Erik en Ina maken het eiland mooier i Raad praat over verkoop pand Jannewekken 6 ZierikC doet alsnog een poging het multifunctioneel centrum Jannewekken te kopen. Eigenaar Zeeuwland verkoopt het liever aan een andere partij. donderdag 7 maart 2019 Het Cultuurhuis ZierikC doet een appel op de gemeenteraad om ge bruik te maken van het eerste voor keursrecht tot aankoop van het multifunctioneel centrum aan het Jannewekken in Zierikzee. Burge meester en wethouders laten weten af te zien van die mogelijkheid, om dat de gemeente daar volgens hen geen belang bij heeft. De raad heeft het laatste woord in deze kwestie en krijgt de gelegen heid tot het indienen van zogehe ten bedenkingen tegen het voorge nomen collegebesluit. De fracties van PvdA, Hart voor Schouwen- Duiveland en de SP hebben al laten weten daar gebruik van te maken. Coalitieleider Robbert Lievense van LSD heeft die behoefte aller minst. ,,We hebben begrip voor het standpunt van Zeeuwland en zien evenals het college geen strategi sche redenen om het pand terug te kopen. We hebben dus geen beden kingen. De voorzitter van ZierikC heeft in de pers aangegeven niet meer met de gemeente in gesprek te willen, dat respecteer ik voorals nog dan maar. De deur blijft wat mij betreft natuurlijk wel altijd voor ze openstaan", reageert hij. Brandbrief De Stichting Cultuurhuis voert in een brandbrief aan dat de gemeente wel degelijk reden heeft voor een strategische aankoop van het voor malige schoolgebouw. Zo kan wor den voorkomen dat woningcorpo ratie Zeeuwland de keuze voor ver koop aan een commerciële partij doorzet en Zierikzee de kans op een culturele bestemming voor het pand verloren ziet gaan. Die aankoop hoeft de gemeente niks te kosten, want het gebouw kan meteen worden doorverkocht aan het Cultuurhuis, luidt de opzet van de stichting. ,,Met het voor keursrecht tot koop door de ge meente wordt uw raad de moge lijkheid geboden het realiseren van een Cultuurhuis in Zierikzee een reële kans te bieden. Het betreft hier een uniek en volledig particu lier initiatief dat ook volledig op ei gen kracht zal worden uitgevoerd." Het Cultuurhuis moet onderdak bieden aan diverse organisaties. To neelgroep Zierik bestiert sinds eind 2017 al een knus theater in het Jan newekken. Ook een dansschool en yogastudio zouden belangstelling hebben voor het initiatief. Het plan wordt vandaag alsnog door de raad besproken. Indien de coalitie van LSD/LaurenceHaack, CDA/CU, SGP en GroenLinks de rijen gesloten houdt, maakt het of fensief van het Cultuurhuis weinig kans. Zeeuwland zwijgt ondertussen over wie de partij is waarmee ver der wordt gesproken over de ver koop, die na de jaarwisseling zijn beslag moet krijgen. Zowel het Cul tuurhuis als de onbekende partij heeft een bedrag van 500.000 euro geboden. Zeeuwland kiest voor fi nanciële zekerheid en heeft er meer vertrouwen in dat de commerciële partij het geld ook daadwerkelijk op tafel krijgt. Bruinisse Sinds drie jaar brengen Bruënaren dopjes en kroonkurken naar de Noordstraat, waar Ina Klein woont. En als ze niet thuis is, dan zetten mensen de zakken bij de voordeur. Klein bewaart al het afval in het schuurtje in haar tuin en zorgt er voor dat het terechtkomt bij recy- clebedrijven en oud-ijzerhandela ren. Twaalfduizend euro leverde dat vorig jaar in totaal op. Al dat geld geeft Klein aan Kika. ,,Niet omdat ik kinderen ken met kanker -gelukkig niet- maar omdat ik het gewoon een heel goed doel vind. Daarom begin ik nu ook met blikjes. Hoe meer, hoe beter." Precies dezelfde instelling als die van Erik de Vries, die vorig jaar een paar dorpen verderop opruimcol- lectief Bende van het Strand op richtte. Toen De Vries lucht kreeg van de acties in Bruinisse, belde hij Klein gelijk op. Als hij voortaan nou eens blikjes, dopjes en kroonkur- ken apart zou houden voor Kika En als we nou eens speciale Kika- containers neerzetten bij horecabe drijven, vulde Klein aan. De twee hebben inmiddels zeven horecabedrijven op Schouwen- Duiveland, waaronder Tat's Patat in Scharendijke, bereid gevonden