10 ZEELAND Geniet samen van een hotelovernachting in één van de ruim 90 unieke Fletcher hotels donderdag 7 maart 2019 Koningin Maxima tijdens het evenement in de Lasloods in Vlissingen waar het convenant voor meer muziek in het onderwijs werd ondertekend. foto lex de meester BRIEVEN U kunt uw brief (maximaal 150 woorden) richten aan: lezersredacteur@pzc.nl of per post aan Lezersredacteur PZC Postbus 5046 4380 KA Vlissingen 08801-30210 Biovergister Als ik een vergunning heb om een garage te bouwen van acht bij vier meter, maar ik bedenk later een grotere te willen bouwen van tien bij vier meter, dan denk ik dat de gemeente geen toestem ming geeft. Daarom kan ik niet begrijpen dat Engie (26 februari) wel een gro tere biovergister mag bouwen met een vergunning voor een kleinere biovergister. Wie kan mij dit uitleggen? Riekie Tielemans Valckenisseweg 35, Rilland Europa Nooit meer oorlog dankzij een sterk, verenigd Europa. Zolang Frankrijk er zich niet mee be moeit, zou het misschien kun nen. Air France/KLM (20 februari) is een voorbeeld hoe het vooral NIET moet, bovendien hebben Franse vissers met behulp van de Franse overheid de Nederlandse pulsvissers de nek omgedraaid. Er zijn miljoenen geïnvesteerd. Pulsvissen zou milieuvriendelij ker moeten zijn, maar Europa is onverbiddelijk. Macron gooit in eigen land miljoenen over de balk om zijn 'huisstijl kaliber Zonne koning' uit te dragen. Frankrijk heeft zich nog nooit aan afspra ken gehouden ook financieel niet, maar wil wel altijd 'haantje de voorste' zijn, zolang een ander maar betaalt. Dat er in Engeland ondanks alle ellende voor Brexit gestemd is, kan ik me wel voorstellen. Met een vriend als Frankrijk heb je geen vijanden nodig. A.de Waele H. Dunantstraat 20, Koewacht Interview Ambassadeur Pete Hoekstra van de Verenigde staten met Neder landse wortels is volgens mij zijn Hollandse nuchterheid allang verloren. Deze man heeft al en kele zeperds gemaakt, maar het interview met hem (20 februari) laat weer eens de akelige bemoei zucht van de Verenigde staten zien. Alles waar Pete zich zorgen over maakt - invloed van Rusland in het westen - heb ik met de Ver enigde Staten. Google en Face- book die binnenkort op onze bankrekening kijken, Goldman Sachs die onze pensioenfondsen leegzuigt, Al Gore die ons op het verkeerde been zet betreft milieu, Lockheed die ons veel te dure JSF's aansmeert. Ga zo maar door. Lichtpuntje is Donald Trump, met America first! Minder be moeizucht met het buitenland en investeren in eigen land. Helaas heeft Donald het niet voor het zeggen. Zijn superieuren willen kosten wat het kost de macht in handen houden.Dus geen be trouwbaar, betaalbaar gas van Gazprom/Rusland maar gefrackt gas per boot vanuit Amerika. Loran van Weele Arsenaalstraat 6, Rilland Pedofielen De paus (25 februari) gaat zich beraden wat te doen met al die pedofielen in de kerk, die hun goddelijke gang konden gaan. Wat nooit in het nieuws komt is dat een aantal politici vanaf de ja ren 70 erin is geslaagd seksuele handelingen met min derjarigen te legaliseren. Groen Links, VVD en de PvdA, gaven deze pedofiele politici alle ruimte en begrip. En ja hoor de wet werd aangepast, seksueel contact met minderjarigen van 12 tot 16 werd gedoogd, alleen strafbaar als het kind een klacht indiende. Pas na het horrordrama met Dutroux werd de wet weer teruggedraaid. Nu hoor je deze partijen er niet meer over, maar waren zij niet medeschuldig aan dit mee dogenloze geweld tegen weerloze kinderen? Corrie Akkermans Opaal 6, Middelburg Muziek Iedereen die in Zeeland ook maar iets te doen heeft met muziek in de klas en met muziek in het al gemeen stond woensdag 20 fe bruari in de lasloods in Vlissin- gen samen koningin