Hansweertse Boys stapt uit competitie Weinig optimisme bij Zeeuwse hockeyteams Monique Nuijten ZEELAND 13 donderdag 7 maart 2019 HANSWEERT Wat al een tijdje in de lucht hing, is sinds gisteren of ficieel: Hansweertse Boys is uit competitie gestapt. De zaterdag vierdeklasser gaf onlangs bij de KNVB aan dat het uit competitie wilde worden gehaald. De overige clubs in de vierde klasse B zijn gis teren geïnformeerd door de bond. Hansweertse Boys bezette de laat ste plaats, met vier punten. Het won twee keer en speelde twee keer gelijk, maar kreeg ook vier punten in mindering. Dat gebeurde naar aanleiding van het gestaakte duel met SKNWK. Die club kreeg uiteinde lijk, nadat het in beroep was ge gaan, één punt in mindering. Bij het duel in Hansweert ontstond op 15 december een massale vechtpartij. De scheidsrechter be sloot het duel te staken. De assis tent-scheidsrechter van SKNWK kreeg van de tuchtcommissie van de KNVB een schorsing van zes duels. Een speler van Hans- weertse Boys ontving een schor sing van zes maanden. Anderhalve week geleden, op zaterdag 23 februari, werd het duel in de vierde klasse B tussen Hans- weertse Boys en SPS niet ge speeld. Dit bleek een gevolg van het duel met WIK'57 van een week eerder. Tijdens die wedstrijd kreeg Gérard van Wanrooij, voor zitter van WIK'57 en die middag actief als assistent-scheidsrechter bij het duel, een vuistslag van een supporter van Hansweertse Boys. Van Wanrooij deed aangifte bij de politie, dat vervolgens een onder zoek instelde. Daarnaast kwam het ook tot een tuchtzaak bij de KNVB, de tweede na de vechtpar tij tijdens het duel met SKNWK. Toen het duel met SPS werd af geblazen, was al duidelijk dat de kans heel groot was dat Hans- weertse Boys het seizoen niet af zou maken. Trainer Pearl Does burg had al aangegeven na dit sei zoen te vertrekken bij de Beve- landse club. Tom Koelen is vastge legd als trainer voor volgend sei zoen. Of het eerste elftal dan weer in de vierde klasse aan zal treden is niet duidelijk. Bij Hansweertse Boys willen ze niet reageren. In het gunstigste geval kunnen er nog twee teams aanspraak maken op de tweede plaats, die mogelijk recht geeft op deelname aan de nacompetitie. Dat geldt in de derde klasse bij de vrouwen voor Rapide en in de vierde klasse voor het team van Walcheren. Het Rapide van trainer-coach Mark-Jan de Jonge stond lang op de derde plaats, maar daalde net voor de winterstop af naar de vijfde stek, na een wat ongelukkig verlies bij Dopie (1-0). Juist dat team bezet momenteel samen met Ommoord de tweede plaats, met vijf punten voorsprong op Rapide. Koploper Pelikaan is met acht punten voorsprong vrijwel buiten bereik. Walcheren speelde in het begin zeer wisselvallig, maar had een sterk slot en klom daardoor nog naar de derde plaats. Het moet nu wel flink aan de bak om de vijf punten achterstand op nummer twee DDHC goed te maken. Kop loper Tempo'34 is buiten bereik. Door het ongelijke aantal teams in deze klasse opent Walcheren de competitie pas op 17 maart. Het doel voor de andere Zeeuwse teams is marginaal. In de vierde klasse hopen het vrouwen team van Olympia en de mannen van Goes en Rapide op meer geluk dan in de eerste competitiehelft. Goed samenspel werd toen vaak niet beloond. Als de punten nu wel komen, kunnen ze het oog op de middenmoot richten. Later verliet ze toch haar geliefde Zeeland. Na de Stedelijke Scholen gemeenschap in Middelburg lonkte de grote wereld. De Hotelschool in Den Haag leek haar de beste spring plank. Ze woonde en werkte overal, tot in New York en Mexico aan toe. Het