Oude kazerne gesloopt voor nieuwbouw Het Zeeuwse Land 'We wisten niet dat er 3p zóveel mogelijk is. 6 Tunnel moet veiligheid van fietsers waarborgen donderdag 7 maart 2019 Impressie van de nieuwe kazerne. artists impression gemeente reimerswaal IN DE REGIO Live opname podcast Open huis Clarahofje WEMELDINGE Celloconcert Maartenskerk MIJN DORP, MIJN STAD Maar voor het zover is moet eerst de hele vergunningsprocedure nog worden doorlopen, laat wethouder Jaap Sinke weten. „Misschien duurt het nog wel een jaar voordat de sloop kan beginnen. Voor de rest is iedereen akkoord. De plannen zijn vorig jaar al in de raad besproken. De buurt is al op de hoogte en ook de eigenaar van de dichtbij gelegen molen stemt er mee in." Volgens Sinke is het hoog tijd om de kazerne te vervangen. ,,Het ge bouwtje dat er nu staat stamt al uit 1963. Dat is bijna vooroorlogs als je dat zo ziet." In het gebouw zit ook een steunpunt voor de buiten dienst van de gemeente Reimers- waal. Dat komt ook terug in het nieuwe pand. ,,Qua ontwerp zal het een beetje lijken op de brandweer kazernes in Krabbendijke en Yer- seke'' aldus Sinke. ,,De nieuwbouw schuift een aantal meters op rich ting begraafplaats. Daarom past het net niet helemaal binnen het bouwvlak. Dat is de reden voor deze procedure. Als het een paar meter was opgeschoven dan had het wel gepast'' Als de sloop begint, verhuist de kazerne met gemeentesteunpunt een meter of honderd. Even ver derop aan de Valckenisseweg staat een loods leeg die door de ge meente gehuurd kan worden. ,,Die is met kleine aanpassingen geschikt te maken en, niet onbelangrijk, deze locatie voldoet ook aan de aan- rijtijden.'' Wat de nieuwbouw precies gaat kosten weet de wethouder nog niet. Wel dat het best eens twee jaar zou kunnen gaan duren voordat de ka zerne in gebruik wordt genomen. GOES Een nieuw fietstunneltje moet voorkomen dat fietsers in de toekomst in gevaarlijke situa ties belanden bij het nieuwe Be drijvenpark Deltaweg in Goes. Dit bedrijventerrein komt aan de westzijde van de Deltaweg. De toegangsweg tot het terrein komt bij hotel Goes (Van der Valk) te liggen. Zonder tunneltje zou het (vracht)verkeer dat naar het bedrijventerrein wil het fietspad aan de Verbartelweg moeten oversteken. Dat ziet de gemeente als een ongewenste si tuatie. Op het fietspad rijden onder meer scholieren uit de Zak die in Goes naar school gaan. De ont- sluitingsweg naar het nieuwe bedrijventerrein komt aan de westkant van het bestaande ho tel. Als het bedrijvenpark verder groeit, volgt mogelijk nog een tweede toegangsweg aan de kant van de Deltaweg. Van der Valk heeft overigens plannen om ter plekke een nieuw hotel te bouwen. Daar over worden Gesprekken ge voerd met de gemeente. Het nieuwe bedrijventerrein komt er, omdat op De Poel in middels alle kavels zijn vergeven of in optie zijn genomen. Eind dit jaar of begin volgend jaar worden de eerste kavels op het Bedrijvenpark Deltaweg verge ven. DEIA Brandweer naar loods in Rilland BE GOES Vandaag zijn er in de bibliotheek Goes live-opnames van de podcast Ik Ken Iemand Die. In deze prijswinnende reeks audiouitzendingen neemt schrijfster en AD/PZC-columniste Nynke de Jong, samen met Han- neke Hendrix en Alex van der Hulst, de hectische pe riode rondom kin deren krijgen en op voeden onder de loep. Bezoekers kunnen de live-op names van de pod- cast bijwonen. De live-opnames