een container neer te zetten. Maar dat moeten er meer worden, zegt Klein. ,,Met Erik de Vries zoek ik naar sponsoren om de containers te laten bekostigen. Samen willen we het hele eiland schoon krijgen, voor Kika." IN DE REGIO Repair Café Schone Schelde Een extra Pas de deux MIJN DORP, MIJN STAD SD Appel Cultuurhuis lijkt kansloos Marcel Modde Zierikzee ▲Het voormalige schoolge bouw aan het Jannewekken in Zierikzee. De een harkt de Schouwse stranden schoon, de ander za melt blikjes, kroonkurken en plastic dopjes in voor Kika. De Bende van het Strand en Ina Klein uit Bruinisse hebben el kaar eindelijk gevonden. Samen ruimen ze Schouwen-Duiveland op en nog voor een goed doel ook. Wendy Wagenmakers Wat Ina Klein (rechts) verzamelt, komt Kees Witte ophalen met zijn Kika-auto. Senna van der Laan helpt altijd. foto marieke mandemaker ZIERIKZEE In Zierikzee wordt zaterdag een Re pair Café gehou den. Vrijwilligers re pareren onder meer kleding, fietsen en apparaten. Repara ties zijn gratis. Belangstellenden zijn van 10.00 tot 14.00 uur welkom in stadsboerderij de Punt, Scheldestraat 3 in Zierikzee. THOLEN Schoon Zeeland houdt zaterdag di verse schoonmaak acties op Tholen en de rest van Zee land. Tijdens deze opruimactie, Schone Schelde, wordt in heel Zee land zwerfafval aangepakt. Zowel inwoners, natuurbe heerders als mede werkers van ge meenten en bedrij ven werken mee. Op Tholen zijn er drie verzamelpun ten: restaurant 't Veerhuis in Anna Jacobapolder, de Heideweg in Sint Maartensdijk en de centrale ingang tus sen strand Oester- dam en haven Bergse Diepsluis in Tholen. Zie ook op de website schoon- zeeland.nl. ZIERIKZEE Zaterdag vindt om 20.00 uur een extra uitvoering plaats van het toneelstuk Pas de deux. Ook vanavond is de voorstelling te zien. Tijdens de voorstel ling is het publiek aanwezig in het re petitielokaal van een schouwburg. Een acteur en een actrice, die vroeger een relatie hadden, moeten een roman tische scène repe teren. Kaarten kos ten 12 euro en zijn te reserveren via de website theater- groepzierik.nl. SCHIETVERENIGING ■NIEUWERKERK Met even een kijkje nemen tijdens een in loopavond ben je er niet. Wil je écht lid worden van Schiet vereniging Schouwen-Duiveland dan gaat daar wel wat aan vooraf. Gisteravond namen vijf mensen een kijkje in de ac commodatie in Nieuwerkerk. Wie doorgaat, krijgt een vier daagse cursus. Met lesjes over regelgeving en veiligheid, maar ook een pistool- en geweercursus. Na een proeve van bekwaamheid volgt het aspirantlidmaatschap. Nog eens zes maanden later word je volwaardig lid. foto dirkjan gjeltema BROUWERSHAVEN Tonnen- magazijn, 19.30-21.45 uur: Drumband Apollo, 20.00 22.30 uur: Boogschieten heren Zodiak; BRUINISSE Dorpshuis de Van ger, 19.30 uur: Workshop com municatie, Ik ga op reis en neem mee; BURGH-HAAMSTEDE Dorps huis de Schutse, 10.30 uur: Yoga; 14.00-18.00 uur: Bridge,19.30-21.30 uur: Zang vereniging Zilt; Pelgrimskerk, 10.15 uur: Yoga; DREISCHOR Trefpunt De Dorsvloer, 13.00-17.00 uur: Bridge; 18.45 uur repetitie CresKids muziekvereniging Crescendo, 19.45 uur repetitie Fanfare mu ziekvereniging Crescendo; ELLEMEET Dorpshuis, 19.00 uur: Meditatie; KERKWERVE Dorpshuis 't Zuudènde, 13.30 uur: Schilde ren, 13.30 uur: Sporten voor Ouderen; NOORDGOUWE Dorps- huis,19.30 uur: Klaverjas/joker- avond; OUWERKERK Dorpshuis, 13.30-15.30 uur: Koersbalmid- dag van d'Antilopen; 18.45 - 19.30 Drumband Nieuw Leven; 19.45 -22.00 Muziekvereniging Nieuw Leven; RENESSE Dorpshuis, 20.00 uur: Biljartclub, 21.00 uur: Kla- verjasclub; SEROOSKERKE Dorpshuis, 19.00-23.00 uur: Biljarten; ZIERIKZEE Borrendamme, 19.30 uur: Diabetescafé, Nieuwe ontwikkelingen in de diabeteszorg; Eilandzorg de Wieken, 14.00 uur: Bingo; FiZi, 15.00 uur: Buurman en buur man Winterpret, 20.00 uur: Woman at War; Laco Sporthal, 10.00-15.00 uur: Sportkidsdag; Havenplein, 9.00-16.00 uur: Weekmarkt, 13.00-22.00 uur: IJsbaan geopend; Theater de Verdieping, 20.00 uur: Pas de Deux door Theatergroep Zie- rik.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 57