Maxima op het podium. Een 20tal partijen stelden een convenant op en ondertekenden dat om zich in te zetten voor het bevorderen en uitbouwen van muziekonderwijs. Wat had daar, op dat podium, het Orkest de Zeeuwse Muziekanten goed bij gepast. Als je praat over het vro lijk en slimmer worden van mu ziek, dan is dit orkest voorname lijk bestaand uit mensen met een verstandelijke beperking een goed voorbeeld. Het voortbestaan van dit orkest staat door verschillende oorzaken onder grote druk. Laten wij als heel Zeeland ons op een zelfde manier inspannen om ook het voortbestaan van dit or kest te borgen. Jan Drost Gerrit van der Veenstraat 5, Middelburg Verkiezingen Onze provinciale politieke par tijen (21 februari) verkopen zich op toekomstgerichte pro gramma's. De kiezers kijken meestal niet naar de prestaties die ze de afgelopen periode geleverd hebben. Hoe sterk waren ze be- stuurlijk? Daar valt nogal wat op aan te merken en dan wordt kie zen en stemmen heel moeilijk. Onze sympathie kan wel uitgaan naar een bepaalde partij maar als hun professionals bestuurlijk zwak zijn dan kost dit ons heel veel geld, extra belasting. Denk aan Thermphos, de Hedwigepol- der, Waterdunen, de Veiligheids regio, de Witte Raaf, de wegen aanleg naar de tunnel, Scoop en Zeeuwse Bibliotheek, voetveer Vlissingen- Breskens..Niet stemmen is geen optie. Wel stemmen wordt haast onmogelijk als men nog verder moet kijken dan de dure, financieel ongedekte programma's, dus naar de kandi daten. Van politiek 'terugkieke' in Zeeland wordt men niet vrolijk, maar van 'vooruutkieke' ook niet. J. W. Minderhout Vredehoflaan 326, Vlissingen Honden Wie verzint het dat honden niet los op het strand mogen? B en W van Vlissingen hebben zeker een hekel aan honden. Zij profiteren van de inkomsten die op belas ting binnenkomen. Ik schat zo'n 250.000 euro per jaar. Dat is lek ker meegenomen. Zien wij daar wat van terug? Nieuwe verbods bordjes met honden aan de riem! En wat hebben wij met de wetten van de gemeente Veere te maken? Wij wonen in Vlissingen. Als B en W zou ik me diep schamen. H. M. van der Welle Van Goghlaan 20, Vlissingen Koor Het Sint Gregoriuskoor uit Sint Jansteen vierde zijn 75-jarig be staan. Enkele maanden geleden schreef de krant dat het koor het enige Gregoriaanse koor in Zeeuws-Vlaanderen is. In de krant van 19 februari komt men al met meerdere namen van Grego riaanse koren, maar het Basiliek koor Sint Willibrordus uit Hulst wordt niet genoemd, terwijl dit koor in 2025 zelfs zijn 100-jarig bestaan zal vieren. Het Basiliek koor bestaat uit 15 leden, terwijl Sint Jansteen 12 leden telt. Een fusie zou mooi geweest zijn. Dan zou er een koor van 27 leden zijn, maar blijkbaar is de afstand tussen Hulst en Sint Jansteen nog te groot. R. C. J. Thomas Exclusief voor de lezers van de PZC Bestel nu snel jouw tickets op pzc.nl/fletcher Kievitstraat 19, Hulst Na een heerlijk weekendje vertoeven in jouw favoriete stad, is het tijd voor ontspanning in één van de 3- of 4-sterrenhotels naar keuze van Fletcher Hotels. Ontdek de winkelstraten van Den Haag, ervaar de bourgondische levensstijl in Zuid-Nederland of maak een romantische strandwandeling langs de kust. Beleef een unieke ervaring en geniet van optimaal comfort voor maar €34,95! Deze actieprijs is geldig voor 2 personen. Bestel nu en bepaal zelf wanneer jij je verblijf verzilvert! v Hotelovernachting voor 2 personen v VerziLverperiode: t/m 31 maart 2020 v Deze actieprjis is op basis van een tweepersoonskamer v Keuze uit ruim 90 unieke FLetcher hotels in Nederland v Aankomst aLle dagen van de week Genoemde prijzen zijn exclusief €5,- reserveringskosten per besteding.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 38