*•1 Script oogt net zo stram als Clint Eastwood zelf Supervrouw met ballen blijft tot de middenmoot behoren 7 Jackman bewijst zijn veelzijdigheid THEFRONTRUNNER ,,Ik durf te beweren dat de wereld er beter had uitgezien als Hart zich niet had teruggetrokken uit zijn campagne. Hij vertelde mij wat hij in de eerste honderd dagen als presi dent zou veranderen. Doodzonde dat hij die kans niet kreeg. Hij was ie mand die ook mensen met elkaar kon verbinden. De ellende die we nu in Amerika tussen de Democraten en Republikeinen meemaken, was on der zijn leiding nooit gebeurd. Hij was iemand die respect afdwong met zijn ideeën.'' Jackman glimlacht om zijn lyrische omschrijving van de man die hij on- der regie van Jason Reitman (Up in the Air, Young Adult) in The Front Runner vertolkt. ,,Ik klink misschien als een overjarige groupie, maar ik ben echt onder de indruk geraakt van Hart, die destijds door velen als de nieuwe Kennedy werd beschouwd.'' Buitenechtelijk Toch heeft Hart de eindstreep van het Witte Huis nooit gehaald. Een veronderstelde buitenechtelijke af faire die breed in de media werd uit gemeten, deed hem beseffen dat zijn privéleven voor hem belangrijker was dan een politieke carrière. Jackman deed veel research voor zijn rol. Hij sprak met bekenden van Hart, mocht bij hem thuis op bezoek komen, won zijn vertrouwen en Ik klink als een overjarige groupie, maar ik ben echt onder de indruk geraakt van Gary Hart vormde zo zijn eigen beeld van de ex- politicus die inmiddels 82 is en al zes tig jaar met dezelfde vrouw is ge trouwd. ,,Het enige verwijt dat je Gary Hart kan maken, is dat hij destijds enigs zins naïef was over de rol van de me dia. Hij leefde echt in de veronder stelling dat niemand in zijn persoon lijke leven geïnteresseerd zou zijn. Dat is hem helaas duur komen te staan.'' Hij vervolgt: ,,Na de affaire rond Gary is de verhouding tussen pers en politiek totaal veranderd. Voor die tijd schreven journalisten nooit over de escapades van politici.'' Heeft Jackman eigenlijk zelf poli tieke aspiraties? De Australiër bezit genoeg charisma om publiek en pers in te pakken. ,,Eerlijk gezegd ben ik wel eens benaderd voor een functie, maar na het maken van The Front Runner weet ik zeker dat het beroep te veel negatieve aspecten met zich meebrengt.'' Als hij zijn standpunten wil over brengen, kan hij dat beter doen als acteur, aldus Jackman. ,,Door de keuze van mijn rollen, maar ook door af en toe in de media mijn mening te spuien. Niet dat ik de illusie heb dat het veel zou uitmaken, maar dan heb ik toch het gevoel iets nuttigs gedaan te hebben.'' The Mule Net als zijn generatiegenoot Ro bert Redford (82) lijkt Clint East wood (88) als filmacteur afscheid te nemen met de rol van een be jaarde crimineel die toch sympa thiek overkomt. Koos Redford voor de onverbeterlijke bankover valler in The Old Man and The Gun, voor Eastwood viel de keuze op een grijsaard die als drugskoerier bijverdient. Ook deze film berust op een waargebeurd verhaal. Eastwood speelt Earl, een oor logsveteraan met een bloemen- kwekerij die het financieel moei lijk heeft. Oorzaak: de concurren tie van internet. Om zijn oude dag te kunnen betalen, laat Earl zich overhalen om in zijn truck drugs te vervoeren voor een Mexicaanse drugsbende. Zijn dekmantel is perfect. Wie zou een oude, wat warrige man verdenken van drugstransporten? Het gaat lang goed, totdat de poli tie argwaan krijgt. The Mule is geen sterke film in het imposante oeuvre van Eastwood. De productie oogt net zo stram als de hoofdpersoon. Het verhaal is tamelijk dun en ook het acteren van de regisseur is niet altijd even overtuigend. Maar ja, de rollen voor een bijna 90-jarige liggen niet voor het opscheppen. - A.Z. Captain Marvel Anders dan bij veel filmintroduc ties van een nieuwe superheld vallen we direct midden in de strijd van de titelheldin. Even lijkt het alsof we in een alternatieve versie van Star Trek terecht zijn gekomen, totdat Carol Danvers, ofwel Captain Marvel, met groot kabaal in het Los Angeles van de jaren 90 landt, net als haar vijan den. Deze plek komt Carol ver dacht bekend voor Het loont dat Brie Larson, die voor haar rol in Room een Oscar won, zo soepel kan acteren. Haar minieme glimlachje kan alles uit drukken. Maar hoewel deze avon turenfilm vol kwinkslagen gelikt oogt en beslist onderhoudend is, mist dit hoofdstuk uit de Marvel Cinematic Universe de diepgang en dubbele lagen die die andere vrouwelijke figuur met ballen, Wonder Woman (2017), boven de middenmoot uit tilde. donderdag 7 maart 2019 GO A Hugh Jackman voerde een aantal gesprekken met senator Hart, als voorbereiding op zijn rol. FOTO SONY PICTURES en hij had ook nog een vooruitziende blik, zeker wat betreft de situatie in het Midden-Oosten en de Ameri kaanse buitenlandse politiek. DRAMA Regie: Jason Reitman. Hoofdrollen: Hugh Jackman, JK Sim mons en Vera Far- miga. Hij werd bejubeld als de nieuwe J.F. Ken nedy. Gary Hart, aan trekkelijk, welbe spraakt, intelligent en een man met visie. He laas was het met zijn huwelijkstrouw minder goed gesteld, zo sug gereert de reconstruc tiefilm The Front Run ner, waarin een cruci aal moment uit de poli tieke loopbaan van de toenmalige senator wordt belicht. De geknakte carrière van Hart, die in 1988 namens de Democra ten een gooi naar het presidentschap van Amerika wilde doen, is de kurk waarop de nieuwe film van regis seur Jason Reitman drijft. De voortreffelijke Hugh Jackman speelt de man die alles mee leek te hebben om de republikein Ronald Reagan uit het Witte Huis te krijgen, totdat een krant uit Miami zich met zijn privéleven ging bemoeien. The Front Runner is een portret van een in teger mens die na een misstap (vermeend overspel) de eer aan zichzelf houdt. Was dat een verstandig besluit? Had hij deze aantijging kunnen overleven? De antwoorden op die vragen laat regisseur Reitman aan de kijker over. Zijn film is vooral een onderzoek naar de verhouding tussen pers en politiek, die na deze affaire voorgoed veran derde, en brengt ook de integriteit van jour nalisten (let op de rol van The Washington Post) ter sprake. Jackman draagt deze film bijna in zijn eentje, hoewel de overige rol len ook uitstekend zijn bezet. De Australiër be wijst met zijn vertolking zijn veelzijdigheid. En hij toont dat hij veel meer in zijn mars heeft dan het spelen in actie films en musicals. - A.Z. 44 Hugh Jackman Kijk op de site bij /video Bekijk de trailer van de film over Gary Hart. MISDAADDRAMA Regie: Clint Eastwood. Hoofdrol len: Clint Eastwood, Bradley Cooper en Andy Garcia. Eastwood als de bejaarde drugskoerier. foto warner bros AVONTUUR Regie: Anna Boden, Ryan Fleck Hoofdrollen: Brie Larson, Samuel L. Jackson - Marieke Nieuwdorp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 51