Filmbiografie is standbeeld voor opperrechter Ginsburg 6 Regelmatig is Hugh Jackman (50) benaderd voor een politieke functie. Maar de charismatische acteur uit Australië bedankt elke keer voor de eer. ,,Na mijn rol in The Front Runnerweet ik het zeker: politiek is niets voor mij.'' donderdag 7 maart 2019 2 (6) Green Book €135.000 The Beatles als bron van inspiratie Top 5 in de bioscoop 1 (2) Corgi €204.000 FILMNIEUWS Inarritu leidt jury van Cannes 3 (3) Verliefd op Cuba €114.000 4 (1) Alita: Battle Angel €99.000 5 (5) Bohemian Rhapsody €84.000 Nu in de bios Vice Peterloo Can You Ever Forgive Me? On The Basis of Sex Hoewel de titel On The Basis of Sex misschien andere associaties oproept, is de film van regisseur Mimi Leder (die eerder de rampenhit Deep Impact maakte) in de eerste plaats een ode aan een vrouw die baanbrekend werk verrichtte in de Amerikaanse justi tiële wereld. Haar naam is voor veel vrouwen een begrip: Ruth Bader Ginsburg. Hoe zij met veel doorzettingsver mogen opklom tot de hoogste positie in het Amerikaanse rechtssysteem is het pad dat de film volgt. Felicity Jo nes speelt de rol van Ginsburg van beginnend rechtenstudent tot en met het moment waarop zij eindelijk haar plaats heeft veroverd in het mannenbolwerk. Dat gaat met horten en storten, ze ker door tegenwerking van manne lijke machthebbers die haar progres sieve ideeën erg bedreigend vinden. Maar Ginsburg (door Jones als een sympathiek, bevlogen mens voorge steld) bezit voldoende intelligentie en doorzettingsvermogen om zich niet uit het veld te laten slaan. On the Basis of Sex richt een stand- Felicity Jones als Ruth Bader Ginsburg. foto entertainment one beeld op voor Ginsburg, wier levens verhaal door een neefje is opgeschre ven. Iets meer afstand was misschien op zijn plaats geweest in het neerzet ten van dit ideale gezin, waar alleen de dochter des huizes soms voor een dissonant moment zorgt. Maar als geheel is dit een degelijke filmbiogra fie, niets meer en niets minder. - A.Z. Vanzelfsprekend heeft Hugh Jack man (Les Misérables, X-Men) ter voorbe reiding op zijn rol in The Front Runner als de Democrati sche senator Gary Hart, die in 1988 een veelbelovende presidentskandi daat was, de man in kwestie een aan tal keren ontmoet. De gesprekken die Jackman met de senator had, maakten diepe indruk op hem. ,,Als je een aantal uren met hem praat, besef je al heel snel dat het doodzonde is dat Gary Hart destijds de politiek de rug heeft toegekeerd", vertelt Jackman in New York. ,,De man is zeer intelligent, heeft een vi sie die veel mensen zal aanspreken ROMCOM Yesterday, de nieuwe romanti sche komedie van regisseur Danny Boyle (Slumdog Millio naire), draait om een worste lende singer- songwriter in een klein dorp (Himesh Patel). Na een mysteri euze wereld wijde black-out ontdekt hij dat The Beatles nooit bestaan hebben. Vanaf 27 juni in de bioscoop. Hoogste opbrengst afgelopen week CANNES Alejandro Gon zalez Inarritu Birdman en The Revenant is dit jaar jury voorzitter van het Filmfestival van Cannes. Hij treedt daarmee in de voetspo ren van onder anderen Cop pola, Spielberg en Almodóvar. Met Birdman won hij in 2015 Oscars voor beste scenario, beste regie en beste film. DRAMA Christian Bale speelt op zeer overtui gende wijze de rol van vicepresident Dick Cheney die onder Bush jr. het Witte Huis naar zijn hand zette. Zijn acties leverden onder meer de oorlog met Irak op. DRAMA Een twee eeuwen oude opstand in Manchester vormt de basis van de nieuwe film van Mike Leigh (Secrets and Lies, Naked). Een openbare bij eenkomst over hervormingen in het Engelse kiesstelsel wordt bloedig uit eengeslagen. TRAGIKOMEDIE Melissa McCarthy en Richard E. Grant schitteren in deze tragikomedie over een schrijfster die aan lager wal is geraakt. Om in haar onderhoud te voorzien, vervalst zij brieven van be kende, overleden schrijvers. Een waargebeurd verhaal. Kijk op de site bij /video Bekijk de trailers voor de films van volgende week. Ab Zagt DRAMA Regie: Mimi Leder. Hoofdrollen: Felicity Jones en Armie Hammer. Hart in 1988. Jackman. FOTO'S BETTMANN/ EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 50