UIT THUIS 3 Een gedroomde ontmoeting Zonder kinderen Rondé Klimaat Romantisch Boek Cd Lp Boek Netflix uit de muziek werken. De spannings boog moet kloppen, maar we zijn geen toneelgezelschap dat een ver haal komt vertellen. Wij kiezen een andere invalshoek", benadrukt Vare kamp. Hij is blij de mensen ook in de theaterzalen altijd weer aan het dan sen te krijgen. Volgens hem is de doelgroep voor deze muziek heel breed. De soulmuziek blijkt tijdloos geworden. Nieuwe groepen ontdek ken steeds weer de soul en daarnaast ziet hij veel mensen van 60-plus, die er extra van genieten met de herin nering dat dit de eerste platen waren die ze destijds kochten. Michiel Vare kamp zelf raakte zelf als kind van tien jaar al in de ban van Louis Arm strong. ,,Dat gebeurde als een don derslag bij heldere hemel. Ik ben in Rotterdam geboren en als baby van een half jaar geadopteerd en opge groeid in Bodegraven. Er was een vaag idee dat mijn biologische vader muzikant was. Met de gedachte 'dat komt hem misschien nog wel van pas', brachten mijn ouders mij ook wel bewust in aanraking met mu ziek.'' Gelukkig Dat bleek uiteindelijk ook zo te zijn. De soul zat wellicht in zijn genen en Varekamp speelde op jonge leeftijd al in een band. Toch kwam de keus voor het conservatorium en een leven in de muziek pas later. Eerst volgde hij de middelbare hotelschool en pas toen hij besefte dat hij in die sector niet echt gelukkig zou worden, werd het toch de muziek. ,,Nou ja, gelukkig dat ik me dat tijdig heb gerealiseerd, want ik heb er nooit één seconde spijt van gehad.'' Naast het produceren van en mee spelen in genoemde soulpro- gramma's is Varekamp ook betrok ken bij tal van andere projecten, als trompettist en vaak ook als zanger. Dat gebeurt in wisselende muzikale samenstellingen, maar steeds met een ritmesectie die voelt als een mu zikale familie, want hij vindt het van groot belang vanuit een vertrou wensrelatie te kunnen werken. Met It's a Man's World! wil Vare kamp het publiek graag een positieve boodschap meegeven. ,,Het besef dat er hoop is en dat het glas halfvol is. Ik hoop echt dat de toeschouwers hun voordeel kunnen doen met deze mu ziek en de verhalen. Dat ze de schoonheid en de kracht zien van wat we als mensen elkaar te bieden hebben.'' ELEKTRA donderdag 7 maart 2019 GO Niet-moeder Liesbeth Smit beschrijft in Echte vrouwen Jrwk krijgen een kind hoe het is om als vrouw anno nu géén kinderen te hebben. Hoe ga je om met de verwachtingen van je omgeving? En met mensen die vrouwelijkheid en moeder schap zien als dingen die onlosmakelijk met elkaar verbonden zijn? En waarom vinden we het moederschap zo vanzelf sprekend? Verschenen bij Nijgh Van Ditmar De Nederlandse indie- popband Rondé zette zichzelf in 2014 op de kaart met de single Run. Het vijftal scoorde daar mee de 3FM Megahit en werd door hetzelfde radiostation uitge roepen tot Serious Talent. Het debuut album kwam drie jaar later en de band speelde op vele festivals. De nieuwe plaat, genaamd Flourish, zal menig festivalbe zoeker weer flink laten dansen. Verschijnt morgen bij Universal Ze begonnen met twee. Al snel werden het 3000. Een week daarna 12.500 en de week daarna 35.000. Anuna De Wever en Kyra Gantois uiten samen hun zorgen over het klimaat, maar al snel waren ze met velen. De twee Belgische scholieren wer den het boegbeeld van klimaatstakingen. In het boek Wij zijn het klimaat steken ze een hand uit naar ons allen. Verschijnt vandaag bij De Bezige Bij De film Isn't It Romantic heeft nog maar net in de bios copen gedraaid, maar is al op Netflix te zien. In de film stoot een architecte (gespeeld door Rebel Wilson), die een hekel heeft aan romantische komedies, haar hoofd. Als ze weer wakker wordt, is haar leven één grote romcom vol clichés. Heerlijke film, met Liam Hemsworth als tegenspeler. Nu te zien op Netflix Zangers Steffen Morrison (links) en Yerry Rellum in It's a Mans World! foto eric VAN NIEUWLAND It's a Man's World!, zaterdag 9 maart, Stadsschouwburg Middel burg, aanvang 20.00 uur; vrijdag 15 maart, Ledeltheater Oostburg, aan vang 20.15 uur. Elektra is de titel van een van de andere muzikale projecten van Michael Vare kamp. Het betreft een album dat vorig jaar oktober is uitgebracht, geba seerd op de ge- droomde ontmoeting tussen trompettist Miles Davis en gitarist Jimi Hendrix, die in werkelijkheid nooit heeft plaatsgevonden. Trompettist/zanger Va rekamp vormde hier voor de Electric Band, met zijn muzikale vrienden Erik Kooger op drums, Harry Em mery op bas, Wiboud Burkens op toetsen en Jeröme Hol op gitaar. Ter promotie van dit album maakt de groep een toer met een aan- tal losse concerten verspreid over het land. Varekamp: ,,Zo werkt dat: als ik bezig ben met het ene project, komt daar weer een idee uit voort voor het andere.''

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 47