O 0 mm lig Van oudste lid Pola Meeuwse tot toptalent 12 ZEELAND Verdedigers weer in voorselecties Karelse is nieuwe trainer Philippine ZLM Tour finisht dit jaar niet in Zierikzee Middelburgse vereniging viert zaterdag het vijftigjarig jubileum. De nu 42-jarige Manuela van der Mast was ooit één van de grootste talenten van de club. donderdag 7 maart 2019 Rick van Drongelen is door KNVB-coach Er- win van de Looi opgenomen in de 27 spelers tellende voorlopige selectie van Jong Oranje. Die ploeg speelt eind maart twee oefeninter lands tijdens een trainingskamp in Spanje, te gen de Verenigde Staten en Egypte. Levi Bouwense behoort tot de 34 spelers tel lende voorlopige selectie van het Nederlands elftal voor spelers onder 19 jaar. Die ploeg strijdt deze maand in eigen land om een plek op het EK. In de finaleronde neemt het team het op tegen Wales, Slovenië en Spanje. Sparta-speler Bouwense, afkomstig uit Goes, debuteerde in november in Oranje onder 19. Voetbalvereniging Philippine heeft een nieuwe hoofdtrainer weten te strikken. John Karelse, die half januari opstapte bij VC Vlis- singen, staat vrijdag voor het eerst op het trai ningsveld. De oud-prof is bij Philippine de op volger van Tom Nieuwelink, die op 18 februari stopte bij de Zeeuws-Vlaamse club. Karelse zal in eerste instantie tot het eind van dit sei zoen aan de club verbonden zijn. Voor vol gend seizoen heeft hij al een contract gete kend bij zaterdag-hoofdklasser Achilles Veen. Philippine bezet in de derde klasse A van het zondagvoetbal momenteel de vierde plaats. John Karelse (48) debuteert zondag met een thuiswedstrijd tegen koploper RBC. Deltaweek John Karelse maakt het seizoen af bij derdeklasser Philippine. foto lex de meester De gemeente Schouwen-Duiveland is er niet in geslaagd de finish van een etappe in de ZLM Tour naar Zierikzee te halen. De insteek was om een etappe van de vierdaagse wieler wedstrijd op woensdag 19 juni op het Haven plein te laten finishen, maar dat bleek niet haalbaar. De gemeente Schouwen-Duiveland was uitgegaan van 19 juni als finishdatum. De organisatie van de ZLM Tour gaf later echter aan dat zij uitgingen van 20 juni. Op die dag is in Zierikzee finishen om meerdere redenen (drukte door Duitse feestdag, weekmarkt) geen optie. In 2020 willen beide partijen een nieuwe poging wagen. Volgende week wordt het definitieve etappeschema gepresenteerd. Roels JUBILEUM TURNVERENIGING Ze is er komende zaterdag niet bij op het jubileumfeest. Een afslui tende training van een cursus voor haar werk staat een reisje naar Middelburg in de weg. Manuela van der Mast (42) is tegenwoordig huidtherapeute in een paramedi sche kliniek in Amsterdam. Op die laatste cursusdag mag ze niet ont breken, hoe pijnlijk ze het ook vindt. MTV'69 maakt nog altijd deel uit van haar le ven. ,,Thuis draaide alles om de club.'' Pa Adrie was vele jaren lang hét gezicht van de vereniging, in tal van functies. Maar Adrie deed meer dan besturen al leen. Hij draaide bardiensten, hielp met het verzamelen van oud papier, organiseerde rommelmarkten, deed de wandelcommissie en was ook nauw betrokken bij de toenma lige drumband. O ja, die muziek, Manuela weet het nog als de dag FUSIECLUB Naar kinderfeestjes ging ik nooit. Turnen was mijn leven i van gisteren. ,,Ik was ook nog bij de majorettes. We deden mee aan con