was een ontdekkingstocht, in elk opzicht. ,,Ik zag hoe klein mijn leventje was geweest.'' Een carrièreswitch volgde, met een studie aan de Business Univer siteit Nyenrode. ,,Ik ben nogal snel verveeld.'' Manuela legde de studie in recordtempo af. ,,Als ex-topspor ter weet je wel wat bikkelen is.'' Ze was ondertussen getrouwd met Rens van Trigt en moeder van drie kinderen. Jarenlang werkte ze in het bedrijfsleven, in tal van uitda gende functies. Nu timmert ze al weer een jaar of vijf aan de weg als huidtherapeute. ,,Je mag me, geloof ik, wel ondernemend noemen.'' Met haar gezin heeft ze de hoofd stad verruild voor het rustieke Heemstede. ,,Heel braaf.'' Een tijd was ze fanatiek aan het hardlopen en bracht ze onder meer de Zeven- heuvelenloop en de Dam-tot-Dam- loop tot een goed einde. ,,Ik hou er nog steeds van om doelen te stel len.'' Tegenwoordig bokst ze om zich zelf fit te houden. Het kost haar geen moeite. ,,Aan je sportloopbaan houd je een goede basisconditie over.'' Twee keer per jaar keert ze nog terug naar Walcheren, met het gezin. Een kleine vakantie in het voor- en najaar. Het is anders sinds haar moeder ruim twee jaar gele den overleed. Vader Adrie is er al langer niet meer. ,,Ik ben enig kind. Je hebt geen thuis meer om naar toe te gaan.'' MTV blijft voor haar bij zonder, al was het alleen maar omdat er bij de accommodatie een plein naar Adrie is vernoemd. Trouwens, de naam van de in 1992 geopende Zandkuil is door haar verzonnen. ,,Met die valkuil liep de club echt voorop. Dat zag je toen nog bijna nergens.'' De lijnen met MTV-voorzitter Janny Vermeule en turnvriendin- nen als Tamara Zandbergen zijn nog steeds kort. ,,Je hebt zoveel din gen met elkaar gedeeld en zoveel "d met elkaar doorgebracht. Dat voelt als naar Papendal, nog eens twee keer op en neer. Alles op eigen kosten. ,,Sponsoring was er nauwelijks.'' Nog een belemmering was school. ,,Je kreeg geen dispensatie om te trainen.'' Het waren andere tijden. ,,De piek in de loopbaan bij het tur nen lag bij meisjes tussen de veer- tien en zestien jaar. Tegenwoordig zijn ze wel een paar jaartjes ouder." De laatste stap naar de absolute top zette Manuela nooit. Spijt van haar keuzes heeft ze niet gehad. „Je wist dat turnen niet voor de eeu wigheid was. Er zat geen toekomst in, ook financieel niet." De hockeysters van Rapide (midden) hopen nog een rol van be tekenis te kunnen spelen in de derde klasse. foto camile schelstraete De Zeeuwse hockeyteams gaan zondag vrijwel ongewij zigd het tweede deel van de competitie in. Er wordt niet zo halsreikend uitgekeken naar de herstart, waar dat bij het begin van het seizoen in september wel het geval was. Toen waren enkele teams nog optimistisch gestemd. Nu is het verwach tingspatroon anders. Terecht, want voor de Zeeuws teams valt niet veel meer te halen. Peter Snelders Vlissingen tt De club begon in een zaaltje in de Pijpstraat in Middelburg, zat vervol gens in diverse gymloka len in de gemeente Mid delburg, uitmondend in de bouw van een eigen turnaccommodatie in no vember 1992, samen ge bouwd met tafeltennis vereniging 't Zand en ge opend door toenmalig mi nister Hedy d'Ancona. De succesvolste turnster van de club was Monique Nuijten. Ze trainde tot haar twaalfde bij MTV, voordat ze naar Nijmegen vertrok om onder turn- icoon Boris Orlov te trai nen. Ze werd Nederlands kampioen op de meer kamp en brak ook inter nationaal door. Monique Nuijten maakte onder meer deel uit van de NOCNSF Sportploeg van het jaar in 2001 en 2002.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 41