'Deze plaat is erg persoonlijk' 5 Rockabilly in De Piek Kosmisch duo: Leoni Jansen en Govert Schilling Forever young is het motto werk nu eens te laten horen. De twee werken zijn totaal onvergelijkbaar. De expressiviteit bij Duruflé te genover de soms ogenschijnlijke eenvoud bij Jommelli. Gelukkig is er een pauze bij het concert, zodat je als zanger, maar ook als toehoorder, tijd hebt om te scha kelen." Ook Hans Murre (6i) uit Terneuzen is vol lof over de werken. ,,Ik kende geen van beide werken. Duruflé had ik wel eens gehoord op de Radio in de Hart en Ziel lijst van Radio4 scoort het hoog. Van de componist Jommelli had ik eer lijk gezegd nog nooit gehoord. Ik houd per soonlijk meer van Duruflé, vanwege het in tense karakter van de muziek. De inhoud wordt muzikaal schitterend uitgebeeld. Er zijn grote verschillen in stijl. Duruflé laat de traditionele oude klanken die we kennen uit het Gregoriaans samenkomen met veel ver nieuwende samenklanken. Ik vind dat erg mooi, je merkt dat deze muziek troost geeft aan mensen. Wel vind ik het moei lijker om Duruflé te zingen. Jommelli doet als vocale mu ziek veel vertrouwder aan met die mooie melodielijnen. Maar juist dat vernieuwende van Duruflé zorgt voor verras singen, waardoor je op het puntje van je stoel zit als zanger en hopelijk als publiek. Deze twee werken vergelijken is moeilijk, ze e Duruflé zijn totaal anders. Het concert laat een tijdsbeeld zien. In die tussenliggende 150 jaar maakte de muziek een enorme ontwikkeling door.'' Malford Milligan De mannen zitten juist op de boot terug vanuit Terschelling. ,,Het op treden daar was volledig uitver kocht", vertelt Milligan. „Iedereen was aan het dansen. Fantastisch." Hustinx is net zo enthousiast. ,,Het is vaak in uithoeken waar je het niet verwacht, zoals Terschelling en Zeeland, dat mensen oude Amerikaanse muziek apprecië ren", zegt hij. Door zijn soulvolle stem en voorkomen wordt de Texaanse Milligan vaak vergeleken met ico nen als Otis Redding en Al Green. Hij werd acht keer bekroond tot beste vocalist bij de Austin Music Iedereen was aan het dansen. Fantastisch Awards en behaalde als frontman van Storyville grote successen. Ook samenwerkingen met de Ne derlandse Hustinx, frontman en oprichter van Shiner Twins, wer den lovend ontvangen. Nu komen de twee met het nieuwe project Malford Milligan The Southern Aces, waarvoor soulful, rootsy, groovy en intimate de sleutel woorden zijn. In oktober verscheen het album Life Will Humble You. ,,Deze plaat is erg persoonlijk geworden. De nummers gaan over herinneringen die onze levens bepaald hebben. De luisteraar krijgt als het ware een kijkje in ons leven. Dat het al bum dan zo goed ontvangen wordt, is geweldig" legt Hustinx uit. ,,Tijdens het maken van een plaat zit je in een bubbel", voegt Milligan eraan toe. ,,Je weet nooit hoe het publiek zal reageren, maar gelukkig is iedereen net zo en thousiast als wij." In 't Beest stonden de vrienden al eens eerder. ,,In 2003, zestien jaar geleden alweer", zegt Hustinx. ,,We hebben allebei mooie herin neringen aan dat optreden en ho pen dat het morgen net zo tof zal worden." 0 Muziek Theater Cabaret donderdag 7 maart 2019 Requims van Duruflé en Jommelli, door het Zeeuws Vocaal Ensemble, het Ars Mu- sica Orkest, organist Gerben Budding en de solisten Franske van der Wiel (alt) en Arjen Uitbeijerse (tenor) o.l.v. Patrick van der Linden. Zaterdag 9 maart in de Nieuwe Kerk in Zierikzee, aanvang 20.00 uur. Malford Milligan: „Tijdens het maken van een plaat zit je in een bubbel.'' FOTO FEMKE HOOGLAND Malford Milligan Malford Milligan The Sou thern Aces, vrijdag 8 maart, Po dium 't Beest Goes, aanvang 21.00 uur. Het Amerikaanse roots- en soul- icoon Malford Milligan en zijn Nederlandse band The Southern Aces staan morgen in 't Beest in Goes. Milligan en gitarist Jack Hustinx vertellen over hun nieuwe album Life Will Humble You. Gertie De Boey In de Piek is zater dag een optreden van Supersonics, met als voorpro gramma Wild May West. Het muzikale hoofdthema van de avond is rockabilly. Al moet gezegd wor den dat Supersonics moeilijk in een hokje te stoppen is. Het Nederlandse viertal speelt covers van bijvoorbeeld Johnny Cash, Chuck Berry en John Lee Hooker. Wild May West is een Vlissingse band, die in de afgelopen jaren naam heeft ge maakt op verschil lende festivals. Zaterdag 9 maart, de Piek Vlissingen, 20.00 uur Govert Schilling zou u kunnen kennen van DWDD. De altijd enthousi aste sterrenkundige, met zijn fascinerende verha len over de kosmos. Leoni Jansen kent u so wieso, zelfs als u haar niet kent. Van tientallen tv-programma's, van een paar prachtige cd's of van haar zang op het trouw feest van Willem Alexan der en Maxima. In Starry Starry Night vertelt Go- vert allerlei wonderlijks over het universum en zingt Leoni (met bandle den) liedjes over de nach telijke sterrenhemel. Pure chemie, dat duo. Vrijdag 8 maart, Luctor et Emergo Rilland, 20.00 uur. De jonge dertigers Lize van Olden en Anna Hermanns (samen Oldenher- manns) zijn panisch voor het burgerlijk bestaan. Wat dat is, laten ze in Unsexed in een hele reeks korte sketches zien. Onder het motto Forever young (van Alpha- ville) krijgen badka mer, schoolpoort en camping vegen uit de pan. Als het maar af schrikwekkend ge noeg wordt voorge- steld, kom je er hope lijk nooit in terecht. En daar doen Olden- hermanns hard hun best voor. Met pa-rel- tjes hier en daar. Woensdag 13 maart, Spoor 011 Hulst, 20.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 49