coursen, tot in Duitsland en Frank rijk toe.'' Haar moeder Nelly stak ook de handen uit de mouwen voor de club, als steun in de rug voor Adrie en als trainster van de jongste turn sters. Manuela ging mee, van jongs af aan. ,,Nu zou je misschien een oppas regelen.'' Spelenderwijs rolde ze in de sport. En ze bleek ta lent te hebben. Toewijding ook. Manuela viel op bij selectietrai ner Koos Ha mels. Binnen de kortste keren trainde ze zeven dagen in de week. Kritische vragen heeft ze zichzelf daarover nooit gesteld. ,,Het voelde als nor maal. Al mijn vriendinnen waren daar. Naar kinderfeestjes ging ik nooit. Turnen was mijn leven.'' Als eerste lid van MTV haalde Manuela Jong Oranje. Een mooie tijd. Maar er voor naar Arnhem ver huizen en opgroeien in een gastge zin, dat wilde ze niet. ,,Ik hechtte 111 aan mijn vertrouwde omgeving, aan Zeeland.'' De consequentie: Manuela reisde op vrijdag vanuit Middelburg naar Rotterdam, voor de selectietraining. ,,Nellie Cooman liep daar in de zaal haar rondjes en wij turnden er.'' In het weekeinde ging de reis de heer Nieuwenburg 1972-1982: Ko Pluijmers 1982-1993: Hans Jon- gejan 1993-1995: Carla Nijsen 1995-1997: Wim van 1997-1999: Wim de Meurichy 1999-2010: Rina Jakob- sen Quotevandedag Wij worden met het Ajax van 1995 nu wel naar de achtergrond gedrongen GO VOETBAL VOETBAL WIELRENNEN 49 De inschrijving voor de 49ste editie van het Deltaweekend, dat tussen 28 en 30 juni in Colijnsplaat plaatsvindt, is geopend. In schrijven kan geheel digitaal via het Ma- nage2Sail (M2S) inschrijf formulier op de website www.delta- weekend.nl. Vrijwel elke zei ler kan bij het Deltaweekend- terecht, van sterk competi tief tot meer recreatief. In de krant van gisteren maak ten we melding van de presta tie van Marlon Roels in de ma rathon van Tokyo. De in woner van Ter- neuzen - in 2009 initiatief nemer voor de Marathon Zeeuws-Vlaan- deren - werd abusievelijk at lete genoemd. Marlon Roels is uiteraard een atleet, die de marathon in Japan dit weekend in een tijd van 3.04.49 uur voltooide. 'MTV'69 voelt nog steeds als familie' Ben van den Aarssen Amsterdam -Manuela van der Mast (42) In maart 1969 ontstond de Middelburgse Turn Vereniging (MTV'69) door een fusie van Achilles, Medioburgum en Wilhelmina. Bij de start bezat MTV ook een drumband en een wandelvereniging. De drumband is niet meer, maar de wandeltak leeft nog altijd in de vorm van het organiseren van de avondvierdaagse. Vanaf de start in 1969 is Pola Meeuwse betrok ken bij de vereniging. Met haar 95 jaar is ze het oudste lid van MTV (twee maanden ouder dan Corry Sturm). Op haar achtste werd ze lid van Medioburgum. Eerst als actief turnster, ver volgens als bestuurslid. Bij de fusie in 1969 werd ze penningmeester. Tot enkele jaren geleden was ze actief aanwezig bij diverse evenementen van de club. Zaterdag houdt MTV zijn jubile umdag. In de middag uren staan in sporthal De Sprong alle toestel len opgesteld om uit te proberen. Tussen 17.00 uur en 19.00 uur wordt in de Zandkuil een re ceptie gehouden. Van de acht voorzitters die de club sinds 1969 had, zijn er zeven aan wezig. De eerste voor zitter, de heer Nieuwen- burg, is overleden. Voorzitters. 1969-1972: Haveren 2010-heden: Janny Ver- meule -Danny Blind in De Wereld Draait Door

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 40