II Supermarkt in Hoek is na ombouw 'onherkenbaar' Slechts vergunning voor één speelautomatenhal 7 WATERLANDKERKJE COMPLETE RENOVATIE Na bijna negen maanden klussen heeft Waterlandkerkje een gloednieuw dorpshuis. In een bestaand jasje. Drugspand in Aardenburg kwartaal dicht donderdag 7 maart 2019 Het pand was een tijdje gesloten, maar daarna héb je ook wat. De pla fonds, vloeren, toilet groep, keuken: letterlijk alles is vernieuwd in het dorpshuis van Waterlandkerkje. Alleen de bui tenmuren zijn nog hetzelfde. ,,En die zijn ook helemaal onder han den genomen door de gemeente Sluis'', zegt Francois de Muijnk van de Beheerstichting Dorps huis. Plantjes uit de kozijnen Het dorpshuis aan de P.C. Bou- tensstraat was al jaren toe aan een opknapbeurt. In 2016 stond het voortbestaan zelfs nog ter discus sie, vanwege de hoge onderhouds kosten. Het Sluise college keek al rond naar andere locaties. De be- heerstichting hield een enquête onder inwoners waaruit bleek dat de Kerkjenaren vonden dat er een ontmoetingsplek moest blijven en dat de voormalige school daar juist heel geschikt voor was. De ge meente Sluis ging er in mee. ,,Toen kwam heel de trein op gang." Sluis stak bijna een ton in de reno vatie, dat geld was jaren geleden al toegezegd. In 2017 werd eerst ach terstallig onderhoud aan de bui tenkant weggewerkt. Onder meer werden de houten kozijnen, waar al plantjes uit groeiden, vervangen en het stucwerk op de gevels ver nieuwd. Ook lieten tientallen in woners weten te willen helpen bij onderhoud van het gebouw of or ganiseren van activiteiten. Vrijwilligers Dat bleken geen loze beloftes. Er werden extra sponsoren gezocht om de binnenkant grondig onder handen te kunnen nemen en een groep van twintig tot dertig vrij willigers hielp mee. Francois: ,,Daar zijn we trots op." De vrij- willigersploeg stripte het pand en dacht mee over de inrichting en kleuren. Op 1 juli ging het dorps huis dicht en nu, bijna negen maanden later, ken je het niet meer terug. Waar de wc's waren, De sfeer maak je zelf, maar nu straalt het ook gezelligheid uit staat nu een blinkende keuken en de grote zaal met podium heeft grijze gordijnen, nieuw marmo- leum en een mintgroen kleurtje gekregen. ,,De sfeer maak je zelf, maar nu strMlt het ook gezellig heid uit." Alles is aangepast aan de eisen van de tijd. ,,We hebben led verlichting, wifi, en een beamer. We hebben al eens een filmavond gehouden en dat was een succes. Dat willen we vaker gaan doen." Er wordt deze week nog gewerkt aan een nieuwe opgang voor min- dervaliden bij de hoofdingang en het terras wordt afgewerkt. ,,We hebben nu openslaande tuindeu ren naar het terras toe." Ook werkt de stichting aan een lijstje met toekomstige activiteiten. ,,Als we straks in rustiger vaarwater ko men, kunnen we daar op focus sen." Zo wordt de dorpsbieb, naast de boeken die buiten in een kastje staan, uitgebreid met boekenkas ten in het dorpshuis. ,,Dat moet een ontmoetingsplek worden." In de boeken staat een stempel, 'groe ten uit Waterlandkerkje.' Boeken teruggeven hoeft niet, het is juist de bedoeling dat Waterlandkerkje heel de wereld over waaiert. Opening Het dorpshuis wordt zaterdag om 20.00 uur officieel geopend met een verrassingsact. Toneelvereni ging Waterlanders staat samen met leden van toneelvereniging Tekst Kwijt uit Hoofdplaat op de planken. AARDENBURG Een huis in de Schepenstraat in Aardenburg is gesloten, omdat er drugs is ge vonden. De eigenaar mag er voor drie maanden niet in. Dat heeft de Sluise burge meester Marga Vermue besloten. Er werd een handelshoeveelheid van 140 gram hennep gevonden. De sluiting van het huis valt on der het zogenoemde Damocles- beleid. Dat heeft als doel om overlast en criminaliteit uit te bannen. Onlangs werd er in de Bus schieterstraat in Aardenburg ook een pand gesloten, maar dan voor zes maanden vanwege een hennepkwekerij. HOEK Supermarkteigenaar Eric Ruben in Hoek grijpt de ombouw van zijn winkel van Emté tot Coop aan om zijn zaak volledig te vernieuwen. ,,Ik ben 26 jaar en wil vooruit." Vanaf zaterdag moet het in twee weken gebeuren. ,,Alleen de muren blijven staan", schetst Ruben. ,,Mensen zul len de winkel niet terug her kennen. We krijgen ook een slijterij en we gaan van het gas af. We gebruiken straks de restwarmte van de koelingen voor de verwarming." Als gevolg van landelijke ont wikkelingen moest de Hoekse supermarkt nog maar vier jaar geleden van formule wisselen, van C1000 naar Emté. Zo snel zal er volgens Ruben niet weer een formulewijziging zijn. Waar hij wel op hoopt, is dat hij op termijn naar een andere locatie in Hoek kan met meer winkel- en parkeerruimte. In een onlangs gepresenteerd toekomstplan voor Hoek komt dat aan de orde. ,,Het liefst was ik direct naar een andere plek overgegaan", aldus Ruben. Zaterdag om 13.00 uur sluit Emté Hoek, maandag 25 maart om 18.00 uur is de feestelijke heropening als Coop Hoek. Harmen van der Werf Terneuzen In de gemeente Terneuzen is vanaf 31 december 2020 nog maar plaats voor één speelautomatenhal, en wel in de kern Terneuzen of directe omgeving. Het college van B en W heeft be sloten het aantal vergunningen met ingang van die datum terug te brengen van twee naar één. Dit sluit aan op een discussie die al lan gere tijd in Terneuzen speelt over het aantal speelautomatenhallen vanwege het risico van gokversla ving. Slechts één van de twee huidige vergunningen wordt nog benut. Die is in handen van Playland in Axel. De tweede speelhal, in de vroegere Vlaanderenhal in Sas van Gent, is al in 2011 gesloten. Die was niet meer rendabel. De gemeente zal de éne vergun ning aanbesteden. Die van Play- land loopt 31 december 2020 af. Alle speelhalexploitanten kunnen erop inschrijven. Als eis wordt alvast ge steld, laat burgemeester Jan Lonink weten, dat de hal in de kern Ter- neuzen of directe omgeving, bij voorbeeld de skihal, moet komen. Een andere, eerder in de gemeen teraad besproken voorwaarde, is dat een speelhal niet zal worden toegelaten in jongerenuitgaanscen- tra. Metamorfose voor het dorpshuis Sophie Stockman Waterlandkerkje Het dorpshuis van Waterlandkerkje is helemaal opgeknapt, de laatste werkzaamheden zijn in volle gang. Secretaris Ankie Feldbrugge (links) van de Beheerstichting Dorpshuis met vrijwilligers Priska en Cees. foto boaz timmermans -Francis de Muijnk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 62