MIJN FOTO t I ZEELAND 11 Iedereen heeft wel een foto waar een verhaal achter zit. Dat tekenen we graag op. Vandaag vertelt Ruud van Driessche (28) uit Hulst over zijn selfie met voormalig Ajax-voetballer Appie Nouri. donderdag 7 maart 2019 Gertie De Boey Voetballers Appie Nouri en Donny van de Beek deelden aan de finish onze medailles uit", vertelt Ruud van Driessche. ,,Ik nam mijn medaille in ontvangst en liep in eerste instantie gewoon door. Maar toen ik besefte dat dit toch wel een heel bijzonder moment was, ben ik teruggelopen om selfies te ma ken." Ruud deed mee aan de Johan Cruyff-run op 25 april 2017, die ge houden werd ter ere van de prof voetballer en coach die in 2016 over leed en die dag zeventig zou zijn ge worden. ,,De run was veertien kilometer lang", legt hij uit. ,,De start was in het Olympisch stadion, we liepen onder meer langs het ouderlijk huis van Cruijff en het Johan Cruyff In stitute en de finish was in de Am sterdam Arena. Alle opbrengsten gingen uiteindelijk naar de Johan Cruyff Foundation. Er liepen ook een aantal oud-spelers mee, zoals John Heitinga. Het was heel bijzon der." Ook met Heitinga wist Ruud een selfie te scoren. ,,Ik had hem tij dens de run ingehaald en dat zei ik hem nog even tijdens het maken van de foto. Gelukkig kon hij daar wel om lachen." Zeeuwse selectie De selfies met Appie Nouri en Donny van de Beek maakten de dag helemaal af. ,,Ik heb ook nog even met hen gesproken. Ze waren vrolijk en geïnteresseerd en verrast dat ik helemaal vanuit Zeeuws-Vlaanderen naar Amsterdam kwam, speciaal voor de run. Uiteraard hebben we ook nog even over voetbal gepraat." Ruud speelt zelf namelijk al sinds zijn vierde bij Lamswaarde. Toen hij twaalf was, speelde hij bij de Zeeuwse selectie. Waarmee hij wed strijden speelde tegen onder meer Ajax, PSV en NAC. ,,Profvoetballer ben ik helaas nooit geworden. Al droomde ik daar stie kem wel van." Schrik Toen Ruud van Driessche in juli 2017 hoorde dat Nouri was ingestort tij dens een oefenwedstrijd schrok hij wel even. ,,Het was slechts een paar maanden na de run. Ik was op dat moment op vakantie in Spanje en zag ineens de berichten voorbijko men op mijn telefoon", vertelt hij. ,,Ik heb de selfie toen even terugge zocht en nog eens goed bekeken." Ruud had de foto al na de run op so cial media gedeeld, maar deed dat nog eens toen het nieuws over Nouri naar buiten kwam. ,,Daar kwamen best wat reacties op. Veel mensen herinnerden zich de foto nog en dachten er ook die dag aan. Zo zonde dat zo'n jonge, talentvolle speler dit overkomen is." Appie Nouri en Ruud van Driessche na de Johan Cruyff run op 25 april 2017. Ruud van Driessche uit Hulst GO Selfie met Appie Nouri REPRODUCTIE EN FOTOCAMILE SCHELSTRAETE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 39