zitten op een zandplaat voor de kust bij Re- nesse. Ook twee kinderen uit haar gezin - een jongen van 17 en meisje van 8 - en een 23-jarige vrouw uit Renesse kwamen in de problemen door opkomend tij. In eerste instantie werden een vrouw, een jongen en een meisje naar de kant gebracht. Toen ver volgens sprake was van een vierde persoon, werd door een helikopter van de Kustwacht en een boot van de KNRM verder gezocht. Hierop werd een vrouw gevonden en naar het strand gebracht. Het viertal werd met twee am bulances en twee traumahelikop ters naar ziekenhuizen gebracht. De Belgische vrouw overleed gis termiddag nog. Verder werden er drie honden uit het water gehaald. Een hond overleed ter plaatse. De andere twee honden zijn in een dieren asiel ondergebracht. De groep kwam vast te zitten op de zand plaat bij Het Watergat in Renesse. Hier moeten vaker mensen in vei ligheid worden gebracht die door het water verrast zijn. Waarschu wingsborden maken mensen at tent op de gevaarlijke situatie. Vaandeldragers van het Neder landse bedrijfsleven als ING, KPN, Ahold Delhaize, Randstad en Ae- gon slagen er niet in om genoeg vrouwen aan te trekken voor zetels in hun directies en raden van com missarissen, blijkt uit cijfers die Van Engelshoven vandaag presen teert. Ook bouwbedrijven als Dura Vermeer, Boskalis, Heijmans en VolkerWessels gooien er met de pet naar. ,,Er staat een helder cijfer in de wet, maar we zien het maar niet ge beuren'', zegt Van Engelshoven in een interview met deze krant. „Vo rig jaar zei ik: desnoods gaan we na men and shamen. Dat doe ik nu.'' Van de tweehonderd grootste be drijven die het ministerie liet on derzoeken, voldoen zeker zestig be drijven niet aan het streefcijfer. Van nog eens negentig bedrijven ont breken de gegevens: in hun jaarver slag wordt niet over het aantal vrouwen aan de top gerept, terwijl bedrijven verplicht zijn te melden waarom zij niet aan het streefcijfer voldoen. Volgens Van Engelshoven overtreden deze bedrijven de Wet bestuur en toezicht. Daar staan ech ter geen sancties op. De D66-minister zegt met maat regelen te komen als dit najaar blijkt dat verbetering uitblijft. Zij laat daarbij in het midden of het ka binet met een wettelijk vrouwen quotum komt, een voorschrift mét sancties waartegen het bedrijfsle ven, gesteund door regeringspartij VVD, zich altijd heeft verzet. Meer weten? Bel 070 30 76 700 of kijk snel op nrv.nl Nieuwsmedia p* Vrouwendag FOTO LEX DE MEESTER Bedrijven laks met vrouw in top Van de tweehonderd grootste Nederlandse bedrijven hebben er slechts dertien genoeg vrou wen in de top. Minister Ingrid van Engelshoven (Emancipatie) nagelt bedrijven die zich niets aantrekken van het wettelijk streefcijfer van 30 procent van daag - op Internationale Vrou wendag - aan de schandpaal. Hanneke Keultjes Den Haag »P8 Kijk voor de voorwaarden op NRV.nl. Prijs ind. korting. Excl. reserveringskosten 25,- en calamiteitenfonds 2,50 per boeking. Vandaag even wat rustiger weer pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 261 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,60 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530" neemt je mee Véél voordeel tijdens de Azië Voordeelweek Ontdek nu extra voordelig al onze groepsreizen en privéreizen naar China, Vietnam, Indonesië en nog 11 andere landen in Azië met korting tot 300 per persoon. Vertrekken t/m maart 2020. Boek vóór 13 maart.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 1