van de podcast vinden plaats van 20.00 tot 22.00 uur in Biblio theek Goes. Kaar ten zijn verkrijgbaar via de website bibliotheekooster- schelde.nl. GOES Vandaag is er open huis in het hospice het Clarahofje aan de 's-Heer Hen- drikskinderendijk 100 in Goes van 13.00 tot 15.00 uur. Iedereen is welkom. Eind maart begint een basistraining voor vrijwilligers die willen beginnen in het hospice. Er zijn nog enkele plaat sen vrij. Geïnteres seerden kunnen bellen naar 06 10956301. Ella en Nicolas van Poucke geven mor gen een cellocon cert in Wemeldinge. Ella maakte als tienjarige haar de buut in het Con certgebouw in Am sterdam. Nicolas begon op zesjarige leeftijd met pianospelen en won diverse prijzen. Het optreden in de Maartenskerk be gint om 20.00 uur. 75 JAAR BEVRIJDING SINT-ANNALAND Hoe Tholen de Tweede Wereldoorlog doormaakte is de komende maanden te zien in museum De Meestoof in Sint-Annaland. Dat houdt van 6 april tot 31 okto ber een expositie gewijd aan 75 jaar bevrijding. Behalve foto materiaal zijn ook bonkaarten te zien en is er aandacht voor Thoolse slachtoffers van de oorlog. Ook verschijnt een boekje dat gemaakt is op basis van de oorlogsherinneringen van A.J. Smits uit Stavenisse en anderen. In het museum is achter een kastenwand een onderduikplaats gemaakt. Op de zolder kunnen bezoekers zelf persoonsbewijzen verval sen, zoals ook op Tholen gebeurde. foto museum de meestoof De brandweer in Rilland verkast tijdelijk naar een loods iets ver derop in de Valckenisseweg. De verhuizing is nodig om de oude kazerne te kunnen slopen en op dezelfde plek een nieuw onder komen te bouwen. Willem Adriaansens Rilland GOES Inloophuis Oase, och tend: Inloop; Vredeskerk, 09.30-11.30 uur: Inloopoch tend; Serviceflat de Schakel, 09.30-11.30 uur: Digitaal Café; Erasmuspark, 10.00-11.00 uur: Inloopspreekuur van wijkver pleging; 14.00 uur: Wandeling en scootmobieltocht; Am bachtscentrum, 13.00-16.30 uur: Kinder-Doe-Dag; Podium 't Beest, 19.00-22.30 uur: Dj contest door Kunstbende Zeeland; 'S-GRAVENPOLDER Sporthal De Zwake, 10.00-11.00 uur: Gratis sporten HANSWEERT Dorpshuis, 10.00 uur: Wandeling in groepsverband HEINKENSZAND V.d. Biltplein, 08.00-12.00 uur: Weekmarkt; 09.30 uur: Wandelen in groepsverband; Bibliotheek, 09.30-11.30 uur: Digitale in loopochtend; 14.00-15.30 uur: Taalcafé 'S-HEER ARENDSKERKE Arendhuis, 19.15-20.15 uur: Fit ness Fun Party KRABBENDIJKE Restaurant Ter Weel, 14.00-16.00 uur: Ontmoetingsmiddag oud chauffeurs KRUININGEN Hof Cruninghe, 10.00-11.15 uur: SeniorenYoga; Sporthal, 10.00-12.00 uur: Klimmen, klauteren, spelletjes en springkussen voor kindjes met (groot)ouders; 13.30 16.00 uur: Sport- en spelmid- dag voor kinderen uit groep 3 t/m 8 RILLAND De Nieuwe Vlied berg, 10.30-12.00 uur: Hand werken YERSEKE MFC Tehare, 09.00 09.45 uur: Allevo lessen 'Be wegen voor 65+'; 09.45-10.15 uur: Vrij badmintonnen; 10.00 11.00 uur: Yoga-gym voor 55+; 13.30-16.00 uur: Koersbalmid- dag; Bibliotheek Moerzicht, 10.00-12.00 uur: Digitaal in- looppunt; Grand Café Moer- zicht, 14.30-16.00 uur: Creamiddag; 16.00-17.00 uur: Borreluurtje voor senioren. Wat uw wensen ook zijn, onze ervaren teams helpen u graag om het afscheid altijd persoonlijken bijzonder te maken. Ga voor informatie naar dela.nl/middenzeeland of bel 0165 74 21 99 voor een persoonlijk gesprek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 59