De Vrij geeft in Frankfurt zijn visitekaartje af aan Koeman Suzanne Schulting (21) is de grote favoriete 18 'Schande. Shorttrack is een individuele sport en een teamsport tegelijk. Suzanne Schulting (21) wil dit weekeinde in haar sport de eerste Nederlandse wereldkampioene ooit worden, maar kan het niet alleen. ,,Het team is onze kracht.'' Kort Terugkeer Afellay bij PSV Ibrahim Afellay (32, foto) keert terug bij PSV. De Utrechter krijgt bij de club waar hij doorbrak de kans om te revalideren. Afellay zit zonder club, sinds hij zijn contract bij Stoke City liet ontbinden. Vanwege meer dere zware knieblessures kwam Afellay de afgelopen jaren amper aan voetballen toe. 'Ranieri nieuwe coach Roma' Claudio Ranieri wordt de nieuwe coach van AS Roma. Volgens Italiaanse media heeft de clubleiding dat besloten. Roma bevestigde alleen dat trainer Eusebio Di Francesco per direct aan de kant is gezet. De Romeinen werden woensdag bij FC Porto uitgescha keld in de Champions League. 'Ontslag dreigt voor Ramos' Na een ruzie in de kleedkamer met voorzit ter Florentino Pérez dreigt bij Real Madrid ontslag voor Sergio Ramos (32, foto). Dat melden toonaangevende sportkranten uit Spanje. De aanvoerder raakte in de kleedka mer in een verhitte discussie met de presi dent, na de nederlaag (4-1) in de Champions League tegen Ajax. In aanwezigheid van de spelersgroep zou Pérez de verdediger heb ben gedreigd met een direct vertrek bij de club. Naar verluidt antwoordde Ramos met een met alle liefde te willen opstappen, als hij maar zou worden doorbetaald zolang zijn contract nog loopt. Flitsen Quote van de dag Vier mensen zonder verstand van voetbal die naar een herhaling kijken' Ranglijst Boete jF\ v Gestopt Suzanne Schulting brak toen ze twee maanden geleden in Dor drecht haar eerste Europese titel opdroeg aan Sjinkie Knegt. Die huilde op zijn beurt in een tv-inter view op de dag dat hij het Brand wondencentrum in Groningen mocht verlaten. Gisteren, in een ru moerige hotellobby in Sofia, was het weer de beurt aan Schulting. Bijna althans, ze hield het droog. Dat was niet gelukt toen ze het in terview bij de NOS zag. ,,Het was de eerste keer dat ik Sjinkie zo emotio neel zag. Heftig, vooral omdat hij brak op het moment dat hij ver telde hoe mooi hij het vond dat ik goud had gewonnen. Het was in tens, en mooi.'' Een heftige gebeurtenis kan een hechte groep nog sterker maken, en dat is wat er volgens Schulting ge beurt met de nationale shorttrack selectie, nu die het al twee maan den moet doen zonder één van zijn natuurlijke leiders. Knegt liep ern stige brandwonden op over zijn ge hele lijf, bij een ongeluk met zijn open haard in Bantega. Hij heeft voorzichtige hoop volgend seizoen weer te kunnen schaatsen. ,,Het is lastig'', zegt Schulting, terwijl ze zich soepel in de kleer makerszit positioneert. ,,Daan (Breeuwsma, red.) en ik zeiden het net nog tegen elkaar: we missen Sjinkie. Hij is een aanwezig per soon. Een wereldbekerwedstrijdje zonder hem kom je wel door. Maar dit zijn de WK, daar hoort hij ge woon bij.'' Shorttrack is een individuele - en een teamsport tegelijk. Het ploegonderdeel relay (aflossing) staat hoog aangeschreven, het per soonlijke kampioenschap telt nog iets meer. Sommige landen schei den de mannen van de vrouwen, Nederland niet. Bondscoach Je roen Otter gelooft heilig in een hecht collectief. Elk jaar bedenkt hij een teambuildingsactiviteit. Corsica Vorig jaar liepen ze op Corsica de beroemde 'GR20', een zware hike Toen Stefan de Vrij kort voor tijd twee keer een bal wegkopte, klap ten de Italiaanse journalisten in de Commerzbank Arena van Ein- tracht Frankfurt. In het land waar het verdedigen soms een religie lijkt, is De Vrij uitgegroeid tot een zeer gewaardeerde centrumverde diger. Tegen Eintracht Frankfurt bleef Internazionale op 0-0 steken. Dat was op basis van de eerste helft van de Italianen veel te weinig, maar al leen gekeken naar deel twee mis schien wel het maximale. De Vrij gaf een visitekaartje af voor bonds coach Ronald Koeman, die deze maand Oranje moet klaarstomen voor de wedstrijden tegen Wit- Rusland en Duitsland. Dat zal Koeman ongetwijfeld doen met Virgil van Dijk en Mat- thijs de Ligt, die allebei in grote vorm steken. Maar achter dat sterke duo staat dus ook De Vrij zijn man netje in de Europa League. Inmid dels ook een prima podium. Ein- tracht Frankfurt heeft er zelfs een waar project van gemaakt. Hand in hand met de luidruchtige en bloed- fanatieke aanhang wordt er gespro ken over 'unseren Traum von Baku', de stad waar de finale wordt gespeeld. Eerder werden Apollon Limassol, Lazio Roma, Olympique Marseille en Shakthar Donetsk de sfeervolle Commerzbank Arena uitgejaagd. En niet zo'n beetje ook, want de laatste drie clubs kregen een enorm pak slaag in Duitsland vrijdag 8 maart 2019 VOETBAL VOETBAL VOETBAL Frank de Boer heeft zijn derde nederlaag in vier wedstrijden met Atlanta United moe ten incasseren. De ploeg van de Neder landse trainer verloor in Mexico het eerste duel met Monterrey in de kwartfinales van de Concacaf Champions League met 3-0. FC Emmen heeft voor de laatste twee maanden van het seizoen Zakaria El Az- zouzi (22) aan de selectie toegevoegd. De voormalig spits van Ajax was transfervrij en moet Emmen in de eredivisie houden. - Neymar over het VAR moment tijdens PSG-ManU GO 'Ik ben klaar om historie te gaan w schrijven' LeBron James (34) is na de zege van LA Lakers tegen Denver Nug gets (115-99) vierde op de eeuwige top- scorerslijst van de NBA. James staat op 32.311 punten. Koplo per blijft Ka- reem Abdul- Jabbar met liefst 38.387. Atlético Ma drid-trainer Diego Simeone (foto) heeft van de UEFA een boete gekre gen van 20.000 euro. De coach maakte ob scene gebaren in het CL-duel tegen Real. Baanwielren- ner Callum Skinner stopt op 26-jarige leeftijd. De Schot tobt met zijn gezond heid. Skimmer pakte op de Spelen van Rio 2016 goud op de teamsprint. Rik Spekenbrink Sofia Trainer Luciano Spalleti knuf felde uitblinker Stefan de Vrij gisteren in Frankfurt. Inter hield Eintracht in Duitsland op 0-0 en mag blijven hopen op een finale- plek in de Europa League in Bakoe. Mikos Gouka Frankfurt O a 0)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 18